Pomáháme s výběrem hoverboardu

Hoverboardy jsou fenoménem poslední doby, který si za krátkou dobu od svého uvedení na trh získal mnoho příznivců. Tyto desky na kolech používají dokonce i mnohé celebrity, které umísťují na své sociální sítě různá videa, jak se na nich honí se svými dětmi ve svých domech. Pokud jste po tomto výrobku zatoužili, určitě nevynechejte tento článek, který vám dokáže zorientovat se a vybrat ten správný kus právě pro Vás.

I když název hoverboard evokuje u mnoha spíš desku, která se vznáší nad zemí podobně jako ve filmu Návrat do budoucnosti, není tomu tak, alespoň prozatím. Namísto vznášení nám zatím musí stačit kola, a proto by byl přesnější název spíše "self-balancing scooter", ale ten opravdu nezní atraktivní. Hoverboardy tedy fungují podobně, jako Segwaye a tedy na základě předklánění až na to, že neobsahují žádné řídítka. Hoverboardy mají totiž pouze dva senzory na nohy, které jsou citlivé na tlak a umožňují tak řídit rychlost a směr pohybu. Právě proto ježdění na nich vyžaduje o trošku větší cvik, ale když si zvyknete, určitě si ho oblíbíte.

Jak si tedy vybrat?

Na prvním místě je v tomto případě Vaše bezpečnost. Hoverboardy jsou poháněny lithium ionovými bateriemi, které se mohou přehřát a za výjimečných okolností dokonce explodovat. Zprávy o takových explozích hoverboardů obletěly svět v roce 2015. Vyšetřování bylo uzavřeno a jeho závěry jsou, že problémem byly zejména u velmi levných modelů s vadnými bateriemi. S tím se pojí i prodej od třetích stran, například na portálech eBay či Amazon, kde se dá častokrát narazit na levné napodobeniny náchylné k poruchám, požárem nebo explozím. Právě proto je dobré jít s výběrem po ověřených značkách a nekupovat za každou cenu to nejlevnější co najdete. S jistotou se tomuto problému vyhnete nákupem hoverboardu přímo od jeho výrobce. Hoverboard se dále dělí podle váhy, kterou jsou schopny unést, maximální rychlosti, jakou jsou schopny vyvinout a dobu, kterou dokážou jít na baterii.

Nejznámější modely

IO HAWK

Jde pravděpodobně o jeden z nejlepších hoverboardů na trhu, který získal mnoho kladných doporučení, například od NCC, CNET, NBC, Yahoo nebo USA TODAY. Je dostupný v černé, bílé, červené, modré a žluté barvě. Váží 9 kilogramů a sám dokáže unést osobu s váhou od 20kg do 116kg. Jeho maximální rychlost je 9.9km/h a na jedno nabití dokáže projít 12-19 km podle terénu a váhy člověka kterou nese. Jeho cena je aktuálně snížena na 1 299 dolarů přímo na stránce výrobce.

hoverboard - kolonožka IOHawk

Monorover R2D

Jedná se o dalšího známého výrobce, u kterého určitě předejdete problémům zmiňovaným výše. Jeho hoverboard s označením R2D je dostupný ve dvou barvách- černé a bílé. Váží 9 kilogramů a dokáže unést člověka s maximální váhou 113kg. Na jedno nabití, čemuž odpovídá 2-3 hodiny dokáže projít 17-24 kilometrů a vyvinout při tom rychlost 15km / h. Jeho cena je stanovena vzhledem k jeho specifikacím na příjemných 599 dolarů.

Swagway TRON T1

Patří k tomu nejlevnějšímu, co je na trhu z oficiálních zdrojů dostupné. Koupit jej můžete v bílé, modré, černé, tmavě červeného, růžové a exkluzivní zlaté barvě. Váží 9,9kg a jeho nosnost je 20-100kg. Minimální rychlost, kterou dokáže jít je 3 km / h, přičemž maximum je 12,8km / h. Dojezd tohoto hoverboardu je 11 až 19 km při plné době nabíjení, které odpovídá poměrně krátkou dobu jedné hodiny. Je dodáván s nabíječkou a manuálem za cenu 399 dolarů a dopravou zdarma.

Hodnocení článku:
(81.2%)

Přidat komentář