Samsung WD80M4A43JW pračka se sušičkou – recenze, zkušenosti

poměr cena/výkon
jednoduché ovládání
dobrý výběr programů

Hodnocení:
(77.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Předem plněná pračka se sušičkou Samsung WD80M4A43JW se řadí do energetické třídy A. Na jeden cyklus spotřebuje 88 l vody. Dosahuje maximální hlučnost 73 dB. Maximální rychlost odstřeďování je 1400 otáček za minutu. Vybírat si můžete z 12 + 2 programů včetně programu rychlého praní. Prát můžete 8 kg prádla, sušit 4,5 kg.

Značka Samsung přinesla do segmentu praček několik inovativních funkcí, jako např. využití aktivní pěny prostřednictvím technologie EcoBubble. Inovativní funkce byly použity i při návrhu pračky se sušičkou Samsung WD80M4A43JW.

Pračka se sušičkou Samsung WD80M4A43JW

Podívali jsme se podrobněji na její silné i slabší stránky a shrnutí vám přinášíme v recenzi.

Pračku se sušičkou Samsung WD80M4A43JW si můžete zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Elegance a jednoduchost

Samsung WD80M4A43JW je kombinovaná pračka a sušička v jednom zařízení. Má takřka standardní rozměry a je hluboká 60 cm, nejde tedy o úzký model. Tomu odpovídá i kapacita – pračka totiž pojme najednou až 8 kg prádla, využijete ji i v případě, že je vás v domácnosti více.

Co se týče designu, Samsung vsadil na moderní jednoduchost. Kombinace bílé a černé barvy bude vždy elegantní. Ovládací panel je řešen otočným voličem programů a 5 tlačítky na volbu teploty, otáček odstřeďování atd. Na zobrazování zvolených parametrů slouží LED kontrolky, LED displej zobrazuje pouze časové údaje.

Díky tomu, že tlačítka i programy jsou popsány slovně a ne vyjádřené symboly jako na některých konkurenčních modelech, se vám bude pračka obsluhovat jednoduše a intuitivně.

Samsung WD80M4A43JW ovládací panel

Kromě běžných funkcí máte k dispozici i odložený start, díky kterému můžete pračku naplnit prádlem a praní nechat na později.

Rychlou diagnostiku případné poruchy vám zajistí funkce Smart Check, která v případě poruchy zobrazí chybový kód. Ten můžete nasnímat pomocí kamery smartphonu a přes speciální aplikaci si zobrazit příčinu a případné řešení poruchy.

Konstrukční provedení pračky je pevné, vnitřní komponenty jsou dobře odhlučněné, díky čemuž je pračka velmi tichá při praní i odstřeďování.

Bublinky šetří energii a chrání vaše textilie

Samsung je průkopníkem technologie EcoBubble, která je součástí i tohoto modelu. Díky ní mění směs pracího prášku a vody na tzv. aktivní pěnu, jejíž bublinky snadno pronikají do každého druhu textilie a odstraní tak i velmi odolné skvrny. Praní tímto způsobem je k prádlu velmi šetrné.

Nejlepší na tom je, že bublinky dokáží působit při poměrně nízkých teplotách (40 °C) či dokonce při studené vodě. Díky tomu můžete prát prádlo či jiné textilie při nižších teplotách a ušetřit tak značné náklady na ohřev vody el. energií.

Samsung WD80M4A43JW EcoBubble

Kromě toho disponuje model Samsung WD80M4A43JW také funkcí Bubble Soak, která využívá působení bublinek na obzvlášť zašpiněné prádlo (dětské oblečení, pracovní oděvy apod.). Aktivujete ji stisknutím jednoho tlačítka, ale spustit ji můžete pouze u vybraných programů.

Funkce Stay clean drawer zase dokonale vyčistí zásobník na prací prostředky, v němž po nich po propláchnutí vodou nezůstane ani stopy.

Čisté a suché prádlo do hodiny

Kombinace pračky a sušičky v modelu Samsung WD80M4A43JW znamená, že za cenu pračky nižší střední třídy vytáhnete prádlo z pracího bubnu ihned suché. Samsung tuto funkci označuje jako Air Wash a deklaruje, že prostřednictvím horkého vzduchu také zahubí choroboplodné zárodky, které mohou zanechat v textilii po praní nepříjemný zápach.

Přesto, že jde o kombinovanou pračku a sušičku, můžete v ní prát textilie bez sušení či sušit jejich bez předchozího praní. Při běžném sušení je kapacita bubnu 4,5 kg textilií.

Díky integrované sušičce nabízí zařízení i program tzv. krátkého praní, se kterým budete mít oblečení připravené k nošení za 59 min., z čehož 18 min. zabere praní a 41 min. sušení. S touto funkcí však připravíte max. 1 kg prádla ze smíšené tkaniny, skládající se z bavlny a polyesteru.

Samsung WD80M4A43JW program tzv. krátkého praní

Tento způsob je tedy ideální, pokud máte během dne nedostatek času a nemůžete si dovolit čekat dvě hodiny na praní a usušení vašeho oblíbeného outfitu.

Výrobce nespecifikuje, zda sušička disponuje topným tělesem nebo úspornějším tepelným čerpadlem. Vzhledem k cenové kategorii tohoto modelu jde pravděpodobně o méně úspornou variantu s topným tělesem.

Výraznou nevýhodou kombinovaných praček a sušiček je, že nemůžete používat aviváž. Můžete ji však nahradit vonnými kuličkami.

Úsporná, no ne nejúspornější

Samsung WD80M4A43JW disponuje elektromotorem s invertorem, který má plynule regulovatelné otáčky, je úsporný a tichý. Buben dosahuje úctyhodné maximum až 1 400 ot./min. při odstřeďování.

Výrobce deklaruje životnost elektromotoru na 20 let, dává na něj 10-letou záruku. To je sice dost, ale někteří výrobci poskytují na motory praček i doživotní záruku.

Samsung WD80M4A43JW energetický štítek

Tento model pračky má spotřebu 5,44 kWh na 1 cyklus praní při 60 °C a následného sušení. Spotřeba elektřiny na 1 cyklus praní bez sušení je 1,04 kWh.

Tyto hodnoty řadí uvedený model do energetické třídy A, což znamená že je relativně úsporný. Na trhu však najdete i úspornější pračky v energetické třídě A+, A++ či dokonce A+++.

Zkušenosti a recenze

Pračka se sušičkou Samsung WD80M4A43JW má převážně pozitivní recenze. Uživatelům se líbí zejména funkce sušení a rychlého praní, díky kterému si v malých dávkách připraví prádlo na další den byť v předchozí večer před spaním. Také oceňují tichý chod.

Recenze a zkušenosti s pračkou Samsung WD80M4A43JW

Některým uživatelům se nelíbí nemožnost použít aviváž (což neumožňuje žádná kombinovaná pračka se sušičkou) a ti náročnější by přivítali i ovládání pomocí smartphonu, což je zase výsadou mnohem dražších modelů.

Výhody a nevýhody Samsung WD80M4A43JW

  • praní a sušení v jednom
  • program rychlého praní a sušení již za hodinu
  • tichý chod
  • funkce bublinek odstraní i nejvíce pevně ulpívající nečistoty
  • nemožnost používat aviváž
  • nedá se ovládat smartphonem

Parametry, cenové porovnání a závěrečné zhodnocení

Parametry Samsung WD80M4A43JW

Parametr

Hodnota

Typ

předem plněná, samostatně stojící, kombinovaná pračka a sušička

Kapacita prádla

8 kg na praní, 4,5 kg na sušení

počet programů

14

Max. otáčky při odstřeďování

1 400 ot./min

Spotřeba el. energie

5,44 kWh praní + sušení, 1,04 kWh pouze praní

Spotřeba vody

88 l na cyklus

Energetická třída

A

Hlučnost při praní

54 dB

Hlučnost při odstřeďování

73 dB

Hlučnost při sušení

59 dB

speciální funkce

sušení, Eco Bubble, Bubble soak, Smart check, invertorový motor s 10-letou zárukou, odložený start, dětská pojistka

Rozměry (d × š × v)

60 × 60 × 85 cm

Hmotnost

nespecifikovaná

Co se týče ceny, na trhu najdete i levnější modely kombinovaných praček a sušiček, ale také mnoho těch dražších. Samsung WD80M4A43JW je cenově někde uprostřed s průměrnou cenou cca 14 000 Kč, nabízí však funkci aktivní pěny, která díky bublinám vyčistí i silně zašpiněné prádlo při nižších teplotách.

Trošku zamrzí absence funkcí jako fuzzy logic – automatické dávkování vody a délka pracího cyklu v závislosti na množství a zašpinění prádla či ochrana proti přetečení nebo možnost ovládání smartphonem. Bohužel, pokud chcete bohatěji vybavený model pračky se sušičkou, budete si muset nějakou tu tisícovku Kč připlatit.

Za ty peníze je pračka se sušičkou Samsung WD80M4A43JW dobrou volbou a nemůžete jí nic vyčítat.

Pozitíva

poměr cena/výkon
jednoduché ovládání
dobrý výběr programů

Negatíva

rozměry


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 27.11.2019
Nejlepší pračky se sušičkou 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší pračky se sušičkou 2022 – recenze, test, srovnání

Pokud vás už nebaví neustále věšet prádlo na balkon či sušák, ale nemáte v koupelně dostatek místa na samostatnou sušičku, můžete si vybrat pračku se sušičkou vestavěnou. Mají sice pár nevýhod, ale ušetříte s nimi nemalé finance. Představíme vám nejoblíbenější modely a poradíme, podle jakých parametrů si pračku se sušičkou vybrat. Nejlepší pračky se sušičkou Pračky... Přečíst článek


Přidat komentář