Guzzanti GZ 116 šicí stroj – recenze, zkušenosti

programová vybavenost
intuitivní ovládání
automatické navlékání nitě
ořez nitě
poměr kvalita/cena

Hodnocení:
(74.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Mechanický šicí stroj Guzzanti GZ 116 umožňuje krejčím a švadlenám za pomoci volného ramene stroje šít až za pomoci 20 druhů stehů. Nechybí ani 12 dekorativních stehů či overlock steh. Velkým plusem je automatický navlékač nitě. Tlak na patku se nastavuje rovněž automaticky.

Robustní konstrukce a odolné plasty jsou znakem kvality. Vestavený je i ořez nitě a plynule si nastavíte i délku stehu. Pracovní plocha je dostatečně štědrá. Šicí stroj nabízí i možnost šití dvojjehlou. Motor má příkon 70 wattů a je velmi tichý. Ovládání je velmi intuitivní a jednoduché.

Šicí stroj Guzzanti GZ 116 si můžete pohodlně zakoupit v ✅ e-shopu Alza.cz.

Vybavenost okouzlí

Mechanický šicí stroj, který nabízí možnost šít až 32 druhů různých stehů zní přinejmenším lákavě. Otázkou zůstává, zda Guuzzanti GZ 116 je právě strojem, který to dokáže. Výrobce uvádí, že dokáže šít až 20 tradičních stehů. A skutečně, pružný, klikatý či přímý zvládá bez problémů. Stejně jako 12 dekorativních stehů a šicí stroj zvládá i overlock steh. Všechno se dá, jednoduše, nastavit prostřednictvím otočných voličů. Ovládání je vskutku hračkou i pro začátečníka.

Guzzanti GZ 116 recenze

K vychytávkám, které nás potěšily, se ještě dostaneme, ale velmi dobře hodnotíme chytač a rovněž možnost profesionálně vedeného volného ramene, které zajišťuje vskutku profesionální šití. Přítlak na patku je nastaven automaticky. Maximální výkon 70 wattů je postačující a poradíte si i s odolnějšími tkaninami. Přestože prošívání rifloviny vyžaduje trochu zručnosti. Šít však můžete i dvojjehlou.

Nechybí komfort

Automatické navlékání nitě bohužel v mnoha případech u mechanických šicích strojů absentuje. V tomto případě však ne. Potěší i plynulé nastavení šířky stehu od 0 do 5 mm a také délky stehu od 0 do 4 mm. V případě dekorativních stehů co overlock stehů je toto nastavení velmi důležité.

Šicí stroj Guzzanti GZ 116 s automatickým navlékáním nitě

Za komfort lze považovat i vestavěný ořez nitě. Přehledné voliče usnadňují ovládání. Nastavit si můžete i napětí nitě. Strojem zvládnete i 4-krokové obšívání knoflíkové dírky. Milo nás při testu překvapilo také příslušenství v podobě cívek a různých patek.

Poměr ceny a kvality

Cena, kterou zaplatíte za mechanický šicí stroj Guzzanti GZ 116 a kvalitu, kterou dostanete, je takříkajíc ideální. Důkazem je i celokovové volné rameno a kvalitní robustní konstrukce. Plusem je ovládání, které potěší i lidi, kteří plánují šít vůbec poprvé. Příslušenství je bohaté a oželet musíte trochu slabší osvětlení. Chytrý mistr si ho však dokáže nahradit výkonnější LED žárovkou.

Šicí stroj Guzzanti GZ 116 ovládání

Pracovní plocha je dobře tvarovaná a určitě nebudete mít při šití problém s žádným druhem materiálu. Rychlost šití je regulována mechanicky a postačí si najít ten správný cit. Následně je šití postaveno už jen na vašich dovednostech.

Závěrečné hodnocení

Guzzanti GZ 116 přesto, že je mechanickým šicím strojem, si poradí s jakýmkoliv druhem komplikovaného stehu. Konkrétně za to může až 32 šicích programů. Krejčí a švadleny využijí nejen přímý, pružný či klikatý steh, ale i 12 dekorativních stehů a populární overlock steh. Volné rameno pracuje skvěle. Trápit se nemusíte ani s navlékáním nitě, protože je zde automatický navlékač. Nastavení přítlaku patky je automatické.

Vestavený ořez nitě a jednoduchá regulace napětí horní nitě. Možná trochu chybí polohování nitě, systém, který by jehlu zastavil vždy v horní nebo dolní fázi. Šít můžete i dvojjehlou, což oceníte při elastických materiálech. Osvětlení je spíše ozdobou, ale zbytek ovládacích prvků, jako i kvalitativní provedení robustní konstrukce je na vysoké úrovni. Naším testem Guzzanti GZ 116 prošel s přehledem.

Pozitíva

programová vybavenost
intuitivní ovládání
automatické navlékání nitě
ořez nitě
poměr kvalita/cena

Negatíva

slabé osvětlení


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 28.08.2020
Nejlepší šicí stroje 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší šicí stroje 2023 – recenze, test, srovnání

Zajímáte se o krejčovské řemeslo? Rozhodli jste se, že vaším hobby se stane šití? Nebo jen občas potřebujete zazáplatovat nějakou dírku na oblečení či ušít něco nutně pro sebe? V takovém případě uvažujete správně, že šicí stroj je něco, co se vám rozhodně může hodit. Pokud vás omrzely kousky nakoupené v obchodech a chcete prověřit své schopnosti, ušít něco své, elektrický nebo mechanický šicí... Přečíst článek


Přidat komentář