iGET Security M2B domovní alarm – recenze, zkušenosti

jednoduchá a rychlá instalace
dosah bezdrátových senzorů 80 metrů
vyrozumění o poplachu hovorem či SMS zprávou
hlasitá siréna s hlasitostí 110 decibelů
šifrovaná bezdrátová komunikace
bohaté příslušenství v balení
snadné ovládání pomocí klíčenek
záložní baterie při výpadku proudu

Hodnocení:
(80.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

iGET Security M2B je kompaktní víceúčelový alarm, který dokáže zajistit domy, byty, chaty, kanceláře, obchodní prostory, sklady, garáže či úřady. Díky tomu, že k alarmu lze připojit až 99 bezdrátových senzorů a 7 drátových, je vhodnou volbou pro větší objekty. Do bezdrátového GSM alarmu se vkládá SIM karta, která centrální jednotku promění na klasický telefon. O poplachu jste vyrozuměni zobrazením hlášení na podsvíceném LCD displeji, telefonátem nebo odesláním SMS zprávy na předem nastavená čísla.

Alarm se dodává s množstvím příslušenství, které dokáže pokrýt nejkritičtější místa v objektu, ale můžete si dokoupit i další senzory, detektory, hlásiče či sirény. Dodávaná siréna má hlasitost až 110 decibelů, proto upozorní i okolí, že se děje něco nekalého. Bezdrátová komunikace má dosah 80 metrů a je šifrovaná, přičemž jednotlivé komponenty napájejí baterie. Centrální jednotka musí být připojena ke zdroji energie a při výpadku elektřiny se spustí záložní baterie, která udrží alarm v provozu po dobu čtyř hodin. O snadnou a rychlou aktivaci či deaktivaci alarmu se starají klíčenky, které slouží jako dálkový ovladač.

Zaujal vás domovní alarm iget Security M2B? Za výhodnou cenu ho najdete na ✅ webu Heureka.cz.

Funkce klasického telefonu

Domovní alarm iGET Security M2B můžete používat i jako klasický telefon. Pokud detektor zaznamená neoprávněný vstup, informace se zobrazí na podsvíceném LCD displeji alarmu a zároveň přístroj zavolá nebo pošle SMS zprávu na zadané čísla. Nastavit si můžete až šest telefonních čísel, které budou o poplachu informovány telefonicky a tři čísla, na které se zašle SMS. Alarm tak mohou mít pod kontrolou všichni členové vaší domácnosti. Pro správné fungování je nutné do alarmu vložit SIM kartu, čímž se z tohoto přístroje stane běžný kabelový telefon.

iGET Security M2B recenze

Záložní baterie systému

Centrální jednotka domovního alarmu musí být připojena do elektrické zásuvky, ale výrobce myslel i na neočekávané události v podobě výpadku elektřiny. Do přístroje proto integroval záložní baterii, která dokáže udržet alarm v provozu po dobu čtyř hodin. Při výpadku či úmyslném přerušení proudu tak alarm neztratí svou funkci. Záložní baterie je typu AAA NI-HI.

Senzory domovního alarmu

Bezdrátové senzory domovního alarmu od iGET mají dosah až 80 metrů. Samozřejmě, tento dosah je reálně dosažitelný pouze za ideálních podmínek, kdy signálu nestojí v cestě žádné výrazné překážky. Senzory stačí umístit do prostoru na požadovaná místa a potom je připojit k centrální jednotce pomocí kódů. Alarm se dokáže nastavit sám, proto s jeho nastavením nebudete mít problémy. S přístrojem můžete spárovat až 7 drátových a 99 bezdrátových senzorů současně. O napájení senzorů se starají baterie, které je třeba čas od času vyměnit.

Senzor domovního alarmu iGET Security M2B

Rychlá aktivace a deaktivace alarmu

Aktivace nebo deaktivace alarmu je rychlá a jednoduchá. Můžete zvolit klasické vložení kódu na klávesnici centrální jednotky nebo použít bezdrátové klíčenky. Odolné klíčenky jsou vyrobeny z kovu a slouží jako dálkové ovladače alarmu. Kromě aktivace a deaktivace alarmu nimi můžete také zapnout poplach či speciální alarm jen pro některé zóny. V rámci nastavení máte na výběr ze tří časových skupin aktivací. Jelikož je celá komunikace kódována, je zabezpečena proti případným útokům.

Bohatá výbava v základě

Příjemně nás překvapilo, že výrobce nešetřil a do základního balení přidal vše potřebné na ochranu domácnosti či jakéhokoliv jiného objektu. Nechybí centrální GSM jednotka, která slouží jako hlavní ovládací panel pro všechna nastavení, ať už jde o komunikaci přes SMS zprávy, napojení bezdrátových senzorů nebo kontrolu systému. Je zde bezdrátový magnetický senzor pro zajištění dveří nebo oken, bezdrátový pohybový PIR senzor pro zachycení pohybu, vnitřní siréna s hlasitostí až 110 decibelů, napájecí adaptér pro centrální jednotku či podrobný manuál v českém i anglickém jazyce. Nechybí ani tři dálkové klíčenky, pomocí kterých můžete rychle aktivovat a deaktivovat alarmu, měnit režimy nebo nastavovat zóny. V případě potřeby si můžete dokoupit další senzory, hlásiče, sirény nebo detektory.

iGET Security M2B příslušenství

Zkušenosti a recenze

Uživatelé ocenili dobrý příjem GSM signálu, kvalitní dálkové ovládání, snadnou instalaci, hlášení na mobil či bezdrátové připojení snímačů. Líbilo se jim, že v balení byl podrobný manuál v českém i anglickém jazyce a vyzvedli i dobrou cenu. Někteří skritizovali napájecí adaptér, který má nízkou kvalitu, či sirénu bez možnosti nastavení hlasitosti. Za minus označili nízkou kvalitu hlasové komunikace s ústřednou i kratší výdrž baterií. V rámci poměru ceny a kvality se však tento domovní alarm drží na předních příčkách spokojenosti.

Recenze a zkušenosti s domovním alarmem iGET Security M2B

Závěrečné hodnocení

iGET Security M2B je spolehlivý domovní alarm, který ochrání jakoukoliv nemovitost. Potěší, že v základním balení je dostatečně bohatá výbava, díky které pokryjete kritická místa, no dokoupit si můžete až 99 bezdrátových senzorů. Tento alarm dokáže fungovat i jako klasický pevný telefon a poplach vám sdělí zavoláním nebo posláním SMS zprávy na předem zadané čísla. Dosah bezdrátových senzorů je 80 metrů a alarm můžete jednoduše aktivovat nebo deaktivovat pomocí přiložené klíčenky. Celá komunikace mezi centrální jednotkou a jednotlivými komponenty je kódová, proto se nemusíte obávat o svou bezpečnost. Siréna dosahuje hlasitost až 110 decibelů, a tak patřičně obeznámí nejen vás, ale i vaše okolí, že se něco děje. Centrální jednotka musí být připojena k elektrické síti, ale disponuje i záložní baterií, která v případě výpadku udrží alarm v provozu po dobu čtyř hodin.

Pozitíva

jednoduchá a rychlá instalace
dosah bezdrátových senzorů 80 metrů
vyrozumění o poplachu hovorem či SMS zprávou
hlasitá siréna s hlasitostí 110 decibelů
šifrovaná bezdrátová komunikace
bohaté příslušenství v balení
snadné ovládání pomocí klíčenek
záložní baterie při výpadku proudu

Negatíva

nemožnost změnit hlasitost sirény
kratší výdrž baterií komponent


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 15.04.2021
Nejlepší domovní alarmy 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší domovní alarmy 2022 – recenze, test, srovnání

Domovní alarm je šikovné zařízení, které vám pomůže ochránit vaši domácnost. Kromě toho, že zabrání vstupu nežádoucí osoby, má i další benefity. Dokáže vás například upozornit na únik plynu, zvýšenou vlhkost v domě či požár. Bezpečnostní alarmy jsou vhodné do rodinných domů, bytů, garáží, kanceláří, na zahradní chaty či rekreační chalupy. Jak si vybrat vhodný domovní alarm z množství... Přečíst článek


Přidat komentář