PocketBook 632 Touch HD 3 čtečka knih – recenze, zkušenosti

detailní vykreslení písma i obrázků
automatická regulace jasu a teploty
podpora audioknih a MP3 souborů
Voděodolnost s krytím IPX7
Velká integrovaná paměť (16 GB)
více než 20 předinstalovaných slovníků
možnost předčítání textu (Text-to-Speech)

Hodnocení:
(70.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní čtečka knih PocketBook 632 Touch HD 3 se pyšní 6-palcovým E-ink displejem, který nabízí detailní vykreslení písma i obrázků. Zařízení podporuje všechny běžně používané formáty knih a automaticky reguluje jas a teplotu světla podle okolních podmínek. Čtení je pohodlné a oči netrpí ani při dlouhém používání. Čtečka navíc umožňuje přehrávání audioknih a MP3 souborů, čímž se otevírají další možnosti využití. Nechybí voděodolnost. Vyzdvihujeme velkou vnitřní paměť, která dosahuje 16 GB. Zařízení je lehké, v ruce se příjemně drží a ovládání je intuitivní. Potěšily nás předinstalované slovníky, které zjednodušují čtení cizojazyčných knih. Samozřejmostí je dlouhá výdrž baterie na jedno nabití, senzor pro automatické otáčení textu na výšku nebo na šířku a podpora Wi-Fi připojení.

Voděodolnou čtečku PocketBook 632 Touch HD 3 najdete v ✅ e-shopu Mall.cz.

Čtečka elektronických knih PocketBook 632 Touch HD 3 disponuje 6-palcovým E-ink displejem s podsvícením. Rozlišení 1448 x 1072 px je dostačující a nabízí detailní vykreslení písma i obrázků. Dotykový displej je multisenzorový a potěšilo nás inteligentní podsvícení, které se přizpůsobuje aktuálním podmínkám. Technologie SmartLight dovoluje pohodlné čtení ve dne i v noci bez namáhání očí. SmartLight automaticky reguluje jas i teplotu a ve večerních hodinách filtruje modré světlo. Barvy jsou příjemně teplé a oči netrpí. V případě, že vám automatická regulace jasu a teploty nevyhovuje, můžete ji vypnout a zvolit manuální nastavení.

PocketBook 632 Touch HD 3 recenze

PocketBook 632 Touch HD 3 je voděodolná a má krytí IPX7, což znamená, že ji neublíží déšť či krátké ponoření do vody. Oproti modelu Amazon Kindle Paperwhite 4 s krytím IPX8 však PocketBook snese méně. Jak uvádí výrobce, technologie HZO Protection dokáže zařízení ochránit před politím vodou či před vlhkem. Metr pod vodou vydrží bez poškození půlhodinu. Zmíněný Amazon umí být v hloubce dva metry až hodinu. Každopádně, i PocketBook si můžete bez obav vzít k vodě. My jsme voděodolnost odzkoušeli na dešti a kapky vody zařízení nijak neuškodili.

Potěšila nás velká vnitřní paměť, která dosahuje 16 GB a do čtečky jsme si díky tomu mohli uložit stovky knih a dalších souborů. Čtečka si bez problémů poradila s různými formáty. Podporuje až 17 běžně používaných formátů knih a čtyři grafické formáty (JPEG, BMP, PNG a TIFF). Milo nás překvapila podpora audioknih. Ty lze do čtečky uložit ve formátu MP3 nebo M4B. Podpora audio souborů rozšiřuje možnosti čtečky i o poslech oblíbené hudby. Audioknihy jsme využívali při jízdě autem, a tak jsme se ani při řízení nemuseli vzdát literárního zážitku.

Zde možnosti čtečky PocketBook nekončí, protože podporuje funkci Text-to-Speech, která převede text na mluvené slovo. Zařízení díky tomu hlasitě předčítá libovolný textový soubor. Kladně hodnotíme předinstalované slovníky ve více než 20 jazycích, které usnadňují čtení knih v cizích jazycích. Čtečka má senzor, který text automaticky otáčí, a tak se dá číst na výšku i na šířku. Čtečka je kompaktní a v rukou se drží velmi pohodlně, je lehká, váží jen 155 gramů. Při přenášení z místa na místo jsme ji v kapse téměř necítili.

Ovládání čtečky je jednoduché, stejně jako přenášení souborů. V základu je v zařízení předinstalovaných 97 knih, které však nejsou v češtině. Knihy si do zařízení nahrajete pomocí USB kabelu připojením k počítači, ale existuje i rychlejší cesta. Zařízení totiž podporuje PocketBook Cloud, Dropbox PocketBook a Send-to-PocketBook, požadovaný obsah si tak jednoduše do čtečky pošlete přes email. Nechybí vestavěný internetový prohlížeč a podpora bezdrátového Wi-Fi připojení. Čtečka má baterii s kapacitou 1 500 mAh, která při našem používání dokázala být v provozu několik týdnů bez nutnosti dobíjení.

Spotřebitelé, kteří si čtečku knih PocketBook 632 Touch HD 3 zakoupili, vyzvedli dobrý poměr ceny a kvality, množství funkcí, snadné ovládání či nastavení podsvícení. Líbilo se jim, že čtečka dobře padne do ruky a pohodlně se drží. Ocenili možnost předčítání textu, luxusní vzhled, velikost paměti i rychlost reakcí zařízení. Někteří uživatelé se setkali s občasným výpadkem Wi-Fi připojení, my jsme se však s tímto problémem nesetkali. Celkově byli uživatelé s čtečkou knih nadmíru spokojeni.

Recenze a zkušenosti s čtečkou PocketBook 632 Touch HD 3

Pozitíva

detailní vykreslení písma i obrázků
automatická regulace jasu a teploty
podpora audioknih a MP3 souborů
Voděodolnost s krytím IPX7
Velká integrovaná paměť (16 GB)
více než 20 předinstalovaných slovníků
možnost předčítání textu (Text-to-Speech)

Negatíva

nenašli jsme žádné


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 25.04.2021
Nejlepší čtečky knih 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší čtečky knih 2023 – recenze, test, srovnání

Test čteček knih - viz výsledky několika testů, které jsme pro vás sesbírali a vyhodnotili. Přečetli jsme stovky recenzí a diskusí týkajících se čteček elektronických knih a zapracovali je do výsledného žebříčku nejlepších čteček knih pro tento rok. Pokud máte otázky, zapojte se do diskuse ve spodní části stránky. Pokud potřebujete pomoci, viz návod, podle čeho vybrat čtečku a Kotri... Přečíst článek


Přidat komentář