Concept SO1020 sušička ovoce – recenze, zkušenosti

Nízká pořizovací cena
Jednoduché ovládání
Možnost mytí v myčce
Minimalistický vzhled

Hodnocení:
(80.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Levná sušička potravin Concept SO1020, která potěší nízkou pořizovací cenou. Kapacita je dostatečná (až devět plátů), ale výkon je slabý. Zastavil se na hodnotě 245 W, což je na tak velkou sušičku málo. Sušení není rovnoměrné a trpí tím zejména pláty nahoře. Výhodou plátů je, že je lze mýt v myčce nádobí. Potěší možnost regulace teploty i ochrana proti přehřátí. Přístroj se snadno ovládá a plusem je také minimalistický design, který se hodí do kterékoli kuchyně.

Parametry: barva: bílá; příkon: 245 W; počet sušících plátů: 9; průměr sušícího podnosu: 32 cm; funkce: regulace teploty, ochrana proti přehřátí, automatické vypnutí; tvar: kulatý; hmotnost: 4 kg

Sušička ovoce Concept SO1020 nabízí velkou kapacitu, ale slabý výkon. Výkon 245 W je na devět plátů nedostatečný, proto jsou pak suroviny nerovnoměrně usušeny. Sušení navíc trvá déle než u jiných výkonnějších přístrojů. Výhodou je nízká pořizovací cena, jednoduché ovládání či minimalistický design.

Sušičku ovoce Concept SO1020 si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Velká kapacita, slabý výkon

Patrová sušička nabízí až devět plátů, kapacita je tedy dostatečná, ale zklamal nás výkon. Na tak velkou sušičku je 245 W opravdu málo. Cítit to během sušení, protože to trvá příliš dlouho. Potěší ochrana proti přehřátí i možnost regulace teploty, ale zamrzí absence časovače. Teplotu lze nastavit v rozsahu od 35 do 70 °C.

Concept SO-1020 recenze

Nerovnoměrné sušení

Kulatý tvar sušičky nemusí vyhovovat každému, ale nám nepřekážel. Hodí se k sušení ovoce, zeleniny i bylinek. Na maso nebo houby se nám její výkon zdál nedostatečný. Za tu cenu se však jedná o dobrý produkt, který nenáročným uživatelům poskytne výhody domácího sušení. Sušení není vždy rovnoměrné na všech plátech a suroviny je nutno občas převracet.

Jednoduchá údržba a ovládání

Výhodou sušičky je, že síta lze bez problémů mýt v myčce nádobí. Působí však velmi chatrně, protože jsou vyrobeny z plastu. Sušička je průměrně hlučná, můžete ji nechat běžet i během noci. Díky ochraně proti přehřátí jsme se nebáli nechat přístroj zapnutý bez dozoru. Plusem je jednoduché ovládání a pěkný minimalistický vzhled. Největším lákadlem ke koupi je nízká pořizovací cena.

Concept SO-1020 ovládání

Zkušenosti a recenze

Spotřebitelé zhodnotili, že se jedná o kvalitní zboží za rozumnou cenu. Vyzdvihli, že sušička je praktická, ale nevýhodou je, že pláty jsou křehké a tenké. Ocenili až devět plátů, jednoduché ovládání a snadnou omyvatelnost. Jak uvedli, tato sušička nabízí spotřebitelům za málo peněz spoustu muziky. Má velkou kapacitu a regulovatelnou teplotu. Některým překážel hlučný ventilátor a výkon se jim zdál slabý. Mnozí uvedli, že sušení trvá příliš dlouho. Suroviny je třeba průběžně obracet a přehřívání vrchních plátů je nerovnoměrné.

Recenze a zkušenosti se sušičkou potravin Concept SO-1020
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se sušičkou ovoce Concept SO-1020
Zdroj: Alza.cz

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Jednoduché ovládání
Možnost mytí v myčce
Minimalistický vzhled

Negatíva

Slabý výkon jen 245 W
Nerovnoměrné sušení nahoře
Křehké plastové pláty


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 09.12.2022
Nejlepší sušičky ovoce 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší sušičky ovoce 2022 – recenze, test, srovnání

Sušení je starobylou metodou konzervace různých potravin, od bylinek přes houby, ovoce, zeleninu, až po maso.   Byly doby, kdy sušení probíhalo takříkajíc svépomocí improvizací, což dnes již není nutné řešit. Moderní sušičky totiž nabízejí cenově dostupný způsob, jak rychle a efektivně nasušit téměř vše, co se vám na zahrádce či v sadě urodilo. Jak si vybrat správnou sušičku... Přečíst článek

Sušení ovoce a zeleniny v sušičce. Jak sušit, doba sušení

Sušení ovoce a zeleniny v sušičce. Jak sušit, doba sušení

Sušení je nejstarší a nejzdravější způsob konzervace potravin. Díky takovému zpracování si ovoce i zelenina zachová většinu ze svých vitamínů, minerálů a živin. Nejjednodušeji si potraviny usušíte pomocí sušičky ovoce a zeleniny. Aby si potraviny zachovaly svou chuť, barvu, vůni i stopové... Přečíst článek


Přidat komentář