inSPORTline Lavister běžecký pás – recenze, zkušenosti

tichý a snadno ovladatelný
jednoduchá instalace
kvalitní reproduktory

Hodnocení:
(77.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Běžecký pás inSPORTline Lavister je určen pro domácí použití. Díky prostorné běžecké ploše (130 x 41 cm) se vám bude běhat opravdu pohodlně. Stroj má kvalitní odpružení, manuální sklon ve dvou polohách a 12 intuitivních přednastavených programů. Disponuje funkcí pauza, tichým chodem motoru, funkcí počítání kroků i stojanem na tablet či smartphone. Najdete na něm dva držáky na láhev, zdířku na audio kabel a výkonné reproduktory. Na počítači můžete sledovat čas, vzdálenost, tepovou frekvenci, rychlost a také Body Fat (orientační měření tělesného tuku).

Máte zájem o běžecký pás inSPORTline Lavister? Dostupný je na ✅ webu Heureka.cz.

Poměr ceny a kvality

Běžecký pás inSPORTline Lavister je velmi zajímavou volbou z hlediska cenové nabídky a kvality produktu. Už na začátek klidně řeknu, že tento běžecký pás je pro domácnost a ať už zkušenější běžce nebo začátečníky dobrou volbou. Maximální rychlost 14 km/h je kompromisem mezi rychlostí a konstrukcí, která má rozměry 130 x 41 cm (v x š). Navíc motor s výkonem 1,5 HP je na svůj výkon velmi tichý.

inSPORTline Lavister recenze

Zařízení váží 49 kg a poskytuje nosnost 120 kg. Samozřejmě, počítejte s rezervou. Systém využívá odpružení Silent Block, co pro jeho účely a rychlost více než postačuje.

Technologií nezaostává

Přestože by se někdo obával toho, že Lavister bude pouze holou konstrukcí bez špetky inovace, mile vás překvapí. Ačkoli, drobná chybička by se našla. Přístroj nemá tlačítko STOP, resp. udělat pauzu na toaletu a později se vrátit a začít tam, kde jste skončili? Nedá se to. Přístroj údaje vynuluje a jdete znovu. Nic tragické. inSPORTline na toto nemyslel i u některých dražších modelů.

Běžecký pás inSPORTline Lavister

Zda na běžeckém pásu chodíte nebo běháte, audio vstup s 3,5 mm jackem se sejde vždy. Přístroj má také vestavěné reproduktory, které vám umožňují přehrávat hudbu. Podsvícený LCD displej nabízí 12 přednastavených programů. Upřímně, mnohé z nich začínají až příliš zlehka a začnete se rychle nudit, raději si zvolte vlastní manuální program. Na displeji vidíte rychlost, tepovou frekvenci, čas, ujeté kilometry i spálené kalorie.

Nechybí komfort

Držák na láhev či na tablet jsou samozřejmostí. Ačkoliv, přiznám se, že když mobil či tablet dáte do držáku, na displeji toho hodně neuvidíte. Bezpečnostní brzda nechybí a konstrukce je již tradičně sklápěcí. Při mnoha levnějších motorových pásech to není samozřejmostí. Přístroj má na délku slušných 162 cm takže to určitě oceníte.

inSPORTline Lavister madla

Komfortu napomohou i transportní kolečka. Méně komfortní je manuální nastavování sklonu. Pokud byste však chtěli běhat či kráčet do kopce, Lavister není úplně vhodným kandidátem. Maximální stoupání je 3,5 procenta. Náročnější běžec by možná přijal sklon alespoň 5 – 7 procent.

Stabilní a jednoduchý s hrozným návodem

Za jednoduchost díky, protože dodávaný návod je katastrofální. Přestože za běžecký pás zaplatíte okolo 12 000 Kč, návod je nekonkrétní, nepřesný a nepřehledný. Při skládání se trošku zapotíte, protože chybí množství detailů, které vám tak nějak přijdou intuitivní.

Běžecký pás inSPORTline Lavister má kvalitní odpružení

Stabilní konstrukce je jeho silnou stránkou. Ve srovnání s jinými značkami v této cenové kategorii natrefíte na vrzající odpružení a poměrně roztřesenou konstrukci. Lavister toto všechno eliminuje. Robustní konstrukce, kvalitní plasty i kovové části jsou zárukou, že přístroj opravdu co to snese. Hodně dělá i zmiňované odpružení, které je vzhledem k rozměrům běžecké plochy velmi efektivní a šetří vaše klouby.

Zkušenosti a recenze

Splnil očekávání a možná je i trochu překonal. Upřímně řečeno, běžecký pás inSPORTline Lavister v poměru ceny a kvality v mnohém překvapuje. A hlavně mile. Pokud ho porovnáme s mnoha násobně dražšími modely, až tak dlužen jim není. Kvalitní konstrukce i design pásu působí lákavě a především materiály jsou kvalitní. Návod je hrozný, co by výrobce měl do budoucna vylepšit.

Recenze a zkušenosti s běžeckým pásem inSPORTline Lavister

Technologie jsou dostačující. Ačkoli, škoda zvuku tlačítek, které někdy při volení režimu řežou uši. To však nedělá motor s výkonem 1,5 HP. Ten je velmi tichý a kultivovaný. Ani při vyšší rychlosti netrhá. Menší úroveň sklonu do 3,5 procenta by někomu mohla překážet, ale pro domácí účely to stačit bohatě bude. Tlačítko stop v podstatě znamená konec, protože po jeho stisknutí se přístroj vypne a vše se vynuluje. Problém výrobce, který je i u ostatních modelů. Celkově však inSPORTline Lavister obstál a pokud ho kupujete pro vlastní potřebu, jako překvapení či plánovaný dárek, určitě nešlápnete vedle.

Pozitíva

tichý a snadno ovladatelný
jednoduchá instalace
kvalitní reproduktory

Negatíva

chybí podrobnější návod


Autor recenze: Martin Kunkel
Datum publikace: 28.08.2020
Nejlepší běžecké pásy 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší běžecké pásy 2022 – recenze, test, srovnání

Nejpřirozenější sportovní aktivita je běh. V letních dnech a za příznivého počasí není problém vyběhnout ven. Co však, pokud bydlíte v lokalitě, kde nejsou podmínky pro běh nebo je venku nepříznivé počasí? Pokud se nechcete vzdát běhu, je řešením běžecký pás. Pokud jste aktivní sportovec a v rámci tréninku si chcete zlepšit vaši kondici, ale i když jste víkendový běžec a chcete si udržet tělo... Přečíst článek


Přidat komentář