Brita Marella XL 3,5 l filtrační konvice – recenze, zkušenosti

kvalitní filtrace, chutná a kvalitní voda
snadno dostupné filtry

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Filtrační konvice známé značky s velkým objemem až 3,5 l celkově a 2 l přefiltrované vody. Konvice je vybavena systémem naplňování jednou rukou, po naplnění je však kvůli velkému objemu poměrně těžká. Filtraci zajišťuje filtr Maxtra+, který vodu čistí ve 4 krocích. Zbavuje ji vodního kamene, pevných nečistot, těžkých kovů i pachuti po chloru a jiných látkách.

Filtr vydrží max. 150 l přefiltrované vody nebo měsíc používání. Konvice je vybavena i indikátorem životnosti filtru v podobě LCD displeje s proužky, z nichž každý týden 1 ubude (indikátor je však nepřesný, protože nesleduje počet použití konvice).

Při tomto modelu musíte počítat s vyšší cenou za konvici i filtry, výhodou je však jejich dobrá dostupnost a také kvalitní filtrace.

Parametry: objem celkový/přefiltrované vody: 3,5/2 l; materiál: plast SAN; filtr: Maxtra+; životnost filtru: 100 – 150 l/1 měsíc; funkce: elektronický ukazatel životnosti filtru; rozměry (š x v x h): 27,7 × 27,7 × 15 cm; hmotnost: 1,2 kg

Filtrační konvice Brita Marella XL modře si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Až 2 l přefiltrované vody

Už z názvu konvice Brita Marella XL vyplývá, že půjde o extra velký model. Celkový objem konvice je totiž až 3,5 l, přičemž objem přefiltrované vody je 2 l.

Z toho však vyplývá i několik nevýhod. Konvice se např. nevejde do dveří chladničky (snad kromě některých modelů), protože je hluboká až 15 cm. Další nevýhodou je její vysoká hmotnost po naplnění vodou – plná konvice je neobratná a manipuluje se s ní těžko, pro slabší lidi je příliš těžká.

Brita Marella XL 3,5 l recenze

Design hodnotíme jako povedený, výrobce použil plasty typu SAN bez škodlivých BPA látek. Tělo konvice je průhledné, vnitřní část, která drží filtr může být bílá, modrá nebo šedá.

Designéři se snažili zapracovat i na praktičnosti. Před naplněním nemusíte dávat dolů celé víčko, ale palcem ruky, v níž konvici držíte, stačí otevřít plnicí klapku. Bohužel plnicí otvor se nám zdál být nelogicky umístěn vzadu, pro některé kratší vodovodní baterie může být plnění problematické.

Konvici Brita Marella XL lze mýt v myčce.

Voda bez vodního kamene i chlóru

Filtrační konvice Brita Marella XL je vybavena účinným filtrem Maxtra+, který pracuje ve 4 krocích.

Voda nejprve prochází přes sítko, které mechanicky odstraní pevné nečistoty. Následně odstraňuje vodní kámen a těžké kovy pomocí iontové výměny, potom následuje filtrace aktivním uhlím, které je vyrobeno z kokosových vláken. Uhlí odstraní z vody pachutě a zápach po chloru a jiných látkách, odstraní také organické nečistoty. Následně voda prochází dalším mechanickým filtrem, který nepropustí případné uvolněné nánosy, usazené na filtru.

Filtrační konvice Brita Marella XL 3,5 l s náhradním filtrem

Filtrace trvá okolo 3 min., nelíbilo se nám však, že po naplnění dna konvice přefiltrovanou vodou se tok výrazně zpomalil – při některých konvicích byl proces rychlejší.

Přefiltrovaná voda byla bez zápachu a pachuti po chloru, vynikající byla i na přípravu kávy či čaje, tyto nápoje s ní měli mnohem lepší chuť. Přefiltrovaná voda nevytvářela usazeniny vodního kamene, takže filtraci hodnotíme jako vynikající.

Filtr byste měli vyměnit po max. 150 l přefiltrované vody nebo po měsíci používání. Konvice je vybavena jednoduchým elektronickým indikátorem životnosti filtru v podobě LCD displeje. Ten zobrazuje 4 proužky, z nichž každý symbolizuje 1 týden používání. Musíme však konstatovat, že tento systém není nejpřesnější pro lidi, kteří konvici nevyužívají intenzivně každý den. Počet naplnění totiž nepočítá, sleduje pouze samotný čas.

Filtrační konvice Brita Marella XL 3,5 l s elektronickým indikátorem životnosti filtru

Za kvalitu si připlatíte

Cena konvice Brita Marella XL se nám nezdá přehnaná. Je pravda, že na trhu jsou i levnější modely s levnějšími náhradními filtry, filtry Maxtra+ jsou však dobře dostupné v e-shopech i hypermarketech (seženete je od cca 100 Kč za ks).

Zkušenosti a recenze

Filtrační konvice Brita, tento model nevyjímaje, se těší mezi uživateli oblibě. Brita Marella XL je podle nich kvalitní konvice s pohodlnou obsluhou, velkou kapacitou a příjemným designem. Líbí se jim počítadlo životnosti filtru, kvalita zpracování i filtrace. Jako mínus vnímají především cenu náhradních filtrů.

Recenze a zkušenosti s filtrační konvicí Brita Marella XL 3,5 l

Pozitíva

kvalitní filtrace, chutná a kvalitní voda
snadno dostupné filtry

Negatíva

vyšší cena za konvici i filtry
indikátor životnosti filtru není přesný


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 24.07.2020
Nejlepší filtrační konvice 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší filtrační konvice 2022 – recenze, test, srovnání

Filtrační konvice na vodu se vám mohou zdát jako zbytečnost – vždyť voda z vodovodu by měla být dokonale čistá. Bohužel, ne vždy je to tak a některým lidem vadí i její nepřirozená chlorová pachuť. Poradíme vám, jak kvalitu vody zlepšit pomocí filtračních konvic, jakých látek vás tito pomocníci dokáží zbavit a jak si filtrační konvici vybrat. Představíme vám také nejoblíbenější z... Přečíst článek


Přidat komentář