Klarstein Capricciosa pec na pizzu – recenze, zkušenosti

možnost připravovat mini pizzy
terakotový kryt
tepelný výkon
rychlý ohřev

Hodnocení:
(81%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Unikátní kuchyňská pec na pizzu vhodná do každé domácnosti. Klarstein Capricciosa umožňuje připravit perfektní pizzu u vás doma. Elektrická pec na pizzu disponuje unikátní platformou se dvěma topnými tělesy s maximálním příkonem až 1 500 W. Trouba disponuje plechem s průměrem až 35 cm. Unikátní jsou v rámci příslušenství lopatek, celkově 6 kusů, které lze vložit do trouby přes otvory a péct tak mini pizzy o průměru 11 cm najednou.

Horní kryt je odnímatelný. Vyroben je z terakoty, která se stará o vynikající cirkulaci teplého vzduchu a díky svým vlastnostem teplo i dobře kumuluje. Výrobce neuvádí maximální teplotu zařízení, nedisponuje termostatem ani časovačem. Součástí balení je i praktická vykrajovací forma na mini pizzy.

Zaujala vás pec na pizzu Klarstein Capricciosa? Najdete ji na ✅ webu Heureka.cz.

Nečekaný komfort

Elektrická trouba na pizzu značky Klarstein už na první pohled působí zajímavě, za což může design, ke kterému se však speciálně dostaneme. Na druhé straně, hliněná terakotová poklice, která tento dojem vytváří, je ve skutečnosti tou nejdůležitější součástí tohoto spotřebiče.

Klarstein Capricciosa nedisponuje žádným termostatem, no příkon topných těles dosahuje až 1 500 W. Výrobce však neudává, při jaké teplotě je pizza připravovaná. Chybí i časovač a jediné, co vás na zapnutý stav upozorní, je malá červená LED kontrolka svítící u nápisu. Ohřev při prvním zapnutí trval peci zhruba 12 až 15 minut.

Klarstein Capricciosa recenze

Milo však překvapilo příslušenství v podobě šesti lopatek, na které je možné umístit mini pizzy o průměru 11 cm. Samotná plocha na pečení pizzy má průměr až 35 cm, což umožňuje péct i velkou rodinnou pizzu. No pokud si sednete za stůl a na lopatce dostanete vaši pizzu, můžete si ji sami upéct, což může být na rodinných či zahradních oslavách vcelku příjemné osvěžení.

Výkon peci nechybí, ale...

Zmíněný výkon v případě Klarstein Capricciosa nechybí. Ačkoli je teplota přípravy pokrmu nejasná, můžeme z praxe prohlásit, že malé mini pizzy byly hotové za zhruba 7 až 10 minut. Což je přibližně čas, o kterém hovoří i samotný výrobce. Pokud však chcete připravit velkou 35 cm pizzu, poklop musí jít dolů, což naštěstí není problém, ale systém to není zrovna praktický, a to i z hlediska kontroly stavu pečení. Klarstein Capricciosa je tak v našem pojetí spíše atrakcí, jako skutečnými kamny na pizzu. Výsledek pečení velké pizzy byl neuspokojivý a ani po 20 minutách nebyl výsledek takový, jak bychom si přáli.

Klarstein Capricciosa příslušenství

Pečení malé mini pizzy nedělá troubě problém, no upéct tradiční velkou pizzu, o tom nás Klarstein Capricciosa rozhodně nepřesvědčil. Při přípravě mini pizzy však určitě využijete například praktickou vykrajovací formu právě o průměru 11 cm.

Nepraktický design

Největší slabinou a zároveň i unikátností tohoto spotřebiče je právě design. Ten z velké části kreuje právě terakotový kryt. Ten sice perfektně kumuluje teplotu, zajišťuje jeho dobrou distribuci, dokonce dokáže teplo po dokončení i dobře udržovat, ale při přípravě velké pizzy je třeba ho sundávat a to i tehdy, pokud chcete pořádně vidět, jak vaše pizza při přípravě vypadá.

Příprava pizzy v peci na pizzu Klarstein Capricciosa

Potěšující je alespoň to, že těsto na desce na pečení nepřichytává. Ve spojení s designem je však nutné zmínit ještě jednu věc, a to je horší skladnost. Tvary jsou atypické a velmi těžko takové zařízení někde uskladnit tak, aby nezabíralo místa až příliš. Mírným zklamáním je i kratší napájecí kabel, ten má 140 cm.

Závěrečné hodnocení

Proč si Klarstein Capricciosa pořídit? Chcete-li za svým stolem přivítat více hostů a chcete jim dopřát pocit, kdy si mohou připravit sami svou pizzu podle chuti, Klarstein Capricciosa je skvělá volba. Topné těleso s příkonem až 1 500 W je dostatečně výkonné a o kvalitní distribuci tepla se stará i terakotový kryt, který dokáže teplotu udržovat i po dokončení pokrmu. V příslušenství najdete vykrajovač na mini pizzy a rovněž šest lopatek, na které lze mini pizzy o průměru 11 cm umístit a vložit do otvoru. Ručka lopatky zůstává stále studená.

Horší je to s přípravou velké pizzy o průměru 35 cm. Kryt je potřeba sundávat. Ohřev při prvním zapnutí trvá přibližně 15 minut. Zařízení disponuje LED kontrolkou stavu zapnutí. Nedisponuje však termostatem ani časovačem. Připravovat lze pizzu bez oleje, samotná plocha desky je nepřilnavá. V našem pojetí Klarstein Capricciosa není nejlepší volbou pro přípravu tradiční pizzy, ale zároveň ničím vás výrazně nezklame, pokud vám postačí menší mini pizzy.

Pozitíva

možnost připravovat mini pizzy
terakotový kryt
tepelný výkon
rychlý ohřev

Negatíva

nepraktický design
horší skladnost
krátký napájecí kabel


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 26.10.2020
Nejlepší pece na pizzu 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší pece na pizzu 2024 – recenze, test, srovnání

Quattro formaggi, Margherita nebo pikantní Daviola. Pizza je jedním z nejoblíbenějších jídel na světě. Možná právě proto, že každý si najde tu svou oblíbenou. Asi jen málokterý člověk by řekl, že pizzu vysloveně nenávidí. Pokud máte zálusk na to, připravit si kvalitní a chutnou pizzu i doma, klasická trouba vám tak úplně stačit nebude. Pece na pizzu dnes můžete mít doma i vy. A nebojte se,... Přečíst článek


Přidat komentář