Bosch C3 6V/12V nabíječka autobaterií – recenze, zkušenosti

jednoduché ovládání
pro 12V i 6V akumulátory

Hodnocení:
(71.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektronická nabíječka s kompaktními rozměry od známého německého výrobce. Nabije vám 6 V i 12 V akumulátory všech typů (otevřené, bezúdržbové, EFB, gelové i AGM). Je odolná vůči dešti a má ochranu proti přepólování, přehřátí i proti zkratu, takže s ní akumulátor můžete nabíjet přímo v autě, byť i venku. Ovládá se jediným tlačítkem, kterým si volíte nabíjecí režimy – kromě běžného nabíjení dokáže i zregenerovat hluboko vybité akumulátory. Při hluboce vybitých akumulátorech má ale občas problém rozpoznat správné napětí (splete si 6 V s 12 V aku).

Parametry: podporované akumulátory: všechny typy, 6 V/1,2 – 14 Ah, 12 V/14 – 120 Ah; max. nabíjecí proud: 3,8 A; funkce: regenerace hluboko vybitého akumulátoru, paměť nastavení, ochrana proti přehřátí, ochrana proti zkratu a přepólování, ochrana proti přebíjení; signalizace: LED; krytí: IP65; rozměry (d × š × v): 185 × 81 × 55 mm; hmotnost: 1 kg

Model nabíječky Bosch C3 6V/12V je dostupný na ✅ webu Heureka.cz.

Kompaktní rozměry

Nabíječka je plně elektronická, čemu vděčí za své kompaktní rozměry (pouze 18 cm na délku) a hmotnost pouze 1 kg. Je odolná vůči tryskající vodě (krytí IP 65), takže s ní skutečně bez obav můžete nabíjet autoakumulátor i v exteriéru – déšť jí neublíží.

Bosch C3 6V/12V recenze

K nabíječce výrobce dodává i praktický háček na zavěšení ve svislé poloze, pokud ji chcete namontovat do garáže napevno, budete si muset dokoupit montážní desku, která se prodává zvlášť.

Líbí se nám řešení nabíjecích kabelů, které se k nabíječce jednoduše připojují pomocí konektoru. Stačí je tedy odpojit a nebudou při uskladnění nabíječky překážet.

Nabije téměř vše

Nabíječka Bosch C3 6V/12V si poradí se všemi druhy akumulátorů, používaných v automobilech – ať už jde o klasické nebo bezúdržbové akumulátory s tekutým elektrolytem, ​​EFB, gelové či AGM typy.

Podporuje 12 V akumulátory s kapacitou 14 – 120 Ah a malé 6 V akumulátory s kapacitou 1,2 – 14 Ah. Nabíjecí proud pro velké typy je 3,8 A, pro malé 0,8 A.

Nabíječka autobaterií Bosch C3 6V/12V

Inteligentní elektronika, která občas zklame

Nabíječku řídí inteligentní elektronika, která má mimo jiné na starosti i detekci napětí akumulátoru. Právě v ní je první zádrhel – při hluboko vybitém 12V akumulátoru se občas stane, že nesprávně odhadne napětí (splete si ho se 6V typem) a proces nabíjení se nezačne. Výrobce se přitom pyšní, že nabíječka si poradí i s regenerací hluboce vybitých aku.

Občas se nám také stalo, že elektronika "zblbla" zcela a nabíječku jsme museli vytáhnout ze zásuvky a pak ji znovu spustit.

Elektronika mimo jiné nabízí ochranu proti přepólování, zkratu či přehřátí a dokonce ochranu proti přebíjení – po skončení nabíjecího procesu sníží napětí na udržovací úroveň.

Bosch C3 6V/12V příslušenství

Ovládání zajišťuje jediné tlačítko, se kterým si volíte nabíjecí režimy. Siganlizáciu provozních stavů má na starosti 8 LED kontrolek.

Koupit či nekoupit?

Za cenu něco přes 1 600 Kč jde o univerzální nabíječku, která nabije akumulátor ve vašem autě i motocyklu. Škoda jen občasných zaváhání řídící elektroniky, která je jinak skvělým pomocníkem zjednodušujícím nabíjecí proces.

Zkušenosti a recenze

Značka Bosch je pro více uživatelů zárukou kvality. Nabíječka je zaujala svými kompaktními rozměry, univerzálností a kvalitním provedením. Přijali by displej s aktuálním stavem baterie, občas se jim stalo, že nabíječka nerozpoznala zařízení a museli ji vypnout a zapnout, aby naskočila.

Recenze a zkušenosti s nabíječkou Bosch C3 6V/12V

Pozitíva

jednoduché ovládání
pro 12V i 6V akumulátory

Negatíva

občas neodhadne správné napětí při plně vybitém akumulátoru
elektronika občas "zamrzne" a musíte ji vytáhnout ze zásuvky a opět zapnout


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 26.10.2020

Přidat komentář