Canon EOS 2000D zrcadlovka – recenze, zkušenosti

nízká cena
dobrá kvalita fotografie
14 bitová barevná hloubka
nízká hmotnost
slušná výdrž baterie
velký výběr náhradních objektivů

Hodnocení:
(76.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Canon EOS 2000D je cenově dostupný fotoaparát, který je vhodný převážně pro začátečníky. Tato APS-C zrcadlovka s rozlišením 24,1 MPx a 14-bitovou barevnou hloubkou u formátu RAW poskytuje rozlišení 6 000 x 4 000 px pro fotografii nebo Full HD pro video. Canon EOS 2000D je vybaven pevným 3-palcovým displejem, jeho baterie postačí na 500 snímků a rozsah ISO představuje 100 – 6 400 s možností expanze až do 12 800.

Technické parametry: typ = zrcadlový, typ snímače = APS-C CMOS, rozlišení snímače = 24,1 Mpx, max. rozlišení foto/video = 6 000 x 4 000 px/Full HD, ISO = 100 - 6 400, max. rychlost kontinuálního snímání mechanicky = 3 fps, displej = 3", zabudovaná stabilizace = ne, rozměry = 129 x 101,3 x 77,6 mm, hmotnost = 475 g

Zrcadlovka Canon EOS 2000D je dostupná na ✅ webu Heureka.cz.

Ne nejlepší upgrade

Chcete začít fotit na zrcadlovku? Canon EOS 2000D je vylepšená verze EOS 1300D za podobnou cenu. Zachovává si všechny vlastnosti, jaké měl jeho předchůdce s výjimkou rozlišení, které je v tomto případě větší. Jinak řečeno, není to nejlepší fotoaparát na světě, nabízí však docela dobrý zážitek z fotografování na zrcadlovku za celkem nízkou částku a při zachování slušné obrazové kvality.

Canon EOS 2000D recenze

Rozdílů ve srovnání s předešlým modelem EOS 1300D není mnoho. Stále je to tentýž APS-C CMOS senzor, akorát s tím rozdílem, že rozlišení se zvýšilo z 18 na 24,1 megapixelů. Rozdíl to je, avšak nikoli zásadní. Tuto změnu oceníte zejména při úpravě fotografií, protože větší rozlišení poskytuje více prostoru na ořez. Ale pokud náhodou vlastníte 1300D a uvažujete nad upgradem, tak toto není cesta, neboť mezi těmito modely není zásadní rozdíl. Pokud je to však váš první foťák, větší rozlišení oceníte určitě.

Rozsah ISO se pohybuje od 100 do 6 400 s možností expanze až do 12 800. Video nemá 4K rozlišení, což je smutné, protože se to pomalu, ale jistě stává standardem. Canon EOS 2000D má Wi-Fi, avšak ne Bluetooth. To je škoda, protože Bluetooth umožňuje posílání dat při mnohem nižší spotřebě jako Wi-Fi.

Displej – klasika, hledáček potěší, ovládání na jednotku

Canon EOS 2000D není "na dotek" nejluxusnější, je však plný a robustní, což vám dodá "pocit bezpečí" při manipulaci. Velká tlačítka jsou velmi přehledné. Tento parametr je pro vás podstatný hlavně tehdy, když jste začátečníkem a potřebujete se rychle zorientovat ve všech funkcích. Jako přehledné a jednoduché hodnotíme i samotné menu.

Digitální zrcadlovka Canon EOS 2000D

Displej je klasický pevný třípalcový panel, přesně tak jako u modelu 1300D. Pevný displej však není ideální, když chcete zachytit snímek z nějakého netypického úhlu. Na druhé straně, je viditelný i při pohledu ze strany a i přesto, že není dotykový, což je logické, protože se jedná o jeden z levnějších fotoaparátů, je dostatečně jasný a světlý.

Hledáček je optický a zobrazuje 95% reálného obrazu. Tím vás může překvapit, protože v rozích zachytíte více, než je vidět, což vám dává jistou rezervu. Pozor, pokud budete chtít fotit přes displej, připravte se na zpomalení automatického ostření.

Dostačující výkon za přiměřenou cenu

9-bodový systém automatického ostření je zastaralý a koncentruje se kolem středu, proto počítejte s tím, že budete muset zaostřovat na střed a záběr následně komponovat. Schopnost ostření se navíc zhoršuje při slabším osvětlení. Při denním světle však funguje zcela spolehlivě.

Pokud byste chtěli fotit sportovní akce či jiný pohyb, tak EOS 2000D není nejlepším řešením. Nejvyšší rychlost kontinuálního snímání jsou totiž pouze 3 ubohé snímky za sekundu. Pro srovnání, u Nikonu je to 5 snímků za sekundu, což také není žádná sláva, je to však stále více.

Zrcadlovka Canon EOS 2000D

Baterie ma kapacitu až 500 snímků. To je jedna z hlavních výhod všech zrcadlovek oproti bezzrcadlovým systémům. Je to poměrně dost, i když je pravda, že mnoho konkurenčních fotoaparátů má až 2-krát takovou výdrž. Například Nikon D3500 má kapacitu na 1550 snímků.

Překvapivě dobrá kvalita obrazu

I když Canon EOS 2000D není nejlepší fotoaparát na světě, při dobrých světelných podmínkách se dočkáte slušné obrazové kvality s pestrými a jasnými barvami. RAW soubory mají 14-bitovou hloubku, která zajišťuje dostatečnou flexibilitu při následných úpravách. Video ve Full HD kvalitě je takový standard, který neoslní, ale na natočení domácího videa postačí. Maximální framerate je 30 snímků za sekundu.

Jak to tedy vidíme? Canon EOS 2000D je slušný fotoaparát pro ty, kteří se chtějí nechat zasvětit do tajů fotografování, přičemž hledají nízkou a stabilní cestu. V této kategorii není nejlepší, ale ani nejhorší. Například konkurenční Nikon nabízí lepší variantu v podobě D3500. Canon má však mnohem širší nabídku objektivů, pokud se tedy přikloníte na stranu 2000D, určitě nic neztratíte.

Zkušenosti a recenze

Recenze zákazníků v podstatě potvrzují tu naši. Canon EOS 2000D je považován za výborný a cenově dostupný fotoaparát pro laiky či začátečníky, který je kompatibilní i se staršími objektivy (přes redukci) a poskytuje dobré rozlišení. Mezi negativy svítí červeně pouze hodnocení "slabé ISO".

Recenze a zkušenosti se zrcadlovkou Canon EOS 2000D

Pozitíva

nízká cena
dobrá kvalita fotografie
14 bitová barevná hloubka
nízká hmotnost
slušná výdrž baterie
velký výběr náhradních objektivů

Negatíva

bez zabudované stabilizace
maximální rozlišení ve Full HD
horší kvalita obrazu při slabém světle


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 12.12.2020
Nejlepší zrcadlovky 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší zrcadlovky 2023 – recenze, test, srovnání

Na našem webu najdete velký test zrcadlovek, který vám pomůže vybrat si jednu z nejlepších! Žebříček vznikl po přečtení si desítek nezávislých testů domácích i zahraničních recenzentů a stovek komentářů reálných uživatelů. Pokud si vyberete model, který se v něm nachází, tak určitě zvolíte to nejlepší, co můžete aktuální mít. Určitě však oceníte i náš návod, díky kterému budete... Přečíst článek


Přidat komentář