Riwall REPW 150 SET vysokotlaký čistič – recenze, zkušenosti

bohaté příslušenství
akční rádius až 18 m

Hodnocení:
(78.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Vysokotlaký čistič méně známé značky za vynikající cenu. V balení naleznete bohaté příslušenství včetně několika trysek a kartáčů, nechybí ani 2 hadice (8 + 5 m), díky kterým dosáhnete spolu s přívodním kabelem akční rádius až 18 m.

Čistič je vybaven kovovým čerpadlem, nádobkou na saponát a také funkcí samonasávání. Nemusíte jej tedy připojovat na vodovod, protože vodu dokáže čerpat i z nádoby. Voda na vstup je filtrována přes průhledný filtr a nechybí ani regulace tlaku, která je však až příliš citlivá.

Konstrukční provedení také není dokonalé a návod k použití by mohl být zpracován lépe. Přestože výrobce udává max. tlak 150 barů a pracovní 110 barů, jde spíše o papírové hodnoty. Přesto však tento čistič na běžné práce kolem domu postačuje.

Parametry: příkon: 2 000 W; tlak max./pracovný: 150/110 barů; max. průtok: 468 l/h; max. teplota vody: 40 °C; délka hadice: 8 + 5 m; délka přívodního kabelu: 5 m; hlučnost: 96 dB; další funkce: vodní filtr, samonasávací čerpadlo; rozměry (š x v x h): 32,1 × 48 × 50 cm; hmotnost: 11,62 kg

Vysokotlaký čistič Riwall REPW 150 SET s bohatým příslušenstvím je dostupný na ✅ webu Heureka.cz.

Připomíná známou značku

Značka Riwall zatím u nás není příliš známá a konkuruje ostatním zejména cenou. Co se týče designu, výrobce v tomto případě zvolil kombinaci černé a žluté barvy, která nám připomínala čističe zn. Kärcher.

Čistič váží 11,6 kg, takže manipulace s ním není nejjednodušší. V balení jsme našli bohaté příslušenství – samotnou pistoli, běžnou trysku, turbo trysku s vysokým tlakem, malý kartáč např. na mytí auta a velký kartáč na podlahy. Ostatní příslušenství si můžete dokoupit.

Riwall REPW 150 SET recenze

Konstrukční provedení čističe by mohlo být lepší, všimli jsme si např. nedokonalé lícování plastů a poměrně křehkou konstrukci. Oceňujeme však držák na pistoli a trysku, samostatný držák na kabel a také buben na navinutí hadice, se kterým jsme mohli jednoduše otáčet pomocí rukojeti.

Trochu nás zklamal návod k použití, který nebyl zpracován právě nejlépe a měli jsme problém čistič vůbec poskládat.

Akční rádius až 18 m

Vysokotlaký čistič Riwall REPW 150 SET je vybaven 5 m dlouhou hadicí s navíjecím bubnem. Kromě ní jsme však v balení našli i přídavnou 8 m hadici, což vám spolu s 5 m přívodním kabelem poskytuje akční rádius neuvěřitelných 18 m!

Vysokotlaký čistič Riwall REPW 150 SET příslušenství

Hadice můžete spojit nebo použít samostatně, tím pádem si můžete vybrat ze 3 délek. Hadice se nám však zdály být poměrně tvrdé a tvrdá je i spojka mezi nimi. Na buben je tedy obě najednou nenavinete, naštěstí můžete přídavnou hadici zavěsit na boční ucho spolu s přívodním kabelem.

150 barů? Spíše méně

Navzdory poměrně nízké ceně tohoto vysokotlakého čističe nás překvapilo několik funkcí. Základem je kovové čerpadlo, druhou možnost samonasávání vody. Vodu tak můžete nasávat např. i ze sudu či z kbelíku a nemusíte mít k dispozici vodovod.

Saponát můžete přidat i zvlášť, výrobce na něj připravil nádržku ve spodní části zařízení. Samozřejmě, zařízení má své limity, neměli byste používat vodu s různými chemickými prostředky, které by mohly způsobit korozi vnitřních částí čističe.

Vysokotlaký čistič Riwall REPW 150 SET

Trošku nás zmátla max. teplota nasávané vody, výrobce totiž udává v návodu k použití 40 °C na jednom místě a 60 °C na druhém. Pro jistotu jsme raději věřili té nižší.

Výrobce musíme pochválit i za vodní filtr na vstupu čističe – ten je průhledný, takže v případě problémů ihned vidíte, zda je příčinou ucpání.

Výrobce udává, že čistič Riwall REPW 150 SET poskytne max. tlak 150 barů. V návodu k použití jsme se však dočetli, že běžný pracovní tlak je 110 barů. V každém případě, hodnoty se nám zdály být trochu přehnané. S mytím auta či bláta z chodníků problém neměl, horší to už bylo s pevně ulpívajících nečistotami.

Čištění auta pomocí vysokotlakého čističe Riwall REPW 150 SET

Tlak na čističi si můžete nastavit, nastavení se nám však zdálo být spíše skokové – nastavovací kolečko reagovalo velmi citlivě a při nejslabším nastavení se voda dostatečně nerozstrekovala. Zařízení je vybaveno funkcí autostop, která vypne čerpadlo okamžitě poté, co uvolníte spoušť na rukojeti.

Zkušenosti a recenze

Vysokotlaký čistič Riwall REPW 150 SET nabízí vzhledem ke své výbavě a bohatému příslušenství vynikající cenu (cca 3 500 korun). Škoda však špatně zpracovaného návodu k použití, slabšího tlaku a nevydařené regulace.

Pokud však hledáte jednoduchý čistič na pravidelné mytí auta či ploch okolo domu, tento model je dobrou volbou. Svědčí o tom i mnohé další zkušenosti s tímto strojem:

Recenze a zkušenosti s vysokotlakým čističem Riwall REPW 150 SET

Pozitíva

bohaté příslušenství
akční rádius až 18 m

Negatíva

špatně zpracovaný návod k použití
příliš citlivá regulace tlaku


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 15.07.2020
Nejlepší vysokotlaké čističe 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší vysokotlaké čističe 2022 – recenze, test, srovnání

Přestože měli kdysi vysokotlaké čističe místo spíše v průmyslu a profesionální sféře, mnozí výrobci zařadili do své nabídky i levnější modely, určené pro domácí použití. Pokud vás už nebaví namáhavé drhnutí dlažby na terase, chodnících nebo ruční mytí fasády či auta, čtěte dále. Poradíme vám, jak si vybrat vhodný vysokotlaký čistič pro vaši domácnost, které parametry jsou důležité a... Přečíst článek


Přidat komentář