Razer Nommo - recenze reproduktorů nejen k PC

Moje reproduktory k PC již dosluhovaly, a proto jsem se rozhodla pro nákup nových. Neměla jsem žádnou představu, jaké by měly být a ani extrémně vysoké požadavky na zvuk.

Razer Nommo

Nakonec jsem si, a to spíše takovou volbou, aby mi ladily k zbytku periferní elektroniky (klávesnice a myška Razer), vybrala model Razer Nommo, typ 2.0. Po měsíci používání jsem z něho nadšená.

Originální design

Reproduktory dostanete pěkně zabalené, na tom si výrobce Razer dává opravdu záležet. Kromě dvojice reproduktorů je v balení síťový zdroj a kabel pro připojení ke zvukové kartě počítače. Razer nezapomněl ani na 2 samolepky s logem. Vzhled reproduktorů připomíná futuristický válec o průměru přibližně 11 cm, který je dlouhý 18 cm na kulatém podstavci a spojený 12 cm obdélníkem. Na jednom z dvojice reproduktorů najdete dva ovládací prvky na regulaci hlasitosti a basů. Po stranách je nápis Razer.

Reproduktory mají otevřenou přední část bez ochranné mřížky a vypadá to velmi pěkně. Vzadu jsou otvory pro bassreflex. Kromě pevného kabelu, kterými jsou reproduktory propojeny, jsou na jednom z nich, na zadní straně konektory. Připojíte nimi síťový kabel, kabel ke zvukové kartě. Dále je to konektor pro připojení sluchátek a vstup Aux. Design vypadá stylově a je to změna oproti hranatým reproduktorem. Tento model se prodává v černé matné verzi.

Skvělý zvuk vás vtáhne do hry i do děje filmu

Reproduktory Razer Nommo hrají velmi dobře. Tento model obsahuje 3-palcové širokopásmové měniče se skleněnými vlákny. Nejsem sice extrémně náročná uživatelka, ale dobrý zvuk rozeznám. Oproti mojim starým reproduktorom to bol skoro šok, že môžu reproduktory k počítaču tak dobre hrať. Pri hrách a filmoch dokážu veľmi dôveryhodne navodiť atmosféru prehrávanej scény. Zvuk je reprodukovaný veľmi dobre do hĺbky a priestoru.

Reproduktory Razer Nommo

Co se hudby týče, reproduktory dokáží dobře přehrát jako který žánr. Tam, kde jsou zapotřebí výrazně basy, je to výborně. Pro rock a klasickou hudbu to není až taková výhra. Ale jsou to reproduktory především určeny k PC a cílovou skupinou jsou gameri.

Reproduktory Razer Nommo mě velmi mile překvapily a pokud hledáte dobré reproduktory k počítači, určitě je doporučuji. Spokojeni s nimi budou nejen hráči. Cena je trochu vyšší, ale kvalita zvuku a originální design za to stojí. Pokud byste měli vyšší rozpočet, tak na trhu má Razer ještě jeden designově podobný model a to Razer Nommo Chroma. Ten má podstavec s podsvícením, typickým pro produkty z modelové řady Chroma.

Co vás může odradit

Přestože mě reproduktory nadchly a jsem s nimi velmi spokojená, je tu pár věci, které by mohly někoho odradit. Cena! Razer Nommo se prodávají přibližně za 2 300 Kč a více. Design se nemusí každému líbit. Někdo má raději reproduktory v klasickém vzhledu bedýnek. Plastový materiál. I když je zpracování ve vysoké kvalitě, jsou to stále jen plastové reproduktory. Pokud jste zastáncem dřevěných a jim příbuzných materiálů, plastové vás nenadchnou. Basy jsou výraznější. I to může někomu vadit, pokud potřebuje reproduktory, které lépe zvýrazní výšky. Chybějící stavová dioda. Na reproduktorech se nenachází žádná led dioda, která informuje o zapnutí. Vypnutí i zapnutí se realizuje otočným tlačítkem pro regulaci hlasitosti. Každopádně, mně Razer Nommo ulahodily a jsem s nimi spokojená.

Klady:

 • atraktivní design
 • kompaktní velikost
 • kvalitní tovární zpracování
 • pevná konstrukce
 • kvalita zvuku, čisté, vyrovnané podání zvuku
 • reprodukce basů

Zápory:

 • vyšší cena
 • absence stavové diody
 • užší frekvenční pásmo
 • méně uspokojivé výšky
 • materiál - plast

Hodnocení článku:
(81.2%)

Pulbikované dňa: 06.02.2019


Přidat komentář