Hobot 298 čistič oken – recenze, zkušenosti

myje automaticky, bez vaší pomoci
zvládá i nerovné povrchy

Hodnocení:
(75.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Robotický čistič, který se o vaše okna a jiné skleněné či neskleněné plochy postará úplně sám, bez nutnosti vašich zásahů. Má svou nádobku na špinavou vodu i čisticí roztok, kterým dokáže šetřit díky metodě jeho rozstřikování pomocí ultrazvuku. Laserové senzory a propracovaný navigační algoritmus zase umožňuje jeho použití bez vaší pomoci. Hobo 298 se na skle drží pomocí podtlaku a pohybuje se pomocí pásů (podobně jako tank).

Zařízení musí být stále připojeno do 230 V zásuvky, ale v případě výpadku proudu přepne na napájení ze záložního akumulátoru, takže ze skla nespadne. Hobo 298 se hodí spíše na větší plochy, jako např. francouzská okna, různé výklady, ale poradí si i s nerovným leptaným sklem, sklobetonem či obkladem. Ovládat jej můžete pomocí přibaleného dálkového ovladače nebo vašeho smartphonu.

Nevýhodou je vyšší hlučnost a také vysoká cena, která se pohybuje na úrovni cca 8 000 Kč.

Parametry: šířka stěrky: 24 cm; objem nádoby na čistou/špinavou vodu: 40 ml/nespecifikovaný; min. velikost čištěného povrchu 40 × 40 cm; max. velikost čištěného povrchu: 5 × 6 m; napájení: 230 V + záložní Li-Pol akumulátor; hlučnost: 64 dB; další funkce: ultrazvukové rozprašování, laserové navádění, dálkový ovladač, ovládání smartphonem; rozměry (d × š × v): 240 × 240 × 100 mm; hmotnost: 1,2 kg

Robotický čistič oken Hobot 298 je dostupný na ✅  webu Heureka.cz.

Překvapivě velký

Hobot 298 nás překvapil svou velikostí a robustností – na trhu jsou i o něco menší robotické čističe oken. Pro své rozměry 24 x 24 cm je vhodný na okna a plochy o rozměrech nejméně 40 × 40 cm, výrobce udává maximum 5 × 6 m, na takové velké ploše jsme ho však nezkoušeli. Design není příliš elegantní, vyvažují jej však propracované funkce.

Hobot 298 recenze

V balení jsme kromě samotného robota našli i napájecí adaptér s 5 m kabelem, 4-metrový prodlužovací kabel, utěrky z mikrovlákna, čistící roztok, bezpečnostní lano a dálkový ovladač.

Musí být v zásuvce

Čistič oken Hobot 298 se na skle udrží sám pomocí podtlaku. Má sice zabudované akumulátory, ty však slouží pouze jako záložní zdroj v případě výpadku elektřiny. Během práce tedy musí být napájen ze zásuvky, nemusíte však mít obavy – napájecí kabel s prodlužovacím kabelem jsou spolu dlouhé až 9 m, takže zásuvka nemusí být nablízku.

Pro případ, že by se Hobot pokazil nebo by se mu vybily baterie, byste ho měli ukotvit k pevnému bodu pomocí dodaného bezpečnostního lanka.

Plně automatické čištění

Hobot 298 se pohybuje pomocí gumových pohyblivých pásů (podobně jako tank). Na navigaci mu slouží propracovaný algoritmus, který získává data z laserových senzorů.

Překvapila nás malá nádobka na čistící roztok o objemu pouze 40 ml. Hobot 298 si však při rozstřikování pomáhá ultrazvukem, takže roztok aplikuje rovnoměrněji a může jím šetřit.

Hobo 298 na čištění různých povrchů

Může pracovat plně automaticky, ale můžete mu také zadávat příkazy pomocí dodaného dálkového ovladače nebo aplikace ve vašem smartphonu.

S kvalitou čištění jsme byli spokojeni, poradil si i s nerovným povrchem – obkladačkami a sklobetonem. Na tzv. leptaném skle měl občas problémy se udržet, ale je to záležitost konkrétního druhu skla. Problémy měl občas v rozích, ve kterých se nevěděl dobře otočit a zanechal kousek skla v rohu neumytý.

Výtku máme ještě vůči jeho vyšší hlučnosti, je citelně hlasitější než mnohé ruční čističe oken (výrobce udává hlučnost až 64 dB, což je dost).

Připravte si 7 000 Kč

Na trhu najdete i o něco levnější robotické čističe oken, cena kolem 7 000 Kč je v případě Hobot 298 daní za propracované funkce. Podle našeho názoru se však hodí spíše do komerční sféry, kde potřebujete čistit rozměrné skleněné plochy (bary, restaurace, obchody). Využití však najde také při čištění francouzských oken a kachliček.

Senzor robotického čističe oken Hobot 298

Oceníte ho i v případě, že máte problémy s pohybem – nemusíte totiž došáhnout po vrch okna, Hobot 298 se přisaje na spodu a cestu vzhůru si najde sám.

Zkušenosti a recenze

Hobot 298 pracuje podle více uživatelů spolehlivě a jeho nespornou výhodou je, že okna čistí sám. Plusem je ovládání přes telefon, ale i délka kabelu, takže čistič jen stačí zapojit a o zbytek se postará sám. Zařízení je trochu hlučné, ocenili by také, kdyby disponoval baterií a nebyl odkázán pouze na síť. Mínusem je samozřejmě i vysoká cena.

Recenze a zkušenosti s robotickým čističem oken Hobot 298

Pozitíva

myje automaticky, bez vaší pomoci
zvládá i nerovné povrchy

Negatíva

velmi vysoká cena
musí být připojen do el. zásuvky


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 09.07.2020
Nejlepší čističe oken 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší čističe oken 2022 – recenze, test, srovnání

Moderní technologie vám dokážou zjednodušit i takovou nepříjemnou činnost, jakou je čištění oken. Představíme vám na to šikovné pomocníky – ruční čističe oken. Řekneme vám o jejich výhodách, představíme nejoblíbenější modely a poradíme, podle jakých kritérií si čistič oken vybrat. Nejlepší čističe oken Čističe oken – recenze Čištění... Přečíst článek


Přidat komentář