Pomáháme s výběrem hoverboardu

Hoverboard jsou fenoménem poslední doby, který si za krátce od svého uvedení na trh získal mnoho příznivců. Tyto desky na kolech používají dokonce i mnohé celebrity, které umísťují na své sociální sítě různá videa, jak se na nich honí se svými dětmi. Pokud jste po tomto výrobku zatoužili, určitě nevynechejte tento článek.

Hoverboard

I když název hoverboard evokuje v mnoha dříve desku, která se vznáší nad zemí, podobně jako ve filmu Návrat do budoucnosti, není to, alespoň prozatím, tak. Namísto vznášení nám zatím musí stačit kola, a proto by byl přesnější název spíše "self-balancing scooter". Hoverboard tedy fungují podobně jako Segwaye, a tedy na základě předkláněním. Hoverboard mají totiž pouze dva senzory na nohy, které jsou citlivé na tlak a umožňují tak řídit rychlost a směr pohybu. Právě proto ježdění na nich vyžaduje o trošku větší cvik, ale když si zvyknete, určitě si ho oblíbíte.

Nejlepší hoverboardy

Názov Hodnotenie Detail
Graffiti Standard APP   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Carbon Offroad APP   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Hooboard GO!   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Standard   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Hoverboard Offroad Crazy   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt

Jak si vybrat hoverboard?

Mezi základní otázky, na které byste si při výběru ideálního hoverboard pro vaše potřeby měli odpovídat, patří například tyto: Budu hoverboard používat jako dopravní prostředek do práce, nebo ho chci jen na zábavu? V jakém terénu budu na hoverboard jezdit? Na jaké vzdálenosti se budu na hoverboard pohybovat? Jaký rozpočet mám na koupi hoverboard?

Při výběru je důležitých několik základních parametrů.  Zajímat byste se měli o dojezd hoverboardu. Vzdálenost, na kterou se na hoverboard dostanete na jedno nabití, se standardně pohybuje od 10 do 20 km. V závislosti na váhy jezdce a náročnosti terénu se může skutečný dojezd lišit. Zjistěte si i to, jaká je délka nabíjení,pohybuje se v rozmezí od 2 do 24 hodin.

Jezdění na hoverboardu

Důležitým faktorem je také nosnost stroje. Minimální hmotnost je důležitá kvůli správnému a bezpečnému ovládání hoverboard. Minimální váha je standardně od 25 kg, maximální nosnost se pohybuje okolo 100 až 130 kg.

Hoverboard mohou obsahovat i nadstandardní fuknce jako Bluetooth připojení, napojení na mobilní aplikace, které vám ho umožní ovládat či sledovat a zaznamenávat různé údaje.

Dělení hoverboardů

Hoverboard se dělí na čtyři základní typy - klasické hoverboardy, offroad hoverboardy, premium hoverboardy a dětské kolonožky. Každý z nich má přirozeně své nevýhody i nevýhody.

Klasické hoverboardy

Základní model hoverboard disponuje menšími koly, nižší hmotností a také nižším profilem. Vhodný je především na jízdu ve městě po rovných površích bez obrubníků a překážek. Dojezd těchto modelů je zpravidla okolo 10 km.

Offroad hoverboardy

Hoverboard, které jsou  určené do terénu, jsou vybaveny většími 10-palcovými koly. Dokáží snadno překonat různé nerovnosti povrchu (hrboly či větve), dokáží také vyvinout vyšší rychlost a mají delší dojezd.

Jízda na hoverboardu

Premium hoverboardy

Jde o spojení klasického a offroad hoverboardu. Poradí si s nerovným terénem stejně dobře jako offroad modely, zároveň je však kompaktní a lehoučký jako klasické hoverboard. Prémiové hoverboard jsou sice dražší, ale ke'dže jde o 2v1, jejich využití je flexibilnější.

Dětské hoverboardy

Tyto hoverboard jsou určeny pro děti, proto mají přizpůsobenou velikost i nosnost. Stroje jsou pomalejší a vhodné především na rovné povrchy.

Recenze a hodnocení

Rozhodli jste se pro hoverboard? Pak jistě oceníte náš výběr nejznámějších modelů na trhu, které vám pomohou se zorientovat v daném množství nabízených kolonožiek.

Hodnocení článku:
(81.4%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017


Přidat komentář