Jakou sušičku prádla? Recenze chválí Bosch

Kdysi byla sušička prádla v domácnosti nadstandardním spotřebičem, avšak v dnešní době se stává čím dál více součástí běžné domácnosti.

Sušička prádla

Výhodou sušičky je především rychlost sušení prádla, no nabízí další benefity v podobě měkké a téměř vyžehlené prádla. Sušička je tedy vhodná investice, pokud chcete ušetřit čas a námahu. Na co se však při jejím výběru zaměřit?

Nejlepší sušičky prádla

Názov Hodnotenie Detail
Beko DPY 8506 GXB1   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
LG RC82EU2AV4Q   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
AEG AbsoluteCare T8DEE68SC   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Gorenje DA83ILS/I   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Beko HDF 7412 CSRX   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Typy a umístění sušičky

Ještě před samotnou koupí si třeba dobře promyslet, kam sušičku umístíte. Chcete ji mít v koupelně, v kuchyňské lince nebo ji umístěte do technické místnosti či prádelny? Výběr místa je důležitým parametrem, protože vám pomůže se rozhodnout buď pro samostatně stojící sušičku nebo sušičku kombinovanou s pračkou.

Samostatná sušička je vhodná pro lidi, kteří již mají doma pračku, ale i pro ty, kteří mají dostatek prostoru na umístění dvou spotřebičů (vedle sebe či nad sebe). Pračka se sušičkou zas šetří místo v bytě či menším domě.

Parametry výběru

Víte, co od nového spotřebiče očekáváte? Při výběru je třeba přihlížet na několik důležitých parametrů:

  • Kapacita bubnu – lidem, kteří žijí sami, případně pouze s partnerem, postačí menší kapacita jako 4-členné rodině. Vybírat si můžete z modelů s kapacitou náplně do 6 kg, ale iz těch s kapacitou 10 kg prádla. Zlatou střední cestou je sušička prádla s kapacitou bubnu 8 kg. V případě pračky se sušičkou si všímejte 2 parametry – max. kapacitu bubnu při praní a max. kapacitu bubnu při sušení. Ve většině případů platí, že objem prádla na sušení je 50% z plně naložené pračky.
  • Energetická třída – praní a sušení oblečení je jednou z nejčastějších činností v domácnosti, proto si vyberte raději úsporný spotřebič, jehož provoz nezatíží váš rodinný rozpočet. Přestože se lepší energetická třída (A+++/A++/A+) odrazí na ceně samotného spotřebiče, náklady se vám časem vrátí. V případě, že hledáte co nejúspornější model, poohlédněte se po kondenzační sušičce s tepelným čerpadlem.
  • Třída účinnosti kondenzace – tento údaj hovoří o tom, jaké množství vody se v prádle nacházelo před začátkem sušení a jaké po jeho ukončení - tzn. kolik vody v nádobě na kondenzát.
  • Inteligentní technologie a speciální programy – v případě, že chcete, aby měla vaše nová sušička 6. smysl nebo jinou technologii, která ušetří energii a usnadní vám práci, pořádně si prostudujte popis každého výrobku. Speciální programy nemusí být součástí každé sušičky.

Pračka a sušička v jednom (2v1)

Jde o vhodné řešení pro lidi, kteří potřebují ušetřit prostor. Nevýhodou je však vyšší spotřeba vody a i nižší kvalita sušení. Vzhledem k tomu, že kapacita pračky je větší než kapacita sušičky, v případě, že pračku zcela naplníte prádlem, před sušením budete muset část prádla vybrat a sušit ji na více etap.

Ventilační sušička

Prádlo suší tento typ stroje pomocí teplého vzduchu, který nasává z místnosti. Ohřeje ho a vpustí do bubnu, horký vzduch je následně spolu s párou vypuštěn ven pomocí větrací trubice. Trubice musí být napojena na větrací otvor ve zdi či okně, její délka musí být minimálně 1,20 m a umístěna musí být 30 cm od stěny. Výhodou takovéto sušičky jsou nízké náklady na provoz.

Sušička oblečení

Kondenzační sušička

Taková sušička funguje na principu kondenzace  vodní páru přeměňuje na vodu. V uzavřeném obvodu se ohřátý vzduch sytí vodní párou, následně se zchlazuje a výsledná voda se odvádí do sběrné nádobky, kterou je třeba pravidelně před použitím sušičky vylít. Kondenzační sušičku můžete napojit i na odpad, v tom případě se nasbíraná voda bude odvádět sama.

Vybrat si můžete ze tří variant:

  • Kondenzační sušička s přímým ohřevem – jde o starší model, který je vhodný pro příležitostné využití. Pokud chcete sušičku využívat často, po tomto typu nesahejte. Na ohřev totiž využívá elektrickou energii, má vyšší spotřebu, což by se nepěkně podepsalo na vašem účtu. Její výhodou je nízká cena.
  • Kondenzační sušička s parní funkcí – prádlo suší pomocí horké páry, přičemž buben se netočí. Tato sušička si poradí s každým záhybem na vašem oblečení, díky čemuž už nebudete žehličku potřebovat. Prádlo je čistá a voňavá, bez zápachu a navíc se nešuchorí. Za toto všechno si připlatíte.
  • Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem – čerpadlo suší prádlo při nižších teplotách a vodu kondenzuje tím, že vzduch rovnou chladí. Zbytkové teplo se vrací zpět do bubnu a je opětovně využívané. Sušička má nízkou spotřebu, jde až o 3-násobnou úsporu oproti jiným kondenzačním sušičkám. Tento typ je vhodný pro lidi, kteří perou často a pravidelně.
Hodnocení článku:
(80.4%)

Pulbikované dňa: 22.11.2018

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář