Domo DO9177PZ pec na pizzu – recenze, zkušenosti

multifunkční využití
rychlý ohřev
kompaktní rozměry
solidní výsledek pečení
nízká pořizovací cena

Hodnocení:
(80.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

V tomto případě Domo DO9177PZ není jen obyčejnou pecí na pizzu. Jde o multifunkčního pomocníka, za pomoci kterého nepřipravíte jen křupavou pizzu, ale také upečete koláč, uděláte palačinky, omeletu a mnohé jiné. Plocha na pečení má přitom průměr až 30 cm a příprava takové pizzy netrvá déle než 15 minut. Termostat není regulovatelný, no udržuje stálou teplotu na 180 °C. Příkon spotřebiče je 1 450 W.

O ohřev se starají dvě topná tělesa, čímž je zajištěno rovnoměrné rozložení tepla. Časovač v rámci funkcionality chybí. Nevýhodou je krátký napájecí kabel pouze 70 cm. Povrch se však snadno udržuje, je nepřilnavý. Součástí balení je kromě manuálu i základní kniha receptů. Zařízení je velmi kompaktní.

Multifunkční pec na pizzu Domo DO9177PZ si můžete zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Pizza, palačinky i koláč

Samozřejmě, Domo DO9177PZ je primárně v kategorii pece na pizzu, ale není to jeho jediný účel. Tato mini trouba je opravdu multifunkčním zařízením. Každopádně v našem testu je podstatné, zda zvládne takové zařízení upéct pizzu do křupava. Plocha na pečení má průměr až 30 cm, což je pro klasickou pizzu více než dostačující. Ohřev trval zařízení zhruba 10 minut. O momentě, kdy je pizza pec připravena, nás informovali dvě LED kontrolky na horní straně spotřebiče. Je třeba říci, že Domo DO9177PZ až nápadně připomíná klasický topinkovač nebo vaflovač. V zásadě se od těchto spotřebičů ničím výrazně neliší až na podstatný detail. Dokáže upéct křupavou a chutnou pizzu, a to za zhruba 12 až 15 minut.

Domo DO9177PZ recenze

Příkon 1 450 W je díky dvěma topným tělesům více než dostačující. Překvapil nás údaj o teplotě. Statický termostat udržuje teplotu na maximu, a to je 180 °C, což pro přípravu pizzy není úplně ideální. No je pravda, že těsto je třeba vyválet na tenko, hrubší pizza by se do pizza pece nevešla. Z hlediska multifunkčnosti jistě dokáže Domo DO9177PZ připravit i palačinky, toasty a také nějaký ten koláč.

Bez údržby, ale...

Velkou výhodou Domo DO9177PZ je nepřilnavá pečicí plocha. Nemusíte se tak tedy obávat toho, že by se vám něco připálilo. Jídla můžete připravovat bez kapky oleje. Navíc plocha 30 cm je dostatečně velká nejen pro přípravu pizzy. Povrch očistíte velmi jednoduše. Stačí ho přetřít vlhkou houbou. Pozor však při vyjímání pokrmů, plocha je totiž poměrně náchylná na poškrábání.

Pec na pizzu Domo DO9177PZ

Z hlediska využitelnosti je možné po odklopení použít spodní část Domo DO9177PZ jako pánev. Samozřejmě, ne na smažení, ale spíše lehké opékání.

Dostatečný výkon a tepelný komfort

Dvě topná tělesa nabízejí při přípravě jídel opravdu dostatečný tepelný komfort. Příkon 1 450 W je dostatečný a přestože je teplota termostatu stále 180 ° Celsia, o to rychlejší je zahřívání. To trvá zhruba 10 minut. O zahřátí vás informuje kontrolka. K dispozici není časovač ani žádná jiná funkce. Rovněž součástí balení není ani žádné další příslušenství.

Zařízení je však velmi kompaktní, na šířku má jen 32 cm, do hloubky 38 cm a na výšku pouhých 12,5 cm. Je snadné ho tedy uskladnit tam, kde potřebujete. Škoda jen, že výrobce dodává kabel, který má jen 70 cm, což je pro praktické využití opravdu velmi málo.

Závěrečné hodnocení

Domo DO9177PZ je rozhodně zdařilým spotřebičem, který spíše připomíná vaflovač jako pec na pizzu, ale ve skutečnosti toho zvládne mnohem víc. Primárně jako pec na pizzu dokáže Domo DO9177PZ připravit křupavou a chutnou pizzu už do 15 minut. Nezapomeňte však těsto vyválet na tenko. Průměr pečicí plochy s nepřilnavým povrchem je 30 cm. Velmi snadno se udržuje, ale plocha je poměrně náchylná na poškrábání. Věřte však, že za pomoci tohoto spotřebiče připravíte i chutné palačinky, toasty či zapekačky. Termostat udržuje stálou teplotu na hodnotě 180 °C.

Dvě topná tělesa s příkonem 1 450 W disponují dostatečným výkonem. Zařízení tedy nemá regulovatelný termostat nebo časovač, ani mechanický on/off spínač. Jedinou funkcionalitou jsou dvě LED kontrolky, který signalizují stav zahřívání. Proces zahřívání trvá přibližně 10 minut. Po odklopení horní části lze využít Domo DO9177PZ jako pánev. Nožičky mají protiskluzovou úpravu. Domo DO9177PZ je přesně tou kompaktní pecí na pizzu, kterou hledají mnohé domácnosti.

Pozitíva

multifunkční využití
rychlý ohřev
kompaktní rozměry
solidní výsledek pečení
nízká pořizovací cena

Negatíva

pečící plocha náchylná na poškrábání
chybí časovač


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 22.10.2020
Nejlepší pece na pizzu 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší pece na pizzu 2024 – recenze, test, srovnání

Quattro formaggi, Margherita nebo pikantní Daviola. Pizza je jedním z nejoblíbenějších jídel na světě. Možná právě proto, že každý si najde tu svou oblíbenou. Asi jen málokterý člověk by řekl, že pizzu vysloveně nenávidí. Pokud máte zálusk na to, připravit si kvalitní a chutnou pizzu i doma, klasická trouba vám tak úplně stačit nebude. Pece na pizzu dnes můžete mít doma i vy. A nebojte se,... Přečíst článek


Přidat komentář