Orava MF-401 napěňovač mléka – recenze, zkušenosti

Dostatečný výkon a rychlý ohřev
Hustá pěna i z polotučného mléka
Odnímatelný podstavec
Jednoduchá manipulace
Spínač se světelnou indikací

Hodnocení:
(80.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Elegantně vypadající napěňovač mléka Orava MF-401 o výkonu 500 W potěší rychlou přípravou pěny. Ta je hustá i v případě, že se použije polotučné mléko. Objem nádoby je 300 ml, což je dostatečné jak pro přípravu pěny, tak pro samotný ohřev mléka. Spodní část je odnímatelná, což usnadňuje manipulaci i čištění. Zamrzí, že mléko se na spodku občas připálí a že zde chybí funkce automatického vypnutí, ta je alespoň nahrazena přepnutím přístroje do pohotovostního režimu.

Parametry: příkon: 500 W; objem nádoby: 0,3 l; funkce: teplá pěna, studená pěna, ohřev mléka, ochrana proti přehřátí, podsvícená tlačítka, odnímatelný podstavec

Napěňovač mléka Orava MF-401 s elegantním designem a dostatečným výkonem 500 W pro rychlou přípravu pěny. Velkou výhodou je, že dokáže vytvořit hustou pěnu i z polotučného mléka, není tedy nutné používat plnotučné jako u jiných podobných produktů. Objem nádoby se zastavil na hodnotě 300 ml, ale škoda, že na jejím spodku se mléko občas připálí.

Nápěňovač mléka Orava MF-401 naleznete na ✅ webu Heureka.cz.

Dostatečný výkon

Napěňovačnič mléka nás potěšil dostatečným výkonem 500 W, díky čemuž je příprava rychlá. Hodí se pro přípravu kávy typu latte, cappuccino nebo macchiato. No skvěle poslouží i při přípravě ledové kávy. Objem nádoby je 300 ml, což není nejvíc, ale na běžné použití to stačí. Umožňuje připravit až 150 ml šlehaného mléka nebo je možno nalít do něj 200 ml mléka k ohřevu. Pěna je hustá a to i v případě, že se použije polotučné mléko.

Orava MF-401 recenze

Odnímatelný podstavec

Přístroj má odnímatelný podstavec, což usnadňuje manipulaci s ním i následnou údržbu. Ta je jednoduchá, ale je třeba přiznat, že občas se na spodku připálí mléko. Tehdy je vyčištění o něco náročnější. Potěšilo nás, že pěnič disponuje přepínačem se světelnou indikací a kryt je průhledný, proto je vidět proces přípravy.

Nenáročná obsluha

Obsluha je snadná, zajišťují ji dva funkční přepínače se světelnou indikací. Oceňujeme, že topné dno má zakrytou spirálu. Napěňovač nemá funkci automatického vypnutí, avšak při nečinnosti se sám přepne do pohotovostního režimu. Plusem je také hmotnost, přístroj má méně než jeden kilogram. Líbí se nám pěkný design a kompaktní rozměry.

Napěňovač mléka Orava MF-401

Zkušenosti a recenze

Spotřebitelé, kteří vlastní tento produkt, ocenili super hustou pěnu. Potěšil je tichý chod, dostupná cena i kvalitní zpracování. Jedna uživatelka uvedla, že z dosud zakoupených napěňovačů mléka od jiných značek je mléko z tohoto výrobku napěněno nejlépe. Plus dali přístroji za rychlou přípravu a také za to, že hustá pěna se dá vytvořit iz polotučného mléka. Někteří postřehli, že mléko se připaluje, ale jinak byli s produktem spokojeni.

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka Orava MF-401

Pozitíva

Dostatečný výkon a rychlý ohřev
Hustá pěna i z polotučného mléka
Odnímatelný podstavec
Jednoduchá manipulace
Spínač se světelnou indikací

Negatíva

Absence automatického vypnutí
Občas se připaluje mléko


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 09.12.2022
Nejlepší napěňovače mléka 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší napěňovače mléka 2022 – recenze, test, srovnání

Kávičkári vědí, že dobré cappuccino či caffé latte se neobejde bez hutné našlehané mléčné pěny. Některé espresso kávovary jsou vybaveny tryskou, která vám mléko napění, pokud jste si vybrali model bez této funkce, není ještě nic ztraceno. Pomohou vám tzv. napěňovače mléka a my vám poradíme, podle čeho si jeden z nich vybrat. Také vám představíme nejoblíbenější modely. Nejlepší... Přečíst článek


Přidat komentář