Ardes 4B01 infrazářič – recenze, zkušenosti

vynikající cena
snadné přenášení díky nízké hmotnosti

Hodnocení:
(79.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Skutečně kompaktní karbonový infrazářič, určený na dočasné přitápění během chladných večerů či nocí. Výrobce ho koncipoval jako přenosný ohřívač, odpovídá tomu i nízká hmotnost pouhých 2 kg. Ta se však odrazila na slabším výkonu, topné těleso poskytne max. 900 W, což je na trvalé vytápění prostor trochu málo (výkon lze snížit na polovinu).

Ohřívač dále disponuje vypínatelnou funkcí oscilace, při které se bude otáčet zleva doprava, při jejím použití jsme však zaznamenali slabé praskání, které je známkou konstrukční nedokonalosti.

Výhodou tohoto modelu je velmi nízká cena, která se pohybuje zhruba na úrovni 1 000 Kč.

Parametry: výkon: 450/900 W; napájení: 230 V; ventilátor: ne; umístění: položený na podlaze; další funkce: oscilace v rozsahu 90 stupňů, ochrana proti přehřátí a převrhnutí; rozměry (š × v × h): 68 × 30 × 11 cm; hmotnost: 2 kg

Zaujal vás infrazářič Ardes 4B01? Dostupný je v ✅ e-shopu Alza.cz.

Kompaktní rozměry, nízká hmotnost

Ardes 4B01 je jeden z nejkompaktnějších ohřívačů. Má svislý tvar a je pevně spojený se stojanem, takže na stěnu jej připevnit nemůžete. Výrobce ho koncipoval spíše jako přenosný zdroj tepla než jako definitivní řešení vytápění pro konkrétní prostor.

Ardes 4B01 recenze

Líbila se nám jeho nízká hmotnost okolo 2 kg, díky ní jeho přenášení do dalších místností, ani na vyšší patra nebude problémem.

Naopak spokojeni jsme nebyli s materiálovým zpracováním, které by mohlo být poctivější, ale za tu cenu je asi zbytečné očekávat zázraky.

Pouze na dočasné přitápění

Ohřívač je vybaven karbonovým topidlem, které vydává infračervené záření. Teplo z něj se tedy šíří tzv. sáláním, takže ohřívač zbytečně neohřívá vzduch v místnosti, ale prostřednictvím infračerveného záření, absorbovaného lidským tělem, vyvolává okamžitý pocit tepla.

Infrazářič Ardes 4B01

O jeho roli jako přenosného zdroje tepla svědčí i topné těleso s max. výkonem pouze 900 W, což je ve srovnání s mnoha konkurenčními modely méně než polovina. Výkon ještě můžete snížit na polovičních 450 W. Výrobce ohřívač doporučuje max. do prostor s objemem 30 m3 – pokud bereme v úvahu standardní výšku stropu 2,75 m, vychází to na plochu 11 m2. V praxi jsme však měli pocit, že výkon je i na takovou plochu příliš malý, pokud není místnost dobře zateplená.

Rovnoměrnější teplotu v místnosti pomáhá udržet alespoň režim oscilace, při kterém se ohřívač otáčí zleva doprava. Při otáčení jsme však slyšeli jemné vrzání stojanu, které je známkou nedokonalého konstrukčního provedení ohřívače.

Jednoduché ovládání

Ovládání je jednoduché a zabezpečuje ho jediný otočný ovladač, kterým si volíte příslušný režim (plný nebo poloviční výkon bez oscilace, plný nebo poloviční výkon s oscilací).

Infrazářič Ardes 4B01 balení

Výrobce myslel i na bezpečnost a ohřívač vybavil tepelnou pojistkou a ochranou, která zařízení vypne při převrhnutí (zabrání tak vznícení koberce).

Zkušenosti a recenze

Infrazářič Ardes 4B01 patří mezi ty s chudší výbavou. Pokud ho však budete brát pouze jako dočasný zdroj tepla a nikoliv trvalé řešení vytápění místnosti, svou roli splní. Podle uživatelů jde totiž o šikovný přístroj s dostatečným výkonem na ohřátí menší místnosti a pěkným designem.

Recenze a zkušenosti s infrazářičem Ardes 4B01

Pozitíva

vynikající cena
snadné přenášení díky nízké hmotnosti

Negatíva

slabý výkon
nedokonalé konstrukční zpracování


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 08.05.2020
Nejlepší infrazářiče do domu na stěnu i na terasu 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší infrazářiče do domu na stěnu i na terasu 2022 – recenze, test, srovnání

Pokud si potřebujete občas přitopit během chladnějších dní, nejlepším řešením pro vás jsou infrazářiče. Dokáží totiž teplo nasměrovat přímo na vás, resp. do prostoru, kde sedíte a nemusíte tak vytápět celý prostor. V článku vám řekneme o jejich výhodách i nevýhodách, představíme nejoblíbenější modely a poradíme, jak si vybrat ten správný infrazářič do vaší koupelny, pokoje, na terasu... Přečíst článek


Přidat komentář