Amica SHM 576TA Xx kombinovaný sporák – recenze, zkušenosti

moderní design
kvalitní provedení (nerez)
sporák s příklopem
příznivá cena

Hodnocení:
(79.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Cenově dostupný, spolehlivý a designově atraktivní. Amica nabízí kombinovaný sporák v nerezovém provedení s multifunkční troubou o objemu 62 litrů. Trouba má trojité sklo dvířek, což eliminuje teplo na povrchu. Sporák je vybaven také časovačem a osvětlením trouby.

Čtyři plynové hořáky jsou chráněny plynovou pojistkou před náhodným únikem plynu. Hořáky zapalujete za pomoci integrovaného elektrického zapalování. Trouba sice nemá kruhové topné těleso, ale o cirkulaci horkého vzduchu se postará ventilátor.

Technické parametry: Rozměry (Š-V-H): 50 – 85 – 60 cm; Varná deska: plynová; Energetická třída: A; Příkon: 2 900 W; Napětí: 230 V; Varné zóny: 4; Objem trouby: 62 l; Elektrické zapalování: ano; Multifunkční trouba: ano; Úložný prostor: ano; Osvětlení trouby: ano; Časovač: ano

Líbí se vám kombinovaný sporák Amica SHM 576TA Xx? Dostupný je v ✅ e-shopu Alza.cz.

Levný a kvalitní?

Už na první pohled vás tento kombinovaný sporák zaujme atraktivním designem. Amica totiž nabízí nerezové provedení a to ho výrazně odlišuje od ostatních sporáků. Kromě toho si vůbec nepřiplatíte. Dokonce Amica patří mezi ty nejlevnější sporáky, co se kombinovaných sporáků týká.

Amica SHM 576TA Xx recenze

Kvalitní materiály tedy musím rozhodne vyzvednout, protože i mnohem modely se designem a moderním vzhledem vůbec nepřibližují.

Zvládá vařit i péct

Samozřejmě, co jiného byste od kombinovaného sporáku asi očekávali. Při plynové varné desce vás nemá co překvapit. Naopak potěší, že výrobce nezapomněl na integrované elektrické zapalování. To je třeba při zapalování trochu déle podržet.

Nenáročné ovládání, dvoudílná slitinová mřížka a čtyři hořáky vám na vaření bohatě postačují. Hořáky mají tři různé velikosti, jakož i odlišný výkon, ačkoliv plamen na maximum není až tak prudký. Nechybí ani poklop varné desky a plynová pojistka pro každý hořák.

Amica SHM 576TA Xx trouba s ventilátorem

Co se pečení týče, jde o multifunkční troubu s ventilátorem o objemu 62 litrů. Ačkoli nemá trouba kruhové topné těleso, ventilátor se postará o rovnoměrné pečení spolehlivě. Horní a spodní ohřev fungují spolehlivě. Model je vybaven i rychloohřevem trouby. Nechybí ani výkonný gril či funkce rozmrazování.

Přehledný a jednoduchý

Amica vsadila na jednoduché řešení. Mechanické ovládání hořáků i trouby není ničím složité. Potěší digitální displej, který funguje jako časovač a pokud to potřebujete, můžete si časovač nastavit. Ten vás upozorní zvukovým signálem. Automatické vypnutí pečení trouba nemá.

Uvnitř trouby je hladký smalt, který se snadno čistí. Troubě nechybí ani osvětlení. Teleskopické vysouvání plechů musíte oželet. Klasické prolisy jsou však poměrně široké, takže problém zasunout plech či rošt určitě mít nebudete.

Energetická třída na hraně

Přestože výrobce garantuje, že kombinovaný sporák patří do energetické třídy A, spotřeba je na rozdíl od konkurence o něco vyšší. Nebojte se, vaše peněženka nebude nijak výrazně trpět, ale na rozdíl od ostatních modelů s podobným příkonem "spapá" sporák elektřiny více. Příkon 2 900 W a spotřeba kolem 0,99 kWh je jedna z těch vyšších v tomto segmentu.

Amica SHM 576TA Xx energetický štítek

Zkušenosti a recenze

Amica na první pohled působí moderním a atraktivním dojmem. To způsobuje především nerez, který tvoří hlavní materiální složku sporáku. Druhý parametr, který vás zaujme, je nízká cena. V tom momentě je jasno. Nebo? Moderní sporák je, no moderní vychytávky chybí, a tak se místy sporák moderním jen tváři.

Recenze a zkušenosti s kombinovaným sporákem Amica SHM 576TA Xx

Nejsou to však fatální pochybení. Bez kruhového topného tělesa v troubě se obejdete, rovněž ani teleskopické vysouvání plechů není nic, co vám zničí iluze o tomto sporáku. Dostanete příklop na varnou desku, potěší i třídílné sklo trouby, které nepropouští tolik tepla, odkládací zásuvka a v rámci příslušenství rošt, jeden mělký a jeden hluboký plech. Co dodat? Amica SHM 576TAA Xx rozhodne svým vzhledem i funkčností zapadne do mnoha domácností i s drobnými "mouchami". Uživatelům chybí především prostor na odkládání plechů, bez kterého si však také poradíte.

Pozitíva

moderní design
kvalitní provedení (nerez)
sporák s příklopem
příznivá cena

Negatíva

vyšší spotřeba el. energie
bez teleskopického vysouvání plechů


Autor recenze: Martin Kunkel
Datum publikace: 01.06.2020
Nejlepší plynové a sklokeramické sporáky 2022 – recenze, test, zkušenosti, srovnání

Nejlepší plynové a sklokeramické sporáky 2022 – recenze, test, zkušenosti, srovnání

Někteří členové domácnosti tráví za sporákem v kuchyni docela dost času, a proto je důležité, aby byl sporák kvalitní a praktický. Musí se jednoduše obsluhovat a ještě jednodušší čistit. Na trhu je mnoho kvalitních produktů ale najdou se i zmetky nebo méně praktické výrobky. Právě proto vám přinášíme výběr těch nejlepších sporáků. Sesbírali jsme všechny dostupné testy sporáků, porovnali je s... Přečíst článek


Přidat komentář