LG F48J3TM5W pračka se sušičkou – recenze, zkušenosti

intuitivní ovládání přes dotykový displej
nulová spotřeba energie v StandBy režimu
inteligentní prací systém s vážením várky
rychlá diagnostika až 78 chyb spotřebiče
prodloužená 10letá záruka na motor

Hodnocení:
(76.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Pračka se sušičkou pro méně náročné uživatele LG F48J3TM5W dokáže najednou vyprat 8 kg a vysušit 5 kg prádla. Má 10 pracích programů včetně těch nejběžnějších, ale nechybí ani rychlý a ekonomický program či program pro citlivou dětskou pokožku. V rámci sušení spotřebič disponuje pouze 3 programy, ale pro dobré sušící výsledky je to dostačující. Vyzdvihujeme intuitivní ovládání pomocí dotykového LED displeje a dostatečně velká dvířka pro pohodlné vkládání i vyjímání prádla. Pračce nechybí inteligentní režim, který odváží várku a na základě toho přizpůsobí průběh cyklu i spotřebu vody. Potěší tichý provoz, automatický restart a také rychlá diagnostika chyb. Pračka se sušičkou má vzhledem ke svému výkonu přiměřenou spotřebu a v režimu StandBy dokonce nespotřebuje nic. Oceňujeme kvalitní invertorový motor, na který výrobce nabízí prodlouženou 10-letou záruku.

Pračka se sušičkou LG F48J3TM5W je dostupná na ✅ webu Heureka.cz.

Předem plněná pračka se sušičkou LG F48J3TM5W pojme 8 kg prádla na praní a 5 kg na sušení. Její rozměry odpovídají takovým typům spotřebičů, proto se bez problémů vejde i do menšího bytu. Při používání jsme měli na výběr z 10 pracích programů. Zastoupení zde mají klasické programy určené pro praní bavlny, syntetiky či smíšeného prádla. Ocenili jsme rychlý program i ekonomický, který pere v rozmezí od 40 do 60 stupňů Celsia. Nechybí program pro citlivou pokožku, který je vhodný pro domácnosti s malými dětmi nebo alergiky. Zde možnosti pračky nekončí a v nabídce je také 8 přídavných programů, např. předpírka, odložený start o 3 až 19 hodin, čištění bubnu a podobně.

LG F48J3TM5W recenze

Trocha nás zklamalo, že v rámci sušení jsou k dispozici pouze 3 programy. K dispozici je normální sušení, časové sušení a sušení při nižší teplotě, které se hodí pro citlivé materiály. Navzdory menšímu výběru sušících programů podávala sušička výborný výkon a s jejími službami jsme byli během testu spokojeni. Ovládání pračky se sušičkou LG je jednoduché a intuitivní, protože probíhá pomocí přehledného LED dotykového displeje. Ten podporuje české rozhraní, proto nemusíte mít obavy z toho, že byste něčemu nerozuměli.

Přední straně dominují chromové dvířka (na výběr jsou i bílé), které jsou dostatečně velké, a proto je naplňování pračky i následné vyjímání čistého prádla pohodlné. Vyzdvihujeme nulovou spotřebu energie v StandBy režimu a 6 pracích pohybů, které zaručily šetrné i efektivní praní a rozložení pracího prostředku. Ten mohl díky tomu pronikat hluboko do tkanin a zbavit prádlo i zaschlých nečistot. Pračka kombinuje pohyby bubnu různými směry tak, aby měli tkaniny co nejlepší péči, ale zároveň, aby nedošlo k jejich poškození. Do pračky jsme tak bez obav vkládali i citlivé kousky oblečení.

Potěšil nás inteligentní prací systém Fuzzy logic, který automaticky zvážil hmotnost várky, vyvážil vložené prádlo v bubnu pračky a na základě toho přizpůsobil průběh cyklu i spotřebu vody. Podobně jako model Beko HTE 7736 CSXCW i pračka se sušičkou LG F48J3TM5W disponuje technologií automatického restartu, který v případě výpadku elektrického proudu po obnovení automaticky pokračuje v započatém pracím programu. Program se tak nemusí spouštět od začátku, ale pokračuje tam, kde přestal.

Na pračce se sušičkou LG nás mimo jiné zaujala i funkce Smart Diagnosis™, která si dokáže poradit s každou menší chybou a umí tak efektivně zabránit vzniku větších škod a problémů. Během 20 sekund dokáže rozeznat až 78 chyb. Pračce samozřejmě nechybí ani dětská pojistka, která zabraňuje neodbornému či nechtěnému manipulování se spotřebičem během jeho provozu. Invertorový motor Direct Drive s přímým pohonem podává skvělý výkon a k jeho plusům patří nízká spotřeba, dlouhá životnost i tichý provoz. Pračka dosahuje při odstřeďování hlučnost 75 dB, což je při takovém typu spotřebiče běžná hodnota. Vyzdvihujeme také prémiový buben s nerezovými lopatkami a 10-letou záruku na motor, kterou poskytuje výrobce.

Uživatelé pračky se sušičkou LG F48J3TM5W vyzvedli jednoduché ovládání, zajímavý design, cenu či 10-letou záruku na motor. Líbil se jim tichý provoz, ušetření místa v domácnosti díky spotřebiči 2v1 a také výborné prací výsledky. Ocenili možnost změny teploty vody i otáček ždímání. Maximum při odstřeďování je 1400 otáček za minutu. Podobně jako nás, i spotřebitelé mrzel menší výběr programů, přesto byli s pračkou spokojeni a její koupi nelitují.

Recenze a zkušenosti s pračkou se sušičkou LG F48J3TM5W

Pozitíva

intuitivní ovládání přes dotykový displej
nulová spotřeba energie v StandBy režimu
inteligentní prací systém s vážením várky
rychlá diagnostika až 78 chyb spotřebiče
prodloužená 10letá záruka na motor

Negatíva

menší počet pracích i sušících programů


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 19.04.2021
Nejlepší pračky se sušičkou 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší pračky se sušičkou 2022 – recenze, test, srovnání

Pokud vás už nebaví neustále věšet prádlo na balkon či sušák, ale nemáte v koupelně dostatek místa na samostatnou sušičku, můžete si vybrat pračku se sušičkou vestavěnou. Mají sice pár nevýhod, ale ušetříte s nimi nemalé finance. Představíme vám nejoblíbenější modely a poradíme, podle jakých parametrů si pračku se sušičkou vybrat. Nejlepší pračky se sušičkou Pračky... Přečíst článek


Přidat komentář