Amazon Kindle Paperwhite 3 recenze

Amazon Kindle Paperwhite 3 recenze a zkušenosti

Poslední verze nejpopulárnějčí čtečky Kindle - Paperwhite přichází v nové verzi 2015. Tentokrát se výrazného vylepšení dočkal display, který při svém rozlišení 300ppi drtí...

od 2990 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Tato čtečka elektronických knih je v pořadí 6. generace čtečky a zároveň třetí model verze Paperwhite. Označení modelů řeší Amazon Kindle trochu specificky. Ale co je zajímavější než samotné označování, jsou vylepšení. Jaká je tato populární čtečka amerického gigantu Amazon 

Klasický Kindle design adisplej E-ink

Tento model je moje třetí čtečka od Amazonu Kindle a oproti první mé verzi Amazon Kindle 3 Keyboard se design sice jemně mění, ale ten klasický nádech Kindle zůstává. Jednoznačně hodnotím design jako stylový a příjemný. Zpracování je na vysoké úrovni, nestalo se mi, aby něco při držení a používání praskalo nebo se prohýbalo. Plasty jsou kvalitní a výborně zpracované. 

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na Čtečky knih a redakčný výber nejlepší Čtečky knih

Samozřejmostí je kvalitní 6" displej E- ink s rozlišením 1448 x 1072 px. Jde o dotykový displej a jediným tlačítkem je power tlačítko ve spodní části čtečky, vedle konektoru pro USB kabel. V balení je kabel a bohužel standardně dodávána koncovka zásuvky pro americký trh. V rukou se drží čtečka velmi pohodlně a díky pogumovaným okrajům neklouže. 

Ovládání, funkce a služba Amazon Kindle

Ovládání je komfortní a díky výborným odezvám displeje má čtečka velmi rychlé reakce. Nechybí nastavení jasu a kontrastu. Text je výborně čitelný, a to z dálky i z blízka a písmo je ostré. Nechybí možnost zoomu, změna písma z 7 fontů a možností nastavení velikosti. Fonty jsou opravdu kvalitní a velmi pěkné při čtení.

Podpora formátů je, jak jsme u Kindle zvyklý. Vylepšená já i podpora formátu PDF, ale jako u každé čtečky ještě to není ono s prohlížením velkým PDF souborů. Samozřejmostí je seřazování podle několika kritérií, vytváření složek, označování textu s poznámkou a čtení i na šířku. Čtečka má WI-FI a můžete pomocí prohlížeče i prohlížet webové stránky. S vytvořeným účtem Amazon Kindle jsem si stáhla své e-booky do této nové čtečky a druhý způsob je klasické připojení k PC. Já využívám zasílání dokumentů přes email s možností převedeny do formátu Kindle AZW.

Každý výrobce čteček spolupracuje nebo má on-line Store na e-booky. Amazon má svůj a na výběr je neskutečné množství knih. Většinou jsou však v angličtině, a proto tuto možnost ne každý využije. Nechybí ani 24 hodin. akce, kdy můžete získat i placené verze zdarma. Pokud by se vám stalo to co mně, že zakoupíte knihu, která je po limitu zdarma a Amazon vás vyzve k zaplacení, nebo vám přímo stáhne platbu (pokud máte k účtu přiřazeny platební údaje) stačí napsat na podporu. Reagují promptně, po zaslání emailu s vaším problémem vám částku poukáží zpět na účet. Menu je stále pouze v anglickém jazyce, což je mínusem této čtečky 

Výdrž a paměť 

Čtečka mi vydrží s používáním WI-FI asi 2-3 týdny a bez používání mnohem více. Paměť 4 GB mně osobně stačí bohatě 

thumb_up

+ Jednoduchý stylový design
+ Snadné ovládání
+ Kvalitní, výborně čitelný displej
+ Velká výdrž na jedno nabití
+ Možnost dělat poznámky v textu, slovník
+ Výborná podpora Amazonu

thumb_down

- Uživatelské rozhraní pouze v anglickém jazyce
- ePub nemá podporu, třeba konvertovat pomocí služby Amazon Kindle

Pohled na závěr nebo co se mi líbí, co mě zklamalo 

Pro mě je Amazon Kindle Paperwhite 3 výbornou čtečkou elektronických knih, která splnila moje očekávání. Klady jednoznačně převažují a mně se nejvíce líbí displej, rychlé reakce, snadné ovládání dotykem a výborná výdrž. Zklamáním je pro mě, že čtečce stále chybí lokalizace do češtiny nebo slovenštiny.

Tuto čtečku doporučuji, jako výhodný nákup v poměru kvality a ceny náročným uživatelům. Největším odradí pro mnohé může být zmíněné menu v anglickém jazyce a ti možná sáhnou po modelu s uživatelským rozhraním v češtině. Dobrou volbou je například PocketBook 626 Touch Lux 3. Pro mě však zůstává Amazon Kindle jedničkou mezi čtečkami. 

Vývoj ceny produktu Amazon Kindle Paperwhite 3

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Čtečky knih

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu PocketBook 631 Touch HD

Přidat komentář