AL-KO Easy Crush LH 2800 drtič větví – recenze, zkušenosti

Vysoký výkon
Velmi dobrá stabilita
Robustní kola zdolají i náročnější terén
Řeže i tlustší větve
Snadná manipulace/přesouvání
Poměrně objemný sběrný koš z pevného materiálu
Tichý chod
Systém automatického vtahování větví

Hodnocení:
(79%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Drtič větví AL-KO Easy Crush LH 2800 s příkonem 2 800 W si poradí s větvemi do průměru 4,2 cm. Disponuje systémem pro automatické vtahování větví, má velmi stabilní konstrukci a je vybaven pevným sběrným košem o objemu 48 l. Na Easy Crush LH 2800 najdete i 2 robustní kola, díky kterým jej můžete jednoduše přesouvat.

Technické parametry: motor = elektrický, průměr drcených větví = 4, 2 cm, příkon = 2 800 W, hmotnost = 29 kg, objem sběrného koše = 48 l

Výkonný drtič větví AL-KO Easy Crush LH 2800 si můžete zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Nezklamal... neohromil

Drtič větví AL-KO Easy Crush LH 2800 určitě nezklamal. Na druhé straně ho nemůžeme označit za to nejlepší z nejlepšího. Prvním, vcelku podstatným mínusem je jeho cena, která se nám v poměru k výkonu zdá trošilinku přemrštěná.

Easy Crush je stejně jako všechny modely v našem testu vybaven elektrickým motorem. Jeho příkon představuje 2 800 W, což je hezké "číslo". I přes takto vysoký příkon, a tedy i výkon, si tento model poradí jen s větvemi do průměru 4,2 cm.

AL-KO Easy Crush LH 2800 recenze

To je z námi srovnávaných drtičů (model Hecht 6285 XL a Güde GH 2800 Super Silent) s příkonem 2 800 W nejméně. Navíc, pokud v něm chcete podrtit vysloveně tvrdé dřevo, jeho řezný výkon ještě o něco klesne. Posledním mínusem je trochu náročnější montáž. Tento kousek je totiž dodáván v "rozmontovaném stavu".

Stabilní jako skála!

K nevyvratitelným plusům drtiče Easy Crush musíme zařadit výbornou stabilitu a tedy i bezpečnost. Tento kousek váží téměř 30 kg a má rozšířený podvozek. Navíc je vybaven 48 l sběrným košem z tvrdého ABS materiálu. Při práci se proto opravdu nemusíte obávat nechtěného převržení či knísaní se do stran.

Předpokládáme, že v této chvíli přemýšlíte nad jeho přenosností. Ano, 29 kg + po vrch naplněný sběrný koš o objemu 48 l, taková váha dá zabrat i statnějšímu chlapovi. Naštěstí výrobce nenechal nic náhodě. Easy Crush je vybaven velkými koly, které si poradí i s náročnějším terénem, ​​a zároveň celou manipulaci podstatně usnadňují.

Drtič větví AL-KO Easy Crush LH 2800

Vyšší hmotnost jsme pocítili jen při "ručním" přenášení drtiče, v čem nám nepomohla ani absence ruček či jiných prvků na jeho uchopení. S takovou situací se setkáte např. při jeho nakládání do auta. Dobrou zprávou však je, že Easy Crush v autě přepravíte naprosto pohodlně.

Systém plynulého vtahování větví je při drtičích v této cenové kategorii jakýmsi nepsaným pravidlem. Válcový systém řezu stojí za vcelku tichým chodem, což je nepochybně také jen a jen pozitivní. V tomto směru hodnotíme Easy Crush na jednotkou s hvězdičkou.

Zkušenosti a recenze

Spotřebitelské recenze na drtič Easy Crush LH 2800 se dají shrnout slovem "rozpačité". Většina spotřebitelů je s tímto zařízením spokojená, na druhé straně jsme poměrně často natrefili i na negativa, např. na slabší řezný výkon, než je udávaný výrobcem, hromadění dřevěného odpadu pod válcem či náročnější montáž.

Recenze a zkušenosti s drtičem větví AL-KO Easy Crush LH 2800

Pozitíva

Vysoký výkon
Velmi dobrá stabilita
Robustní kola zdolají i náročnější terén
Řeže i tlustší větve
Snadná manipulace/přesouvání
Poměrně objemný sběrný koš z pevného materiálu
Tichý chod
Systém automatického vtahování větví

Negatíva

Trochu vyšší cena
Náročnější montáž
Horší řezný výkon při tvrdém dřevě


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 10.05.2021
Nejlepší drtičky větví a štípače dříví 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší drtičky větví a štípače dříví 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Pokud často stříháte stromy nebo keře v zahradě, určitě jste už uvažovali, jak rozumně naložit se vzniklým odpadem. S drtičem nebo štípačem větví jej můžete znovu využít např. jako součást kompostu, palivo na topení či jako mulčovací materiál. Poradíme vám, jaké parametry si při výběru těchto strojů všímat a jak si vybrat ten správný model pro vaše účely. Oblíbené drtiče větví... Přečíst článek


Přidat komentář