Blumfeldt Gold Bar 2000 infrazářič – recenze, zkušenosti

krytí IP65 pro odolnost vůči vlhkosti
dálkový ovladač

Hodnocení:
(79.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní infrazářič, určený pro montáž na stěnu v horizontální poloze. Montážní konzolu s otočným kloubem najdete v balení, uchycení v jediném bodě však není nejpevnější, což je škoda, protože tělo ohřívače tvoří pevná hliníková slitina.

Je vybaven pozlacenou ohřívací trubicí, která produkuje oproti jiným zářičem minimum světla. Výkon lze nastavit na úroveň 750, 1 500 a 2 000 W, na nastavování slouží dálkový ovladač. Zářič má stupeň krytí až IP65, takže je odolný i vůči tryskající vodě. Můžete jej tedy namontovat i do exteriéru či koupelny.

Škoda jen vyšší ceny, za kterou bychom čekali i další pokročilé funkce.

Parametry: výkon: 750/1 500/2 000 W; napájení: 230 V; ventilátor: ne; umístění: na stěnu, vhodný do exteriéru a vlhkých prostor; další funkce: ochrana proti přehřátí a převrhnutí; rozměry (š × v × h): 63 × 19 × 19 cm; hmotnost: 3 kg

V ✅  e-shopu electronic-star.cz získáte infrazářič Blumfeldt Gold Bar 2000 s dopravou zdarma.

Pevné provedení, slabší uchycení

Tělo ohřívače na nás působilo pevným dojmem, je tvořeno hliníkovou slitinou.

Ohřívač výrobce doporučuje namontovat na zeď v horizontální poloze – na tento účel k němu přibalil plechovou montážní konzolu. Oceňujeme, že je vybavena kloubem a ohřívač tak můžete naklánět nahoru či dolů, samotné uchycení v jediném bodě se nám však nezdálo být dostatečně pevné.

Blumfeldt Gold Bar 2000 recenze

I na terasu a do koupelny

Infrazářič Blumfeldt Gold Bar 2000 je vyhotoven ve stupni krytí IP65. Přeložené do jednoduché řeči to znamená, že by měl být odolný vůči tryskající vodě. Můžete jej tedy namontovat i do exteriéru či vlhkých prostorů, jakými jsou např. koupelna, šatna či okolí bazénu.

Nevstávejte z křesla, využijte dálkové ovládání

Ohřívač je vybaven infračervenou trubicí s max. výkonem 2 000 W. Ta je pozlacená, což by podle výrobce mělo znamenat, že nebude vyzařovat zbytečně mnoho světla. V praxi se nám rozdíl oproti jiným infrazářičem nezdál být až tak výrazný.

Infrazářič Blumfeldt Gold Bar 2000

Výkon 2 000 W je dostatečný i na vyhřátí středně velké místnosti, v případě potřeby jej lze snížit na 750 či 1 500 W. Osvědčil se nám i na terase, po zapnutí vyvolá okamžitý pocit tepla.

Na samotném ohřívači jsme našli pouze 1 mechanický vypínač, který slouží k zapínání a vypínání zařazení. Na celkové ovládání (včetně nastavení výkonu) slouží přiložený dálkový ovladač s kompaktními rozměry.

Závěrečné hodnocení

Výhodu infrazářiče Blumfeldt Gold Bar 2000 vidíme zejména v jeho zvýšené odolnosti vůči vlhkosti. Za cenu kolem 2 900 Kč bychom asi čekali více funkcí a možná i výkon na úrovni 2 500 W. Podobný názor mají i jiní uživatelé, oceňujuňú však dálkové ovládání zařízení i možnost vypnout ho napevno.

Pozitíva

krytí IP65 pro odolnost vůči vlhkosti
dálkový ovladač

Negatíva

slabá konzola pro uchycení do zdi
vyšší cena


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 08.05.2020
Nejlepší infrazářiče do domu na stěnu i na terasu 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší infrazářiče do domu na stěnu i na terasu 2022 – recenze, test, srovnání

Pokud si potřebujete občas přitopit během chladnějších dní, nejlepším řešením pro vás jsou infrazářiče. Dokáží totiž teplo nasměrovat přímo na vás, resp. do prostoru, kde sedíte a nemusíte tak vytápět celý prostor. V článku vám řekneme o jejich výhodách i nevýhodách, představíme nejoblíbenější modely a poradíme, jak si vybrat ten správný infrazářič do vaší koupelny, pokoje, na terasu... Přečíst článek


Přidat komentář