PocketBook 626 Touch Lux 3 recenze

PocketBook 626 Touch Lux 3 recenze a zkušenosti

Pokračovatel oblíbené čtečky Touch Lux 2 má kvalitnější displej a zachovává důležité vlastnosti předchozího modelu. Čtečka PocketBook 626 je rychlá, lehká, tenká a má na...

od 2799 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Společnost PocketBook není na trhu s čtečkami neznámá. PocketBook je čtvrtý největší výrobce špičkových čteček e-knih s technologií E -ink. V těsném závěsu za společností Kindle se čtečky tohoto výrobce těší velmi velké oblibě, a to i díky příznivým cenám svých modelů. 

Design a displej 

Tento model hodnotím, jako jeden z nejlepších z portfolia PocketBook. Kromě kompaktních rozměrů, příjemného designu, mě překvapil i kvalitním materiálem a zpracováním. Čtečka se v ruce velmi dobře drží a dotykový displej je jeden z těch opravdu kvalitních. Samozřejmě, že jde o technologii E-ink. Rozlišení je dostatečné 1024 x 758 px.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na Čtečky knih a redakčný výber nejlepší Čtečky knih

Ovládání a funkce 

Na přední straně se pod displejem nachází ovládací panel s 4 tlačítky a ovládání je pohodlné. Kromě toho samozřejmě můžete ovládat čtečku přímo na dotykovém displeji. Rychlost odezvy je sice oproti Kindle slabší, ale stále je velmi příjemná a PocketBook tak mohu zařadit mezi čtečky se slušnou odezvou a celkově s celkem dobrými reakcemi. Tato čtečka někde ztrácí, ale někde zase překonává konkurenci. Líbí se mi intuitivní uživatelské menu a velkým plusem je i lokalizace do českého nebo slovenského jazyka.

Podpora formátů je výborná. Při čtení jsem si mohla nastavit jas, kontrast, velikost písma, jakož i fonty, které má tato čtečka opravdu dost. Nechybí možnost čtení na šířku, vytváření složek a třídění podle několika kritérií. Mně se osobně líbila práce se záložkami, označování textů. Čtečka obsahuje WI-FI a tak je zde samozřejmě i možnost prohlížet internet pomocí jednoduchého webového prohlížeče. Tuto možnost jsem velmi nevyužívala, zase až takový komfort to na čtečce opravdu není.

Překvapením byla dobrá práce se slovníky, které si můžete doinstalovat. Ztratil se audio výstup, který některé čtečky PocketBook mají a tím i možnost přehrávání zvukových souborů. Stejně tuto možnost měli starší modely Kindle, ale Amazon se při posledních modelů rozhodl právě přehrávání zvukových souborů vzdát a zaměřit se pouze na čtení. S ovládáním a funkcemi tato čtečka nezaostává a má vše, co můžete od kvalitní čtečky vyžadovat. 

Výdrž a paměť s možností rozšíření 

O výdrži při čtečkách je známo, že na jedno nabití vám vydrží opravdu velmi dlouho a ani PocketBook 626 Touch Lux 3 není výjimka. Kromě vnitřní paměti 4 GB disponuje možností rozšíření pomocí paměťové karty, a to až do 32 GB. Zaplnit takový velkorysý prostor e-book se rovná opravdu velkému množství knih. 

thumb_up

+ Kvalitní zpracování
+ Příjemné materiály na dotek
+ Displej E-ink s dobrým vykreslováním
+ Nízká hmotnost
+ Jednoduché ovládání
+ České menu
+ Wi-fi
+ Široké možnosti nastavení textu
+ Možnost rozšíření paměti
+ Výborná vydrž

thumb_down

- Pomalejší zapínání
- Slabší odezva (ale stále se řadí k těm lepším)

Pohled na závěr nebo i dobrá cena dělá dobrý produkt 

Přestože primárně používám Amazon Kindle čtečku, tato čtečka byla pro mě velmi příjemným překvapením. V něčem zaostává, ale v něčem má zase body navíc. Pokud přimhouřím oči před trochu pomalejšími reakcemi, tak jednoznačně ji mohu doporučit jako velmi dobrou čtečku elektronických knih s příjemným designem a kvalitním zpracováním.

Dobrá manipulace a celkové ovládání hodnotím kladně a největším plusem, proč byste se měli rozhodnout právě pro tuto čtečku, je české plně lokalizované menu a možnost rozšíření paměti. Navzdory slabší odezvě to na komfortu čtečce neubírá a cena je více než příznivá. Na stránce výrobce si můžete stáhnout kolekci knih v češtině nebo v několika jiných jazycích. Slovenská tvorba je sice něco jako seznam povinného čtení, ale v české kolekci najdete Osudy dobrého vojáka Švejka a pokud vám nedělá problém čtení v anglickém jazyce, tam je opravdu pár kvalitních klasických děl. 

Vývoj ceny produktu PocketBook 626 Touch Lux 3

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Čtečky knih

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu PocketBook 840-2 InkPad 2

Přidat komentář