Vybíráme kameru do auta

Palubní kamery jsou velmi populárním nástrojem, který zvyšuje bezpečnost Vašeho vozu. Nahrává Vaše výlety nebo nabízí několik zajímavých funkcí, které na cestách využijete. Záznam z takové kamery při nehodě může být opravdu velmi nápomocný při jejím objasňování a také nabídne nezvratné důkazy při pojistných událostech spojených s autem.

Kamera do auta s Wi-Fi

I když jsou tyto kamery na trhu již nějaký ten pátek, jedná se stále o relativně novější technologii a mnoho řidičů o nich má jen velmi malý přehled. Jaké součásti tyto kamery obsahují, čímž se liší od klasických kamer, proč prostě místo nich nepoužijeme smartphone? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v tomto článku, který Vám pomůže zorientovat se v této problematice.

Oblíbené produkty

Názov Hodnotenie Detail
Eltrinex LS500 GPS   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Lamax T6   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Xiaomi Yi 4K   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Niceboy Pilot XR   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
DOD LS475W+   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Proč palubní kamera?

Při procházení portfoliem palubních kamer se možná divíte, proč byste si toto zařízení měli kupovat, když Vám jeho funkce může z větší části opatřit Váš smartphone. Existuje několik důvodů. Uchycením na palubní desku Vašeho automobilu vystavujete váš smartphone slunečnímu záření a nadměrnému teplu. Právě tyto dva aspekty ovlivňují velmi špatně na Vaši baterii, což značně snižuje spolehlivost telefonu při takovém provozu a postupem času snižuje i celkovou výdrž baterie. Dalším důvodem je kapacita paměti. Ve Vvašem smartphonu určitě máte mnoho obsahu, který zabírá značné místo buď v paměti zařízení, nebo na paměťové kartě. Představte si, že byste tam museli ještě zaznamenávat hodiny trvající videa z Vašich cest ve vysokém rozlišení. Potřebovali byste opravdu velmi mnoho místa. Palubní kamery jsou odolné, mohou být napevno připojeny k baterii Vašeho vozu a nahrávat mnoho hodin videa.

Vlastnosti palubních kamer

Při výběru vhodné kamery do auta budete muset znát určité vlastnosti, na základě kterých se rozhodnete, že právě tento model je pro Vás tím pravým. První z těchto vlastností je určitě kvalita videa. Na základě ní získáte přehled o tom, jaký ostrý je zaznamenáván obraz, na jakou vzdálenost je zřetelně vidět a podobně. V tomto ohledu je dobré poohlédnout se pouze po kamerách, které nabízejí minimálně HD obraz neboli video v rozlišení 720 p. Při troše štěstí si však trochu doplatíte a získáte kameru s Full HD rozlišením, na které zaručeně uvidíte každý detail vašich cest. Mezi důležité parametry patří i velikost kamery. Na trhu je opravdu mnoho modelů, přičemž některé jsou velké jiné zase menší. Důležité je však to, jak dobře budete vidět na vozovku v případě, že si na Vaši palubní desku uchytíte tuto kameru. Ta by v žádném případě neměla bránit řidiči ve výhledu. Při velikosti kamery se tedy rozhodujete spíše podle typu vašeho vozu, kde minivany nabízejí opravdu velký pozorovací úhel a můžete si u nich dovolit i větší kameru, která by Vám ve sportovním autě s malým výhledem byla určitě přítěží.

Kamera do auta

Dalším parametrem, který vás bude zajímat je, zda chcete kameru s displejem nebo se podíváte raději na varianty bez něj. Palubní kamera s displejem přináší značné výhody oproti té bez něj. Právě displej umožňuje rychlejší a snadnější nastavení kamery i během cesty. Za kamery bez displeje hovoří fakt, že pro někoho může tento displej působit rušivě a také omezuje možnosti montáže, protože musí být na viditelném místě. Rozdíl je také v ceně, kde jsou logicky kamery s displejem dražší.

Kamera je vhodně umístěna, přiměřeně velká, nahrává detailní videa ve vysokém rozlišení ale sporné je, kolik těch videí dokáže uložit. Na tuto otázku odpoví její vnitřní paměť. Ta obvykle nebývá velká, a proto je dobré podívat se po kamerách se slotem na SD kartu. Mějte na paměti, že na 8-10 hodin HD videa budete potřebovat minimálně kartu o velikosti 32 GB.

Kvalitní kamera do auta

Mezi další funkce palubních kamer patří GPS, které Vám dokáže určitě přesnou polohu a označit jí nahrávané video. Zajímavá je i detekce pohybu, která zaznamenává pohyb osob kolem Vašeho vozu a poskytne účinné důkazy proti vandalům. Některé kamery také poskytují i ​​funkci nočního režimu či internetové připojení s možností nahrát vaše videa přímo na Youtube. Při koupi kamery se určitě zaměřte i na její napájení. Zda bude napojena přímo na baterku vašeho auta nebo nabízí interní baterku, jejíž výdrž je velmi důležitá. Pak jsou tu ještě možnosti uchycení, při nichž si ověříte, zda a jak ji budete moci ve vašem autě umístit.

Recenze a hodnocení

Oblíbené produkty

Názov Hodnotenie Detail
Eltrinex LS500 GPS   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Lamax T6   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Xiaomi Yi 4K   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Niceboy Pilot XR   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
DOD LS475W+   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017


Přidat komentář