Beko DPY 8506 GXB1 sušička prádla – recenze, zkušenosti

nízká spotřeba energie
počet programů
doba sušení
jednoduché ovládání
program BabyProtect
poměr cena/výkon

Hodnocení:
(77.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Maximální náplň: 8 kg; Energetická třída: A +++; Tepelné čerpadlo: ano; Hlučnost: 65 dB; Displej: LCD; Hmotnost: 52,5 kg

Nejprodávanější sušička prádla BEKO DPY 8506 GXB1 nabízí 16 různých programů, efektivní sušení a kvalitní dílenské zpracování. Na jednu náplň dokáže pojmout až 8 kg prádla. Pro lidi s citlivou pokožkou nebo alergiky je zde funkce BabyProtect, která prádlo sterilizuje.

Výhodou je i rychlý program na sušení oblečení s objemem 2 kg. Doba sušení je tehdy 35 minut. Spadá do energetické třídy A+++ a vyznačuje se tedy přiměřenou spotřebou. Při sušení můžete využít i noční režim sušení, který je tišší nebo využijete funkci odloženého startu. Specialitou je program Jeans na sušení riflových materiálů. Osvětlení bubnu je samozřejmost.

Sušičku prádla Beko DPY 8506 GXB1 si můžete zakoupit v ✅ oficiálním e-shopu e-beko.cz.

Široké spektrum programů

Pokud jste při vaší bývalé... sušičce nabyly pocit, že neměla v nabídce to, co jste si žádali, BEKO DPY 8506 GXB1 tento případ, pravděpodobně nebude. Až 16 programů je v portfoliu této kondenzační sušičky prádla s výkonným motorem. Méně potěší, že Beko nenabízí na motor prodlouženou záruku. Vystačit si tak musíte s klasickou dvouletou. Kromě toho, že sušička nabízí bohaté množství funkcí, programy jsou její extrémně silnou stránkou.

Beko DPY 8506 GXB1 recenze

Program s názvem bavlna na žehlení, bavlna extra suchá, bavlna do skříně či program košile, osvěžení, jeans nebo jemný program, stále jen zlomek toho co nabízí. V našem pojetí považujeme za extra program Express 35, který je určen na expresní sušení oblečení s maximálním objemem 2 kg pro jednu dávku. Proces sušení tak trvá jen 35 minut. Zajímavý je i program osvěžení, který prádlo skutečně krásně provoní. Oblečení, které tak máte dlouho ve skříni a nenosíte ho, nemusíte prát, ale dáte ho na pár minut do sušičky a o zbytek se postará tento program.

Specifické programy, resp. funkce, které BEKO DPY 8506 GXB1 nabízí, jsou i BabyProtect či FlexiSense. BabyProtect je určen na sterilizaci oblečení a určený je především pro alergiky a lidi, kteří mají citlivější pokožku. FlexiSense pro změnu kontroluje dobu sušení podle objemu prádla, čímž zásadně ovlivňuje i spotřebu energií. Nechybí odložený start nebo Beko disponuje systémem, který eliminuje krčení.

Častější čištění filtru

Drobným zádrhelem, který jsme při praní zpozorovali, je pouze často se zanášející filtr. Ten je dobré zkontrolovat před každým sušením. Zanesený filtr může totiž zvyšovat spotřebu energie a rovněž ovlivňuje i kvalitu sušení či pach sušeného prádla. Naštěstí však BEKO DPY 8506 GXB1 život příliš nekomplikuje. Filtr je snadno přístupný a čistí se velmi jednoduše. Filtrace však mohla být řešena o něco efektivněji.

Spotřeba a ovládání

Naopak velmi potěší energetická třída A+++, která slibuje opět vysokou úsporu energie. První sušičky totiž byly známy vysokou spotřebou energie, protože tepelné čerpadlo či výkonný motor toho brali ze zásuvky poměrně hojně. V tomto případě se tepelné čerpadlo stará o to, že ohřátý vzduch se následně zchlazuje a tím se odstraňuje vlhkost z oblečení. Energie se tak neztrácí, jen se proměňuje. Sušičce nechybí ani dětská pojistka, před otevřením skleněných dvířek (lze otevírat do obou stran). Nelze však zamknout ovládací panel.

Sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1

Přiznáme se, sušičky či pračky Beko jsou svým ovládáním někdy komplikovanější a i proto jsme vytáhli návod, který byl v češtině a byl více než srozumitelný. Milo nás tedy překvapilo dílenské zpracování, ale především zmíněné, velmi přívětivé ovládání. Malý LCD displej vše výrazně usnadňuje. Jakýkoliv program v podstatě nastavíte v 2 až 3 krocích. Mírně nás zmátlo nastavení odloženého startu, ale pokud se to naučíte jednou, více problém mít nebudete. Jiné programy a jejich spuštění jsou jednoduše vysvětleny.

Hlučná i tichá

Jak je možné, že je sušička hlučná i tichá? Podobně jako jiné sušičky v této kategorii, Beko slibuje hlučnost na úrovni 65 dB. A co v praxi? Můžeme říci, že ho opravdu i dodržuje. Chod bubnu je velmi plynulý, hlučný není ani motor, ani zvuk tepelného čerpadla. Hlučnost tedy hodnotíme velmi pozitivně. Během našeho testování jsme nezaznamenali větší hluk při maximálním obsazení bubnu či bubnu s 2 kg. Hlavní rozdíl byl pouze v délce sušení.

Beko DPY 8506 GXB1 energetický štítek

A co tedy to ticho? Když sušička dokončí svou práci, zaslechnout byste měli zvukovou signalizaci. Ta je však velmi, opravdu velmi tichá, což znamená, že její signalizaci ani nemusíte postřehnout. Ačkoli je to drobný detail, každý by zřejmě čekal důraznější zvukový projev tohoto druhu.

Zkušenosti a recenze

Sušička Beko DPY 8506 GXB1 se těší velmi dobrým recenzím. Uživatelé příznivě hodnotí nejen poměr cena/výkon, ale i hlučnost sušičky množství programů či energetickou třídu. Zamlouvá se jim kvalita sušení i spotřeba.

Recenze a zkušenosti se sušičkou Beko DPY 8506 GXB1

Závěrečné hodnocení

Jak si BEKO DPY 8506 GXB1 vedlo v našem testování? Ne nadarmo je tento model nejprodávanějším modelem v Čechách. Nabízí skutečně efektivní výsledek při sušení, tichý chod a bohatou programovou vybavenost od programu na bavlnu, džíny až po sportovní oblečení či program osvěžení. Opomenout nesmíme programy jako BabyProtect či Express 35. Zapomenout nelze ani na příznivou spotřebu el. energie. Buben má rovněž vnitřní osvětlení.

Buben sušičky prádla Beko DPY 8506 GXB1

Častěji zanesený filtr není žádná výrazná tragédie, protože se poměrně snadno čistí. Prádlo ze sušičky není nijak výrazně pokrčené a některé kusy dokonce netřeba vůbec žehlit. Senzory FlexiSense přesně vědí, kolik kilogramů prádla je v bubnu a tomu přizpůsobují i ​​dobu sušení. BabyProtect funkci můžete použít na sterilizaci oblečení, hlavně pokud jste alergik nebo máte často podrážděnou pokožku.

Dílenské zpracování by mohlo být místy kvalitnější, ale v zásadě velmi potěší i design a možnost otevírat dveře sušičky doprava i doleva. Některé kusy oblečení jsou poměrně dost pomačkané, ale to je také věc kvality oblečení. Cenovka takové sušičky je podle nás přímo úměrná kvalitě. BEKO DPY 8506 GXB1 tedy určitě špatným krokem v poměru cena/výkon nebude.

Pozitíva

nízká spotřeba energie
počet programů
doba sušení
jednoduché ovládání
program BabyProtect
poměr cena/výkon

Negatíva

častější čištění filtru
vyšší hlučnost
více pokrčené prádlo


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 18.07.2020
Nejlepší sušičky prádla 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší sušičky prádla 2022 – recenze, test, srovnání

Sušička je perfektní nástroj do každé domácnosti. Dokáže prádlo dokonale vysušit a vyrovnat. Často není nutné prádlo vybranou ze sušičky ani žehlit. Problém nastává až v případě, kdy si vyberete nekvalitní model. Ten nám může nadělat více starostí než radosti. I proto jsme sesbírali světové žebříčky, testy sušiček prádla, recenze a hodnocení uživatelů a vybrali jsme ty nejlepší... Přečíst článek

Jakou sušičku prádla? Recenze chválí Bosch

Jakou sušičku prádla? Recenze chválí Bosch

Kdysi byla sušička prádla v domácnosti nadstandardním spotřebičem, avšak v dnešní době se stává čím dál více součástí běžné domácnosti. Výhodou sušičky je především rychlost sušení prádla, no nabízí další benefity v podobě měkké a téměř vyžehlené prádla. Sušička je tedy vhodná... Přečíst článek

Kondenzační sušička, ventilační nebo slim sušička? Jaké jsou výhody sušičky?

Kondenzační sušička, ventilační nebo slim sušička? Jaké jsou výhody sušičky?

Sušičky prádla se stávají součástí stále většího počtu domácností. Už dávno nejde o přístroje, které používají pouze profesionální prádelny. Výhody sušiček ocení nejedna hospodyňka, které ušetří čas i námahu. Pokud patříte k těm, kteří suší prádlo klasickým způsobem – na sušáku,... Přečíst článek

Jak správně používat sušičku: co nepatří do sušičky, jaká je vhodná teplota, můžete používat aviváž?

Jak správně používat sušičku: co nepatří do sušičky, jaká je vhodná teplota, můžete používat aviváž?

Symboly na sušičce ví sledovat každý, ale mnozí jim nevěnují pozornost a řídí se podle vlastní úvahy. Připravili jsme pro vás několik rad, jak správně sušit prádlo v sušičce, což při jejím používání dodržovat a čemu se raději vyhnout. Pokud se držíte základních doporučení, s výsledkem... Přečíst článek

Sušička nesuší. Nejčastější poruchy sušiček prádla Beko, Bosch, LG, Gorenje či AEG

Sušička nesuší. Nejčastější poruchy sušiček prádla Beko, Bosch, LG, Gorenje či AEG

Když si domů přinesete novou sušičku prádla, očekáváte, že bude bezproblémově fungovat co nejdéle. Časem a léty užívání však zjistíte, že si postupně budete muset poradit s různými poruchami a chybami. Zatímco některé jsou jednoduché a snadno odstranitelné, u jiných se budete muset spolehnout... Přečíst článek


Přidat komentář