Sencor SRM 0600WH rýžovar – recenze, zkušenosti

jednoduchá obsluha
sám se vypne, když je rýže uvařená
cena

Hodnocení:
(79.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Rýžovar Sencor SRM 0600 WH vás překvapí nízkou cenou. Provoz je plně automatický, rýžovar zvládne připravit všechny druhy rýže (včetně rýže na sushi). Do nádoby o objemu 0,6 l se vejde až 450 g rýže. Vhodnější je proto pro menší rodinu. Rýžovar disponuje funkcí Keep Warm, která udrží rýži teplou až 6 hodin po uvaření. Příkon přístroje je pouze 300 W.

Pravděpodobně nejlevnější rýžovar na trhu. Neočekávali jsme od něj tedy mnoho, i tak nás však výrobce překvapil vyšší poruchovostí tohoto modelu.

Rýžovar Sencor SRM 0600WH si můžete pohodlně zakoupit v ✅ e-shopu Mall.cz.

Už jsme ho někde viděli

Design tohoto rýžovaru je podobný, jaký používají mnozí výrobci. Je velmi jednoduchý a bez nějakých rušivých prvků, takže zapadne do každé kuchyně.

Výhrady máme k materiálovému zpracování, hrnec nepůsobí příliš odolným dojmem a vnitřní nádoba nám neseděla v hrnci úplně dobře. Kromě ní jsme v balení našli i poklici s praktickým otvorem pro únik přebytečné páry, odměrku na rýži či vodu a praktickou špachtli na stírání rýže ze stěn a z dna nádoby.

Sencor SRM 0600WH recenze

Ačkoliv rýžovar Sencor SRM 0600WH připomíná na fotografiích velký hrnec, v nejširším místě měří pouhých 23,5 cm. Průměr vnitřní nádoby je ještě menší a výsledný objem dosahuje pouze 0,6 l. Hmotnost je příjemných 1,2 kg. Oceňujeme protiskluzové nožičky na spodní straně, díky čemuž je rýžovar stabilní.

Ani půl kila rýže

Kvůli malému objemu v rýžovaru uvaříte pouze 420 – 450 g rýže najednou, což vychází na max. 4 porce (nebo, pokud chcete, 4 šálky). Pokud žijete v domácnosti sami, případně s druhou osobou, bude vám kapacita postačovat. Pokud máte tří- či vícečlennou rodinu, raději sáhněte po větším modelu.

Přístroj se ovládá přepínačem, pomocí kterého volíte režim vaření (cook) nebo udržování teploty (keep warm). Zvolený režim signalizují příslušné kontrolky.

Ovládání rýžovaru Sencor SRM 0600WH

Rýži jsme museli před vařením dokonale promýt, jinak začne výrazně pěnit. Při naplnění rýžovaru doplna otvorem v poklici prskala voda a postupně zašpinila kuchyňskou linku. Samotný proces vaření trval asi 30 min. (délku si nelze nastavit), rýže nám občas při dně ztvrdla, dokud jsme se nenaučili odhadovat její správný poměr k přidané vodě. Samozřejmě, závisí to i na použitém druhu rýže, ale při prvních použitích nedoporučujeme nechávat rýžovar bez dozoru a občas rýži promíchat.

Zpočátku jsme z rýžovaru cítili mírný zápach, který později vymizel. Má ho pravděpodobně na svědomí povrchová úprava již zmíněné vnitřní nádoby, která je z nepřilnavého materiálu. To oceňujeme, protože rýže se nám během používání skutečně nelepila.

Režim udržování teploty může fungovat až 6 h, ale při delším zahřívání se nám rýže vysušila, takže opět si budete muset najít ideální délku v závislosti na jejím použitého typu.

Oceňujeme úspornost rýžovaru, díky nízkému výkonu pouze 300 W má minimální spotřebu elektřiny.

Rýžovar Sencor SRM 0600WH se skleněnou poklicí

O bezpečnost se kromě otvoru na únik páry stará i ochrana proti přehřátí. Tu tvoří tepelná pojistka, která se aktivuje např. při spuštění rýžovaru s prázdnou nádobou, kdy by se teplo nemělo kam uvolňovat a hrozilo by propálení topného tělesa.

Zkušenosti a recenze

Výhodou rýžovaru Sencor SRM 0600WH je především až neuvěřitelně nízká cena. Daní za ni je slabší materiálové zpracování. Tento model je poruchový. Mnozí uživatelé v recenzích uvádějí, že rýžovar se jim porouchal již po několika použitích, případně k nim dorazil poškozen.

Na občasné použití vám pravděpodobně bude stačit, pokud však máte rádi rýži a chcete ji vařit často, poohlédněte se raději po modelu s vyšší cenovkou.

Recenze a zkušenosti s rýžovarem Sencor SRM 0600WH

Pozitíva

jednoduchá obsluha
sám se vypne, když je rýže uvařená
cena

Negatíva

zvykne se kazit


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 04.07.2020
Nejlepší rýžovary 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší rýžovary 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Rýže patří mezi základní přílohy k jídlům a  pro mnohé také mezi ty nejchutnější.   Může se zdát, že její příprava je jednoduchá, ale ve skutečnosti je třeba mít trochu zručnosti nebo dobrého pomocníka. Takovým pomocníkem je skvělé zařízení  –  rýžovar, které vám pomůže udělat rýži na několik způsobů. Pojďme se blíže podívat na co se zaměřit při koupi tohoto přístroje.... Přečíst článek


Přidat komentář