AEG ProSense LTX6G261C pračka s horním plněním – recenze, zkušenosti

snadné otevírání jednou rukou
zkrácený program pro úsporu času

Hodnocení:
(78.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Úsporná svrchu plněná pračka v energetické třídě A+++. Dokáže odvážit množství vloženého prádla a na základě toho zvolit vhodný program. Parní program v ní nenajdete, je však vybavena např. funkcí rovnoměrného rozložení aviváže SoftPlus či jednoduchým otevíráním dvířek jednou rukou. Aktuální stav zobrazí jasně červený LED displej, který je čitelný při silném i zhasnutém světle. Nechybí ani funkce jako odložený start či ochrana proti přetečení.

Parametry: kapacita: 6 kg; počet programů: 10; hlučnost při praní/odstřeďování: 56/77 dB; energetická třída: A+++; účinnost praní/odstřeďování: A/B; max. otáčky: 1 200/min.; další funkce: displej, množstevní automatiky, ochrana proti přetečení, časovač, dětská pojistka, otevírání jednou rukou; rozměry (š × v × h): 40 × 89 × 60 cm; hmotnost: 61 kg

Pračka AEG LTX6G261C s vrchním plněním disponuje technologií ProSense, vložené prádlo odváží podle cyklu a přizpůsobí dobu praní jeho důkladnému vyčištění. Co všechno nabízí, jaké jsou její parametry a funkce se dozvíte v následující recenzi.

Shora plněnou pračku AEG ProSense LTX6G261C si můžete jednoduše zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Šetrná k životnímu prostředí i vaší peněžence

Technologie ProSense vloženou dávku prádla zváží a program jí přizpůsobí. Dochází tak k šetření času, protože funkce Eco Timesave upraví trvání cyklu tak, aby se nepralo dlouho, a přitom bylo prádlo vyprané důkladně. Spotřeba vody a elektřiny je tak minimální.

Shora plněná pračka AEG ProSense LTX6G261C recenze

Na jeden cyklus se spotřebuje 47 l vody a 0,8 kWh elektřiny, pračka se řadí do úsporné energetické třídy A+++. Prádlo bude důkladně vyždímáno díky 1 200 ot./min., jejich počet se dá upravovat.

Jemné a hebké oblečení

Pračka disponuje volitelnou funkcí SoftPlus, která zajistí, že se aviváž dostane ke každé části oblečení. Prádlo bude jemnější, měkčí a hladší, přičemž vlákna jsou chráněny a prodlužuje se jejich životnost.

AEG ProSense LTX6G261C buben

Na výběr máte z 10 pracích programů (bavlna, syntetika, jemné prádlo, protialergický, 20 min. 3 kg, sportovní prádlo, peřiny, snadné žehlení, odstředění/vypuštění, vlna plus). Pomocí odloženého startu můžete začátek cyklu posunout na vámi zvolený čas.

Otevírání jednou rukou

Systém SoftOpening zaručuje bezpečný přístup do vnitřku bubnu pouze jednou rukou. Stačí lehký pohyb a dvířka se samy pomalu otevřou. Buben pračky zůstává na konci programu vždy dvířky nahoře.

AEG ProSense LTX6G261C otevírání

Stejně jednoduché je i ovládání pračky. Požadovaný program si nastavíte otočným kolečkem a doplňkové funkce příslušnými tlačítky. Na ovládacím panelu se nachází LCD displej, který informuje o probíhající fázi a zbývajícím čase praní.

Zkušenosti a recenze

Uživatelé si pračku pochvalují, líbí se jim přehledné menu i to, že mají na výběr z 10 pracích programů. Oceňují také možnost zkrácení cyklu, odložený start i její tichý chod (56/77 dB).

Zkušenosti s pračkou AEG ProSense LTX6G261C

Z našeho pohledu pračka velmi tichá není, vyvažuje to však programy a funkcemi i spotřebou energií. Se svými rozměry 40 x 60 x 89 cm (šířka x hloubka x výška) se vejde i do menší koupelny.

Pozitíva

snadné otevírání jednou rukou
zkrácený program pro úsporu času

Negatíva

nemá parní program


Autor recenze: Mgr. Tomáš Polakovič
Datum publikace: 01.09.2020
Nejlepší pračky s horním plněním 2023 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší pračky s horním plněním 2023 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Vybíráte si novou pračku, ale nemáte v koupelně příliš místa nazbyt? Pouvažujte nad pračkou plněnou shora. Tyto modely mají i další výhody a z hlediska funkcí i výkonu se plně vyrovnají zepředu plněným pračkám. Představíme vám nejoblíbenější modely a poradíme, podle jakých kritérii si svrchu plněnou pračku vybrat. Nejlepší pračky s horním plněním ... Přečíst článek


Přidat komentář