Trust SpotLight Webcam Pro webkamera – recenze, zkušenosti

nízká pořizovací cena
nenáročný software
LED osvětlení
inovativní stojan
kvalita obrazu
poměr cena a kvalita

Hodnocení:
(80%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Rozlišení: HD/1 280x1 024 px | Mikrofon: ano/stereo | Rozhraní: USB 2.0 | Uchycení: s klipem/stojan | Zaostřování: ano/manuální

Klasická webkamera Trust SpotLight zaujme především svým futuristickým zjevem. Kolem samotného objektivu, který nabízí HD rozlišení s parametry 1 280x1 024 px, jsou umístěny LED diody, které pomáhají osvětlit obraz v případě zhoršených světelných podmínek. Webkamera má vestavěný stereo mikrofon.

Inovativní systém uchycení za pomoci klipu funguje také jako stojánek. Kameru tak můžete uchytit na rám monitoru i položit přímo na stůl. Kamera má větší rozměry. Trust SpotLight Webcam Pro je vybavena manuálním zaostřováním, nemá funkci zoomování.

Zaujala vás webkamera Trust SpotLight Pro Webcam? Dostupná je v ✅ e-shopu Alza.cz.

Adekvátní kvalita obrazu

Pokud patříte k lidem, kteří hledají hodně muziky za málo peněz, Trust SpotLight Webcam Pro zřejmě splní vaše nároky. Webkamera disponuje rozlišením v HD kvalitě – 1 280x1 024 px. V souvislosti s tímto údajem využívá webová kamera rozhraní USB 2.0 a na tuto kvalitu více netřeba. Specifický design má své opodstatnění. Kamera je totiž v okolí objektivu obklopená LED diodami, které osvětlují objektiv v případě horších světelných podmínek.

Trust SpotLight Webcam Pro recenze

Funkce zoom v případě Trustu není. Na druhé straně je tu manuální ostření, které se reguluje za pomoci otočného kolečka, to se nachází na samotném napájecím USB kabelu. Ostření však není vždy spolehlivé a nejednou se stane, že kamera se hledá a působí zmateně.

Zvuk nepotěší

Od integrovaného mikrofonu v případě této cenové kategorie neočekávejte hodně. Platí to i o této internetové kameře. Musíte si najít správnou vzdálenost a polohu webkamery, aby byl stereo mikrofon použitelný. Na druhé straně, v případě nouze můžeme prohlásit, že zdaleka nejde o katastrofální kvalitu zvuku. Pokud však chcete, abyste nemuseli slova a věty opakovat během video hovorů vícekrát, pořiďte si externí mikrofon nebo headset.

Poměr ceny a kvalita

V případě webkamery Trust SpotLight Webcam Pro není nutné hledat negativa. Tuto webovou kameru koupíte do 500 Kč a přesto dostanete slušné zařízení, které splní klasické nároky na realizaci video hovoru. Kvalita obrazu byla při testování až nad naše očekávání. Stejně oceňujeme multifunkční stojan, který na nás působil formou klasického stojanu s platformou. Zároveň ho však lze upevnit i na monitor za pomoci klipu. Zvuk neohromí, ale to jsme nečekali. Plusem jsou i LED diody, které pomáhají především za šera nebo přítmí. Vcelku tedy webkamera splňuje parametry pro běžné používání a poměr ceny a kvality je více než dobrý.

Vlastnosti webkamery Trust SpotLight Pro Webcam

Závěrečné hodnocení

Pro běžného uživatele více než dostačující HD kvalita obrazu v rozlišení 1 280x1 024 px. Ostření je místy zmatené, ale během video hovoru to není žádná tragédie. V horších světelných podmínkách pomůže soustava LED diod po obvodu objektivu. Horší je to se zvukem. Integrovaný stereo mikrofon nedokáže potlačit šum a praskání či šumění je poměrně běžné. Závisí to však i na kvalitě internetového připojení.

Kamera nedisponuje zoomem. Využívá rozhraní USB 2.0. Velmi praktický je systém uchycení. Stojan můžete využít jako stativ nebo jako klip na uchycení webové kamery na monitor. Stylový design má své výhody, ale zároveň větší rozměry kulatého tvaru jsou na skladnost méně praktické a na cestování tato kamera ideální nebude.

Pozitíva

nízká pořizovací cena
nenáročný software
LED osvětlení
inovativní stojan
kvalita obrazu
poměr cena a kvalita

Negatíva

nekvalitní mikrofon
nekvalitní ostření


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 24.08.2020
Nejlepší webkamery 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší webkamery 2022 – recenze, test, srovnání

Pokud se rozhodujete pro možnost zakoupení si webkamery, měli byste mít především jasno, na jaký účel a na jakém zařízení plánujete webkameru využívat. Obecně výběr webkamery nepodléhá nekonečnému množství technických parametrů, které by bylo třeba řešit. Zorientovat se však v základních parametrech a také poznat, jaké funkce webkamera PC nabízí, se určitě sejde. Webkamera se využívá... Přečíst článek


Přidat komentář