Garmin HRM-Tri hrudní pás – recenze, zkušenosti

komfort během používání
analýza běhu (akcelerometr)
přesné měření
elektrický senzor
vhodný i pro vodní sporty
jednoduché používání

Hodnocení:
(74.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Český výrobce Garmin sportovcům nabízí snímač tepové frekvence Garmin HRM-Tri, který je speciálně navržen pro vytrvalostní triatlon. Jeho největší výhodou je schopnost fungovat na souši i ve vodě. Měřit dokáže tep za pomoci elektrického senzoru při plavání, cyklistice i při samotném běhu. Vybaven je i akcelerometrem a kromě měření srdečního tepu je schopen vyhodnocovat i parametry běhu – kadence, doba kontaktu nohy se zemí... Popruh je nastavitelný pro maximální komfort a zadní strana hrudního pásu jakož i modulu je protiskluzová.

Během sportovního výkonu je schopen zaznamenávat až 20 hodin tréninku do své interní paměti. Naměřené hodnoty dokáže za pomoci technologie ANT+ přenášet do kompatibilních sportovních hodinek. Díky interní paměti dokáže údaje vyhodnocovat i mimo reálného času používání. Přístroj rovněž disponuje kritickými zónami od 1 až po 5, při jejich překročení vás upozorní akustickým signálem. Zdrojem energie je snadno vyměnitelná baterie typu CR2032. Životnost baterie je přibližně 10 měsíců.

Zaujal vás hrudní pás Garmin HRM-Tri? Najdete ho na ✅ webu Heureka.cz.

Univerzální využití

Garmin v tomto segmentu rozhodně patří mezi pokrokové "hráče". Dokazuje to i modelem Garmin HRM-Tri. A proč právě Tři? Protože je určen primárně pro tři sportovní aktivity nebo proto, že je určen pro triatlon. Obě varianty jsou v zásadě správné a právě v tom tkví samotná univerzálnost tohoto hrudního pásu. Používat ho totiž můžete kromě běhu či cyklistiky i ve vodě při plavání.

Garmin HRM-Tri recenze

Samotný pás je totiž vodotěsný a nehrozí tedy žádné poškození. My jsme měli Garmin HRM-Tři spárován se sporttesterem Garmin Fenix ​​5. Během doby, kdy jsme byli ve vodě, se hodnota tepu na smarthodinkách neukazovala, ale protože je tento model vybaven interní pamětí a dokáže zaznamenávat až 20 hodin tréninku, po vynoření se z vody stahovat všechny hodnoty do několika sekund. Zdrojem energie Garmin HRM-Tri je klasická baterie CR2032, která je vyměnitelná, výdrž je výrobcem udávána na zhruba 10 měsíců.

Není to však vše, co tento hrudní pás dokáže. Ve vodě se cítí jako doma, ale stejně tak disponuje i specifickou funkcí, týkající se dynamiky běhu. Kromě samotného srdečního tepu a mimochodem i kritických tepových zón od 1 po 5, dokáže zaznamenávat i jiné metriky. Například počet kroků za minutu, délku kroku nebo čas kontaktu se zemí při každém kroku, právě proto je tu i funkce akcelerometru.

Přesnost a komfort

Kvalita měření srdečního tepu i dalších doprovodných parametrů tkví v elektrickém snímači. Senzor Garmin HRM-Tri je elektrický, díky čemuž je neustále v kontaktu s pokožkou a díky tomu dokáže velmi přesně a hodnověrně snímat jednotlivé údaje. Samozřejmě, s mírnou odchylkou pulsu i ostatních parametrů je nutné počítat. Týká se to rovněž i plavání či cyklistiky. Sledováním tepových zón, které jsme zmínili výše, však můžete svůj trénink vskutku kvalitně optimalizovat. Navíc, pokud jistou hodnotu tepové frekvence překročíte, senzor vás upozorní vibrováním a akustickým signálem.

Během našeho testu nás Garmin HRM-Tri potěšil i jednoduchostí a komfortem během používání. Hrudní pás je nastavitelný a problém s jeho upevněním nebudou mít ani lidé s širším hrudním košem. Velmi dobře drží na pokožce a nesklouzává, což velmi oceňujeme, je právě protiskluzová úprava samotného pásu. Protiskluzovou úpravu má i samotný modul. Celkově působí hrudní pás kvalitním a trvanlivým dojmem.

Omezená kompatibilita

Snad jedinou technickou chybičkou je kompatibilita. Hrudní pás spolupracuje s několika fitness zařízeními, ale primárně je kompatibilní se sporttestery Garmin Forerunner 920XT, Garmin Fenix ​​3, Fenix ​​5 nebo Garmin Epix či Garmin Forerunner 935. Z toho vám správně vychází, že model Garmin HRM-Tri není kompatibilní s žádným smartphonem a nepodporuje ani žádné mobilní aplikace. Nemá totiž Bluetooth protokol. Přenos dat je zajištěn ANT+ připojením. Inteligentní zařízení tento signál vyhledá, připojí se a následně údaje lze číst. Vzhledem k ceně, která se překlápí přes hranici 2 300 Kč, by Bluetooth připojení určitě neurazilo.

Hrudní pás Garmin HRM-Tri

Zkušenosti a recenze

Hrudní pás Garmin HRM-Tři se těší ze strany uživatelů dobrým recenzím. Líbí se jim všestranné využití produktu, ale i jeho přesnost. Pás je podle nich příjemný na dotek a lehký, jeho nošení je tedy velmi komfortní. Mínusem je vyšší cena a chybějící manuál v češtině.

Recenze a zkušenosti s hrudním pásem Garmin HRM-Tri

Závěrečné hodnocení

Univerzální hrudní pás Garmin HRM-Tri je určen pro profesionální nebo rekreační sportovce. Samotný hrudní pás je určen pro triatlon. Je možné ho tedy kromě běhu či cyklistiky použít i pod vodou a při vodních sportech – plavání. Konstrukce je vodotěsná. Zařízení disponuje i integrovanou pamětí pro více než 20 hodin tréninku. Zdrojem je vyměnitelná baterie CR2032. Hrudní pás není kompatibilní s žádným smartphonem, využívá připojení ANT+ a kompatibilní je s více sporttestery a inteligentními hodinkami. Kromě měření srdečního tepu, lze monitorovat při běhu i jeho dynamiku – délka kroků, doba kontaktu chodidla se zemí či kadenci běhu. Hrudní pás sleduje i kritické tepové zóny, při kterých vás upozorní vibrováním a akustickým signálem.

Hrudní pás je z příjemného materiálu a má protiskluzovou úpravu. Rovněž je možné hrudní pás nastavit podle potřeby. Vhodný je i pro lidi s širším hrudním košem. Elektrický senzor zprostředkovává velmi přesné údaje s mírnou odchylkou především během plavání. Přenos dat je v tomto případě opožděný. Jeho univerzální využití ho však v rámci konkurence staví do silné pozice. O něco méně sympatická ve srovnání s konkurencí je už samotná cena. Přesto je pro sportovce Garmin HRM-Tři velmi solidní volbou.

Pozitíva

komfort během používání
analýza běhu (akcelerometr)
přesné měření
elektrický senzor
vhodný i pro vodní sporty
jednoduché používání

Negatíva

nemá Bluetooth
vysoká cena v porovnání s konkurencí


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 25.10.2020
Nejlepší hrudní pásy 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší hrudní pásy 2024 – recenze, test, srovnání

Aktivní pohyb je v 21. století důležitější než v minulosti. Sedavý způsob života by nebyl problémem, kdyby byl vyvážený s dostatečným množstvím pohybu. Běhání, cyklistika, posilování, plavání, tenis či jiné individuální nebo kolektivní sporty, při kterých dochází k fyzické aktivitě. Své tělo je třeba pečlivě sledovat, zda jste profesionální nebo rekreační sportovec. Skvělým pomocníkem k... Přečíst článek


Přidat komentář