Sekačky

Pokud jste již nějakou sekačku měli, víte, jak vám sloužila, s čím jste byli spokojeni a co vám naopak chybělo nebo překáželo. Horší je, pokud kupujete svou první, a netušíte, která z těch stovek, což jsou na trhu dostupné, bude ta pravá. Jak si tedy vybrat, na co při výběru nezapomenout? Bude lepší benzínová nebo elektrická? Menší a obratnější nebo silný stroj s pojezdem? V prvním kroku si ozřejmíme, podle čeho je třeba při výběru sekačky rozhodovat, a pak se podíváme na recenze oblíbených modelů.

Seznam podkategorií:

Nejlepší sekačky 2020 – recenze, testy, zkušenosti

Nejlepší sekačky 2020 – recenze, testy, zkušenosti

Vybíráte sekačku? Pomůžeme vám. Zostavli jsme pro vás přehledné tabulkové srovnání a několik podrobných recenzí. Úvodem vám nabízíme výběr top modelů, které dopadly nejlépe v domácích, ale i světových nestranných testech. Tabulky pravidelně aktualizujeme. Nejlepší benzínové sekačky Názov Hodnotenie Detail AL-KO... Přečíst článek

Druhy sekaček

Elektrické sekačky – mají nízkou hmotnost a v terénu se s nimi snadno manipuluje. V porovnání s ostatními typy jsou zpravidla levnější a zároveň mají minimální nároky na údržbu. Jsou však limitované dostupností zásuvky, případně výdrží baterie.

Benzínové tištěné sekačky – vhodné na menší pozemky a do lehkého terénu. Na nerovný nebo kopcovitý terén nejsou ideálním řešením.

Benzínové samojízdné sekačky (s pojezdem) – usnadní vám práci v náročnějším terénu nebo na väčšm pozemku. Často mají doplňkové funkce, větší a kvalitnější kola, ty dražší vícestupňovou převodovku nebo variátor apod.

Zahradní sekačka

Ridery – rider nebo sekačka, na kterou si sednete. Výhodou je pohodlí, větší výhled, jednoduché ovládání, vyšší rychlost, širší záběr a větší sběrný koš. Nejlepší jsou vybaveny automatickou převodovkou.

Zahradní traktory – ve srovnání s riderem vám zahradní traktor s odpovídajícím příslušenstvím poslouží i při jiných činnostech než sekání. Například při přepravě materiálu, odklízení sněhu a pod. Traktory mají často pokročilejší funkce pro náročné uživatele, jako jsou tempomat, palubní počítač apod.

Robotické sekačky – sekačku položíte na trávník a vyložíte si nohy na stůl. Ostatní je její starost. kosená  plocha je zpravidla vymezena vodicím drátem, inteligentnější modely si v určitém rozsahu poradí i bez něj. Důležitá je výdrž baterie, možnosti nabíjení, a v našich končinách i ochrana před neoprávněným použitím.