Orava spotřebiče – recenze, testy, zkušenosti

Značku Orava pravděpodobně znáte z minulosti zejména pro její televizory. V průběhu času se však stihla přetransformovat na moderní značku elektrospotřebičů, které dokáží konkurovat zahraničním značkám vynikajícím poměrem ceny a kvality.

Chladničky a mrazničky značky Orava

Podívali jsme se proto na její produktovou nabídku podrobněji a představíme vám její silné i slabé stránky. Také vám přinášíme recenze několika vybraných spotřebičů této značky.

Tradiční slovenský výrobce?

V minulosti byla značka Orava známá zejména svými televizory. Před rokem 1992 se vyráběly pod křídly výrobce Tesla Orava, později se s rozvojem soukromého podnikání objevili výrobci OVP Orava a OTF. Tyto značky postupně omezily svou výrobu a v současnosti má prodej spotřebičů značky Orava na starosti firma Orava distribution, a. s.

Stříbrná mikrovlnka značky Orava

Tato společnost přesunula výrobu do asijských zemí (výrobce je blíže nespecifikuje) a na Slovensku si ponechala pouze nutné minimum zaměstnanců. Díky tomu mohla několikanásobně rozšířit portfolio produktů a zároveň zachovat jejich nízkou cenu.

Konkuruje poměrem ceny a výkonu

V portfoliu značky Orava dnes nenajdete pouze televizory, ale také audiosystémy, bílou techniku ​​(pračky, chladničky atd.), spotřebiče pro péči o tělo (epilátory, masážní přístroje, osobní váhy atd.) a nespočet dalších druhů elektrospotřebičů.

Odšťavovač Orava

Výroby v asijských zemích se nemusíte obávat, vyrábí se tam drtivá většina elektrospotřebičů, včetně těch od světoznámých značek (jinak by musely být mnohem dražší). I tam dokáží vyrobit kvalitní výrobky, objednavatel si však její dodržování musí pohlídat.

Značce Orava se to daří, o čemž svědčí i stovky pozitivních recenzí nejen od domácích, ale také od zahraničních uživatelů.

Nejoblíbenější spotřebiče Orava

Spotřebiče Orava se vyznačují kvalitou a obvykle i nízkou cenou. Vybrali jsme několik zajímavých modelů z nabídky této značky.

Hodnocení článku:
(80.6%)

Pulbikované dňa: 04.12.2020


Přidat komentář