Güde V 621 C nabíječka autobaterií – recenze, zkušenosti

nabije i velké akumulátory
startovací zdroj je výborným pomocníkem v zimě

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Masivní zařízení, které je kombinací rychlonabíječky a startovacího zdroje. Nabijete a nastartujete s ním osobní automobily s 12 V i ty nákladní s 24 V akumulátory. Výrobce specifikuje vhodný typ akumulátorů (olověné). Nabíječka je plně manuální s minimem elektroniky, nabíjecí proud musíte nastavit pomocí otočného voliče. Max. nabíjecí proud je až 50 A a min. kapacita nabíjeného akumulátoru 20 Ah. Automatiku nahrazuje časovač s rozsahem 0 – 60 min. Tuto nabíječku využijete spíše ve firmě, kde máte flotilu vozidel, které musí být připraveny vyrazit i při nejhorších povětrnostních podmínkách.

Parametry: podporované akumulátory: s tekutým elektrolytem, ​​12/24 V, 20 – 800 Ah; max. nabíjecí proud: 50 A; funkce: nastavení nabíjecího proudu, časovač, startovací zdroj, ochrana proti zkratu a přepólování, místo pro uskladnění kabelů; signalizace: ručičkový ampérmetr; krytí: nespecifikované; rozměry (d × š × v): 320 × 410 × 630 mm; hmotnost: 22 kg

Pokud vás nabíječka Güde V 621 C zaujala, můžete si ji zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Masivní konstrukce s drobnými nedostatky

Nabíječka Güde V 621 C je skutečně masivní, výška 63 cm a hmotnost přes 20 kg prozrazuje, že jde o klasickou odolnou konstrukci s minimem elektroniky. Celou váhu nese podpůrný rám z ocelových trubek, který je ale uchycen na nepříliš robustních plastových kolečkách, kterým nepředpovídáme dlouhou životnost.

Praktický je odkládací prostor na nabíjecí, resp. startovací kabely.

Güde V 621 C recenze

Výrobce nespecifikuje stupeň krytí, ale zároveň nedoporučuje používat nabíječku v dešti. Tuto vlastnost považujeme za omezující, protože vestavěný startovací zdroj budete pravděpodobně využívat zejména v zimě při zhoršených povětrnostních podmínkách.

Automatiku nahrazuje časovač

Výrobce udává, že nabíječka podporuje 12 V i 24 V akumulátory s min. kapacitou 20 Ah. Doporučuje olověné akumulátory, v uživatelském manuálu přitom zmiňuje pouze akumulátory s tekutým elektrolytem, ​​včetně bezúdržbových. Jelikož není specifikováno nabíjecí napětí a zařízení neukončuje nabíjecí proces automaticky, nedoporučujeme jej používat k nabíjení gelových či AGM akumulátorů.

Nabíječka je vybavena minimem elektroniky, nabíjecí proces si proto musíte ohlídat sami. Poslouží vám k tomu regulátor nabíjecího proudu, jehož aktuální hodnotu si můžete odkontrolovat na ručičkovém ampérmetru. Po ukončení nabíjení se zařízení nepřepne do udržovacího režimu, můžete ale použít vestavěný časovač, který má ale rozsah pouze 0 – 60 min, vhodný pouze pro rychlonabíjení.

Nabíječka má vestavěnou ochranu proti přepólování, zkratu a přetížení – chrání ji tavná pojistka.

Güde V 621 C ovládací panel

Nabije i nastartuje

Kromě nabíjení vám zařízení nabídne i možnost asistence při startování s max. proudem 300 A, což je dostatečné pro osobní auto či dodávku. Samozřejmě, při úplně vybitém akumulátoru můžete využít možnost rychlonabíjení, protože i částečné nabití startování o dost zjednoduší.

Doma ji asi nevyužijete

Pro domácí použití je toto robustní zařízení s cenovkou kolem 3 300 Kč pravděpodobně zbytečně předimenzované. Ake však máte ve firmě flotilu vozidel, které musí být schopné vyrazit do terénu v každých povětrnostních podmínkách, nabíječku Güde V 621 C se vyplatí mít po ruce. Domácímu použití nic nebrání, protože zařízení se připojuje do běžné 230 V zásuvky.

Zkušenosti a recenze

Uživatelům se na tomto typu nabíječky líbí rychlonabíjení s časovačem, že zvládne startovat osobní i nákladní auta, její jednoduchá obsluha i kleště, které jsou součástí nabíječky. Hmotnost se některým zdá problematická, jiní jsou s ní naopak spokojeni. Nespokojenost projevily a tím, že se nabíječka po nabití baterie sama nevypne.

Recenze a zkušenosti s nabíječkou autobaterií Güde V 621 C

Pozitíva

nabije i velké akumulátory
startovací zdroj je výborným pomocníkem v zimě

Negatíva

po nabití se sama nevypne
vhodná pouze pro aku s tekutým elektrolytem


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 23.10.2020

Přidat komentář