Rovus Artic Air Ultra ochlazovač vzduchu – recenze, zkušenosti

příjemně chladí vzduch
vhodný do menších prostorů
nízká hlučnost
poměr cena/výkon

Hodnocení:
(61.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Přenosný ochlazovač vzduchu Rovus Artic Air vzduch nejen chladí, ale zároveň ho čistí a zvlhčuje. Na jedno naplnění vydrží fungovat až 12 hodin. Vzduch ochlazuje odpařováním, jeho tajemstvím je inovační technologie hydro-chill. Funguje na principu ventilačního systému a systému odpařování vody, vzduch zvlhčuje a čistí ho od alergenů a zápachu. Pěnový filtr se snadno čistí. Přední mřížka se dá nastavit, ochlazovač pracuje tiše a efektivně.

Horké letní počasí člověku často dodá elán, ale zároveň dokáže i pořádně potrápit. Vysoké teploty nejednou vydrží i celé týdny a v interiéru se cítíte, jako byste trávili čas na přímém slunci. Ideálním řešením by byla klimatizace. Ne vždy se však toto přání splní a potěší i ventilátor. Ještě lepším řešením však může být přenosný ochlazovač vzduchu Rovus Artic Air Ultra.

Rovus Artic Air Ultra recenze

Svěží a chladný vzduch v době letních veder je přesně tím, co naše tělo i mysl vyhledávají. Pokud pracujete v kanceláři nebo v prostorách, kde není klimatizace a teplo vás skutečně ničí, zkuste tento problém řešit jinak. Někdo by si řekl, že odejde z práce, ale řešením je dopřát si alespoň částečně čerstvý a chladný vzduch, který vás zbaví úmorného tepla.

Takovým zařízením je i přenosný ochlazovač vzduchu Ultra Rovus. Právě ten jsme si vzali na podrobný test. Zákazníky totiž láká příznivou cenou a podle výrobců i zaručenou efektivitou. Jaké jsou jeho technické parametry? Vyplatí se? Jaké jsou jeho nedostatky? Dozvíte se v našem podrobném testu a také ze zkušeností jiných uživatelů.

Přenosný ochlazovač vzduchu Ultra Rovus si můžete zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Lákavá nabídka

V první řadě musíme zdůraznit, že zařízení Ultra Rovus není pouze planou náhradou klimatizace, ale jde o zařízení, které vzduch čistí a dokonce zvlhčuje. Zároveň oproti klimatizaci ušetříte mnohem více. I těmito informacemi vás dokáže toto malé šikovné zařízení na začátek ohromit. Co však skutečně dostanete?

Výrobce uvádí, že Rovus Ultra je nejjednodušším a nejekonomičtějším způsobem, jak ochladit vzduch v bytě, domě, kanceláři, ložnici, na koleji nebo kdekoliv vás horké počasí trápí. Navíc nezapomínejte, že Ultra Rovus je ochlazovač, zvlhčovač a čistič vzduchu v jednom. Výrobce tedy slibuje jedinečnou alternativu za klimatizaci, a přitom za zlomek ceny.

Technické parametry a technologie

Ochlazovač vzduchu Ultra Rovus využívá inovativní technologii hydro-chill, která pro svůj chod využívá nádobu na vodu a ventilátor. A to vše bez přídavných plynů (freonů) nebo jiných toxinů. Vše funguje na principu odpařování vody, kterou nalijete do nádržky. Nádobka má objem 550 ml. Jde o chlazení odpařováním, což je obecně nejpřirozenější způsob ochlazování vzduchu. Na jednu nádržku při nižším výkonu zařízení chladí až po dobu 12 hodin. Délka napájecího kabelu je 180 cm.

Zařízení Ultra Rovus chladí po dobu 12 hodin

Zařízení má výkon 5 V, přičemž lze regulovat rychlost chlazení za pomoci nastavení ventilátoru. Rovus Artic Air Ultra má tři stupně rychlosti chlazení. Důležité je zmínit i pěnový filtr, který zvyšuje kvalitu vzduchu tím, že vzduch, který prochází přes filtr, účinně čistí. Mimo jiné zařízení je vybaveno i relaxačním LED světlem, které je ideální například pro spánek.

Používání v praxi

Pokud si zakoupíte ochlazovač vzduchu Ultra Rovus, určitě očekáváte, že v horkém počasí se stane vaší hlavní posilou. V tomto vás utvrdíme, protože Ultra Rovus je skutečně dobrým společníkem a svou práci odvádí dobře. Skutečně je toto zařízení něco mezi ventilátorem a klimatizací. Zároveň od obou má asi stejně daleko.

Přístroj Ultra Rovus je velmi skladný a snadno se ovládá. Stačí nalít vodu, spustit jej a jeho efekt pocítíte okamžitě. Jeho chod je velmi tichý, přičemž můžete ovládat i intenzitu ventilátoru a tedy i intenzitu chlazení. Vzduch skutečně osvěží, což způsobuje odpařování vody. Skvělou roli hraje i filtr a jeho snadná údržba. Stačí ho vybrat, opláchnout ve vodě a vložit zpět. Dokonce jej lze vyprat i v pračce.

Ovládání přenosného ochlazovače Rovus Ultra 3v1 je jednoduché

Nicméně, pokud očekáváte, že Rovusom vychladíte celou místnost, nespoléhejte na to. Skutečně vzduch osvěží, protože ho zčásti zvlhčí, ale celkovou teplotu v prostoru příliš neovlivní. Na větší plochu byste potřebovali minimálně dva ochlazovače. V jeho blízkosti se však určitě budete cítit příjemně. Dolévání vody je častěji než po 12 hodinách, přece jen výkon na druhém stupni je zhruba to, co při 30-stupňových vedrech potřebujete.

Hlavní výhody

  • Vzduch skutečně ochladí
  • Design
  • Malé rozměry
  • Nízká spotřeba el. energie
  • Jednoduché ovládání
  • Praktická údržba

Hlavní nevýhody

  • Nenahradí klimatizaci
  • Nevhodný do větších prostorů
  • Vodu třeba doplňovat častěji

[button2]

Závěrečné hodnocení

"Lepší než ventilátor, horší než klimatizace." Za částku, kterou do zařízení Ultra Rovus investujete, se určitě nemusíte bát, že by vás zklamal. Určitě nedostanete hotovou klimatizaci. Zároveň dostanete něco mnohem lepší a účinnější než klasický ventilátor. Třeba vyzdvihnout technologii, kterou zařízení využívá. V určité zóně skutečně vytvoří požadovaný komfort i díky tomu, že vzduch skutečně zvlhčuje. Čisticí účinky možná příliš neznatelné, ale to není až tak důležité.

Recenze a zkušenosti s ochlazovačem vzduchu Rovus Artic Air Ultra

Zkušenosti s ochlazovačem vzduchu Rovus Artic Air Ultra

Při poměru cena a kvalita tedy rozhodně boduje. To platí i o nízké spotřebě energie a nízké hlučnosti zařízení. Snadno se ovládá a rovněž údržba je nenáročná. Skutečně jde o dobrého společníka na doma nebo do práce. Ultra Rovus od nás a na základě většiny zkušeností získává 7 bodů z 10-ti.

Pozitíva

příjemně chladí vzduch
vhodný do menších prostorů
nízká hlučnost
poměr cena/výkon

Negatíva

není to plnohodnotná náhrada klimatizace


Autor recenze: Martin Kunkel
Datum publikace: 01.10.2019
Nejlepší mobilní klimatizace 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší mobilní klimatizace 2024 – recenze, test, srovnání

Dobrou klimatizaci oceníte během horkých dnů. Její nákup však není jednoduchá záležitost. Jak si vybrat ten správný typ klimatizace a na které parametry se při tom zaměřit, aby se splnily vaše očekávání? Přinášíme vám pár tipů, jak se zorientovat na trhu s tímto produktem. Při výběru se zaměřte na správné zvolený výkon vzhledem k prostoru, hlučnost, energetickou třídu, filtraci;... Přečíst článek

Mobilní klimatizace bez vývodu a hadice? Tichá není nejlevnější?

Mobilní klimatizace bez vývodu a hadice? Tichá není nejlevnější?

Mobilní klimatizace se v posledních letech stává velmi vyhledávaným společníkem během horkých dní a nocí, který se stará o optimalizaci podmínek v interiérech bytů, domů nebo jiných prostor. Jde o přenosné chladicí zařízení, jehož parametry a schopnosti lze využít ve více místnostech bytu či... Přečíst článek

Jak správně udržet svěží vzduch v bytě či domě

Jak správně udržet svěží vzduch v bytě či domě

Abyste měli v domácnosti čerstvý a svěží vzduch, je potřené pravidelně větrat. To platí během letních i zimních měsíců a dokonce i tehdy, když venku mrzne. Vydýchaný vzduch není nic příjemné, protože způsobuje únavu, bolest hlavy či obtíže s dýcháním. Naopak přísun čerstvého vzduchu dokáže... Přečíst článek

Topení klimatizací – vyplatí se?

Topení klimatizací – vyplatí se?

Věděli jste, že klimatizace nemusí sloužit jen k ochlazení, ale také ohřátí vzduchu? Modely s možností změny chodu proudění vzduchu jsou vhodné pro celoroční používání, můžete jimi nahradit nebo doplnit jiný topný systém a v některých případech dokonce i ušetřit na nákladech za energie.... Přečíst článek


Přidat komentář