Riwall RRM 800 robotická sekačka – recenze, zkušenosti

průchodnost terénem
výdrž baterie
antikolizní systém
příznivá cena
jednoduchá obsluha
příslušenství

Hodnocení:
(73.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Doporučená plocha kosení: do 800 m2; Záběr: 18 cm; Výdrž baterie: 90 min.; Doba nabíjení: 30 min.; Hmotnost: 8,2 kg; Hlučnost: 58 dB

Riwall RRM 800 patří mezi cenově velmi dostupné a kvalitní robotické sekačky na našem trhu. Díky době provozu až 90 minut je vhodná i do členitějšího terénu s maximální výměrou kosené plochy až 800 m2. Šířka záběru je 18 cm. Riwall se vyznačuje velmi tichým chodem a nechybí mu dešťový senzor či antikolizní systém.

Nastavit lze výšku kosení v rozmezí 2 až po 6 cm. Sekání zajišťují oboustranné nože. V balení nechybí náhradní páry nožů. O stavu baterie vás informuje LED indikátor. Nabíjení probíhá automaticky díky nabíjecí stanici. Nabíjení na plný stav baterie trvá přibližně 30 minut. Sekačka zvládne maximální stoupání na úrovni 20 °.

Robotickou sekačku Riwall RRM 800 si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Neúnavný pracovník

Riwall RRM 800 svými parametry budil i v mnohem dražší konkurenci pozornost. Vhodný na plochu do 800 m2 není na robotickou sekačku málo. A už vůbec ne, pokud výrobce slibuje takovou výdrž baterie. A v praxi? Je to tak, Riwall RRM 800 skutečně zvládne sekat trávník po dobu 90 minut. Navíc tempo, kterým kosí, vůbec není pomalé. Pokud si dobře vytyčíte a ohraničuje plochu na sekání, nebudete namítat.

Riwall RRM 800 recenze

Automatické nabíjení funguje s přehledem, ale vězte, že Riwall s takovou výdrží poseká tuto plochu i na jedno nabití. Pokud by se přece jen vybil, o čemž vás vyrozumí LED indikátor, nabíjení potrvá přibližně 30 až 40 minut. Nabíjecí stanice má dostatečně dlouhý kabel a podle výrobce nemusí být umístěna na krytém místě. V balení dostanete navíc až 200 metrů obvodového drátu a rovněž 200 plastových kolíků.

Poseká s přehledem

S výsledkem kosení budete spokojeni. Oboustranné rotační nože jsou při kosení velmi efektivní. Navíc v balení jsou další tři náhradní sady, což považujeme od výrobce za velmi velkorysé. Sekání Riwall zvládá i v mírném stoupání. Poradí si také s mírně členitým terénem. Roboty tohoto druhu se však cítí ideálně na rovném trávníku. Riwall se postará i o mulčování. Stébla rozseká na drobné odřezky a ty se ztratí v trávě. Účinkují tak jako přírodní hnojivo.

Výsledkem je kvalitně a rovnoměrně pokosená travnatá plocha. K výšce kosení a jeho nastavení nepotřebujete žádné nářadí. Jednoduše výšku nastavíte v rozmezí od 2 do 6 cm. Trávník sekačka nijak nezatěžuje, protože váží pouhých 8,2 kg. Motor PowerMax je velmi tichý a bezuhlíkový, což je opět plusem z hlediska bezúdržbovosti.

Odolnost a intuice

A že Riwall RRM 800 není žádný slaboch potvrzuje i jeho odolnost. Dešťový senzor sám detekuje, kdy prší a sekačka automaticky zamíří k nabíjecí stanici. Když pršet přestane, pokračuje v práci. Akumulátor i motor jsou však v bezpečí, protože konstrukce je vodotěsná. Sekačka sice má antikolizní systém a také senzor náklonu, ale i v případě nárazu má stupeň ochrany až IP56. To znamená nejen vodotěsnost, ale i zvýšenou mechanickou odolnost.

Ochranný přístřešek pro robotickou sekačku Riwall RRM 800

Sekačka v praxi reaguje velmi intuitivně. Nemá problém s překážkami jako stromy či keře. Díky senzorům se jim vyhne a dokáže si poradit i se stísněnými prostory. Místy sice tráva zůstala vyšší, ale to jsou skutečně detaily. V případě převrácení dochází k automatickému vypnutí.

Jednoduché ovládání

Geniálně jednoduchá obsluha je i pro člověka, který nikdy nic podobného neviděl a neovládal, vskutku hračkou. Poté, co si vyznačíte prostor za pomoci hraničního drátu a skob, zadejte bezpečnostní PIN. Ano, Riwall má i ten, což je opět další milé překvapení a nemilé pro zloděje. Nadšeni jsme však byli z toho, že můžete zvolit hrubou rozlohu trávníku (300 m2, 500 m2 nebo 800 m2). Riwall si tak dokáže rozložit své síly. Nastavit si můžete čas, kdy má sekačka začít. Vůbec nemusíte být doma. Vypínat a zapínat ji můžete i manuálně stisknutím jednoho tlačítka. Pokud by měl robotickou sekačku i soused a vám by rušila signál, můžete měnit frekvenci.

Závěrečné hodnocení

Pokud chcete sekačku, robotickou sekačku, která vám nabídne nejlepší poměr ceny a kvality, Riwall RRM 800 je silným adeptem na tento titul. Během testování jsme vůči němu neměli absolutně žádné výhrady. Zřejmě to bude tím, že zvládne sekat až 90 minut a téměř vůbec o něm nevíte kvůli jeho tichosti. Když prší, intuitivně se díky dešťovému senzoru dostaví do nabíjecí stanice. Stejně tak je to i když signalizuje, že potřebuje dobít baterii.

Oboustranné nože svou práci dělají na jednotku. Sekačka zvládne travnaté plochy o rozloze až 800 m2. Nechybí antikolizní systém a také automatické vypnutí pro náhodném převrácení či riskantním náklonu. Jde o bezpečnostní prvek. Podobně jako je i PIN kód, kterým sekačku ovládáte. Nastavit lze i výšku kosení. Riwall je vybaven ochranou až IP56, což značí vodotěsnost i vysokou mechanickou odolnost. Tři náhradní sady nožů, bezúdržbový motor a jednoduché ovládání. To vše je ve prospěch sekačky Riwall RRM 800.

Pozitíva

průchodnost terénem
výdrž baterie
antikolizní systém
příznivá cena
jednoduchá obsluha
příslušenství

Negatíva

žádné


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 15.08.2020
Nejlepší robotické sekačky 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší robotické sekačky 2022 – recenze, test, srovnání

Pokud berete sekání trávníku jako hobby, robotická sekačka zřejmě nebude nic pro vás. Pokud však naopak sekání trávy vnímáte jako těžko strávený čas, robotická sekačka se vám bude hodit. Moderní technologie se už dostává i do zahrady a robotické sekačky na našich dvorech budou pomalu samozřejmostí. Víte, kolik času vám může takové zařízení ušetřit? Jsou ekologické, tiché a praktické. Ušetří... Přečíst článek


Přidat komentář