OneConcept DB004 mini pračka – recenze, zkušenosti

oddělená komora pro odstřeďování
robustní provedení

Hodnocení:
(78.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Mini pračka s robustním provedením a většími rozměry i hmotností než u jiných modelů mini praček. Nehodí se tedy na přenášení, ale spíše na pevné místo na chatě či v garsonce.

Má také výjimečně vysokou kapacitu na až 4,8 kg prádla, pro odstřeďování je však kapacita menší. Tento model vodu neohřívá, pračku tedy nutné naplnit vodou ohřátou předem (doporučujeme teplotu do 50 °C). O ovládání se stará časovač pro praní (0 – 15 min) a odstřeďování (0 – 5 min) a přepínač režimů. K dispozici máte i hadici na vypouštění (je však dlouhá pouze 50 cm), ochranu proti přetečení a filtr proti vláknům (žmolkům).

Cena je mnohem vyšší než u jiných mini praček, dostanete za ni však robustnější a odolnější zařízení, pokud přehlédnete drobné konstrukční nedostatky.

Parametry: typ: shora plněná se samostatnou komorou na odstřeďování; kapacita: 4,8 kg; příkon: 160 W; napájení: 230 V; rozměry (š × v × h): 70 × 80 × 40 cm; hmotnost: 6,2 kg;

V ✅ e-shopu electronic-star.cz získáte mini pračku OneConcept DB004 s dopravou zdarma.

Dříve na chatu jako na kempování

Pračka OneConcept DB004 je jiná než ostatní mini pračky. Překvapila nás svou robustností, má půdorys 70 x 40 cm a výšku až 80 cm, hmotnost dosahuje téměř 17 kg. Tento model se tedy nehodí na časté přenášení a na kempování, spíše si najde pevné místo na vaší chatě nebo v malé koupelně (např. v garsonce).

OneConcept DB004 recenze

Od ostatních mini praček se liší i designem – jde o jakýsi mezistupeň mezi miniaturními kempinkovými pračkami a těmi běžnými. Výrobce v tomto případě použil plech, takže pračka působí poměrně odolně. Na druhé straně, měli jsme výčitky k některým konstrukčním nedostatkům, problémem byly např. netěsné hadice a vrchní kryty, které dobře nedoléhali. Nelíbil se nám ani krátký napájecí kabel, délku 1 m považujeme za nedostatečnou.

Vzhledem k rozměrům nabízí pračka OneConcept DB004 kapacitu až 4,8 kg prádla, což je oproti běžným kempingovým pračkám mnohem více a tato hodnota se již blíží kapacitě běžných praček. I v tomto případě však platí, že kapacita pro odstřeďování je o něco menší. Výrobce ji neudává v kilogramech zároveň však upozorňuje, abyste centrifugační část nepřetěžovali. V praxi jsme do odstřeďování bubnu dostali 3 – 4 trička.

Vodu musíte ohřát samostatně

Pračka OneConcept DB004 má podobnou konstrukci jako klasické ROMO pračky. Používá tedy oddělené komory na praní a na odstřeďování.

Mini pračka OneConcept DB004

Podobně jako jiné mini pračky, ani tento model není vybaven ohřívacím tělesem, musíte ji tedy naplnit předem ohřátou vodou. Překvapilo nás, že výrobce nespecifikuje max. teplotu vody – u jiných modelů mini praček se to pohybuje kolem 50 °C, horká voda by totiž mohla poškodit vnitřní plastové části. Při odzkoušení jsme tedy pro jistotu používali max. 50 °C vodu.

Vodu lze do pračky nalít přímo z kbelíku, případně využít sací hadici. Měří však pouze 1 m a byla také netěsná. Při napouštění vody přes hadici si můžete vybrat, kterou část chcete naplnit, slouží k tomu posuvný přepínač. Krátká se nám zdála být i vypouštěcí hadice, která měřila pouhých 50 cm.

Namísto programů časovače

Na rozdíl od běžné pračky nepoužívá tento model přednastavené prací programy. Je vybaven třemi otočnými ovladači – pomocí jednoho si nastavujete režim zařízení, další slouží k nastavení časovače praní v rozsahu 0 – 15 min. a poslední na nastavení časovače odstřeďování v rozsahu 0 – 5 min.

Ovládání mini pračky OneConcept DB004

Výrobce udává, že pračka dokáže vyvinout prací výkon 380 W a výkon při odstřeďování 160 W. Tato čísla nám však nic neřeknli. V praxi jsme byli s výsledkem praní spokojeni, samozřejmě, problém může nastat při silně znečištěném oblečení, protože nesmíte na praní používat příliš horkou vodu. S odstřeďováním to tak růžové nebylo, to je však problém většiny modelů mini praček.

Výrobce musíme pochválit i za nadstandardní funkce jako filtr na žmolky či ochrana před přetečením, které jsou zpravidla výsadou dražších plnohodnotných praček.

Vyšší, no opodstatněná cena

Za pračku OneConcept DB004 dáte cca 3 500 Kč, což je o dost více než za jiné mini pračky. Oproti jiným mini pračkám má však tento model několik výhod, jako např. vyšší kapacitu, odolnější provedení a snadnější obsluhu díky oddělené komoře na odstřeďování.

Pozitíva

oddělená komora pro odstřeďování
robustní provedení

Negatíva

vysoká cena
drobné konstrukční nedostatky


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 31.07.2020
Nejlepší mini pračky 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší mini pračky 2023 – recenze, test, srovnání

Možná jste už při delších pobytech na chatě či při kempování uvažovali o tom, že prát oblečení v pračce by bylo přece jen snazší než v rukou. I na takové situace existují řešení v podobě mini praček . Nejde sice o plnohodnotnou náhradu běžných praček, praní většího množství prádla však výrazně zjednoduší. My vám poradíme, jak si mini pračku vybrat a... Přečíst článek


Přidat komentář