Bosch KIS86AFE0 úzká chladnička – recenze, zkušenosti

dobrý mrazící výkon (7 kg/24 hodin)
velmi tichý chod (36 dB)
akumulační doba až 32 hodin
senzory pro optimální teplotu
technologie LowFrost snižující námrazu
kvalitní LED osvětlení bez oslňování
dobře členěné vnitřní prostory
zásuvka VitaFresh s regulací vlhkosti
alarm otevřených dveří i poruchy

Hodnocení:
(80%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Špičková kombinovaná chladnička Bosch KIS86AFE0 nabízí dobrý mrazící výkon. Za jeden den dokáže zamrazit 7 kg potravin. Její kapacita 266 litrů je postačující pro vícečlennou domácnost, přičemž chladicí část má 192 l a objem mrazící je 74 l. Vyzdvihujeme velmi tichý chod spotřebiče, hladina hluku se pohybuje okolo 36 dB. Chladnička má několik praktických funkcí, například senzory pro udržování optimální teploty, kvalitní LED osvětlení bez oslňování či zvukový alarm v případě otevřených dveří nebo poruchy. Líbila se nám zásuvka VitaFresh na uskladnění ovoce a zeleniny s regulaci vlhkosti, díky čemuž byly suroviny vždy čerstvé. Vnitřní prostory jsou dobře členěné a plus si vyslouží i akumulační doba v případě poruchy nebo výpadku elektřiny, ta je až 32 hodin. Nechybí technologie LowFrost pro minimalizaci tvorby námrazy. Mínusem je jen vysoká pořizovací cena.

Kombinované chladničky se špičkovým mrazícím výkonem Bosch KIS86AFE0 naleznete na ✅ webu Heureka.cz.

Špičkově vybavená chladnička Bosch KIS86AFE0 patří do energetické třídy E. Její roční spotřeba energie se pohybuje okolo 219 kWh, proto ji můžeme považovat za úspornou. Celkový užitný objem je 266 litrů, přičemž chladicí část pojme 192 l a objem mrazničky je 74 l. Vestavná chladnička s šířkou 55,8 cm, výškou 177,2 cm a hloubkou 54,5 cm má tichý chod a hladina hluku dosahuje maximálně 36 dB. Potěšil nás dobrý mrazící výkon, který je 7 kg surovin za 24 hodin. Za skvělou považujeme akumulační dobu v případě poruchy nebo výpadku elektřiny, ta je až 32 hodin.

Bosch KIS86AFE0 recenze

Vyzdvihujeme senzory FreshSense, které zajišťují optimální teplotu v chladničce. Při zjištění jakékoliv odchylky se snaží teplotu okamžitě vyrovnat, díky čemuž si uskladněné potraviny zachovávají svou kvalitu i správnou konzistenci. Nechybí funkce super chlazení a super mrazení, která krátkodobě sníží teplotu na rychlé zchlazení nově přidaných potravin. Chladnička disponuje i technologií LowFrost, která výrazně omezuje tvorbu námrazy. Ruční odmrazování proto nemusíte provádět tak často jako v případě ledniček bez podobné technologie. Praktická ventilace v dolní části spotřebiče vám navíc následné odmrazování usnadní.

Uvnitř chladničky se nachází pět polic z bezpečnostního skla, z toho čtyři jsou výškově nastavitelné. Oceňujeme zásuvku VitaFresh s regulací vlhkosti na odkládání ovoce a zeleniny. Další odkládací prostory na dveřích. Všechny poličky v chladničce lze jednoduše vyjmout a přizpůsobit si vnitřní prostor podle sebe. Jejich vyjmutím jsme získali více místa a bez problémů jsme věděli skladovat i rozměrově větší potraviny. I mrazák je rozdělen na několik částí. Nachází se v něm například mrazící přihrádka BigBox na zamrazení velkých kusů potravin. Mrazící část je bez osvětlení, avšak chladící má LED osvětlení. Právě toto osvětlení musíme pochválit, rovnoměrně je osvětlen každý kout chladničky a zároveň nás světlo neoslňovalo.

Bosch KIS86AFE0 zásuvka na zeleninu

Spotřebič má dva samostatné chladicí okruhy, teplotu je proto možné regulovat individuálně, což vede k ještě větší úspoře energie. Regulace teploty je elektronická a zobrazuje se na přehledném digitálním ukazateli. Vyzdvihujeme funkci HolidayMode, při její aktivaci se teplota v chladničce nastaví na přibližně 14 °C a v mrazničce na cca -18 °C. Uskladněné mražené potraviny jsou tak chráněny a předchází se plýtvání energií v chladící části. Výrobce u tohoto modelu nezapomněl ani na praktickou funkci alarmu, který se spustí v případě otevřených dveří či nějaké poruchy. Spotřebitelé se s názory na tento model příliš nepodělili, nám na kombinované chladničce s mrazničkou překážela jen vysoká pořizovací cena.

Pozitíva

dobrý mrazící výkon (7 kg/24 hodin)
velmi tichý chod (36 dB)
akumulační doba až 32 hodin
senzory pro optimální teplotu
technologie LowFrost snižující námrazu
kvalitní LED osvětlení bez oslňování
dobře členěné vnitřní prostory
zásuvka VitaFresh s regulací vlhkosti
alarm otevřených dveří i poruchy

Negatíva

vysoká pořizovací cena


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 03.06.2021
Nejlepší úzké chladničky 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší úzké chladničky 2022 – recenze, test, srovnání

Žádná domácnost se neobejde bez kvalitní chladničky. Některé byty jsou však dispozičně navrženy tak, že v kuchyni je málo prostoru. Právě v těchto případech je vhodné sáhnout po úzké kombinované chladničce s mrazničkou, která dokáže ušetřit několik centimetrů. Aby byla zajištěna přiměřená vnitřní kapacita, je třeba počítat s tím, že chladnička bude vyšší. K výhodám tohoto typu... Přečíst článek


Přidat komentář