Severin JG 3519 jogurtovač – recenze, zkušenosti

až 14 sklenic v balení
nízká cena

Hodnocení:
(79%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Jednoduchý jogurtovač s jediným vypínačem. Vejde se do něj 7 sklenic, v balení jich však naleznete až 14, přičemž všechny jsou vyrobeny ze skla a mají objem 150 ml. Na dvakrát si tedy můžete vyrobit až 14 jogurtů v celkovém objemu 2,1 l.

Jogurtovač není vybaven termostatem ani časovačem. Můžete si však nastavit připomínku, kdy máte jogurtovač vypnout otočením vrchního víčka, na kterém jsou čísla od 1 do 12. Ohřívání jogurtů zajišťuje topné těleso s výkonem 13 W, bez termostatu však teplota není nejstabilnější. Zařízení byste tak měli používat při pokojové teplotě.

Cena je v tomto případě adekvátní, pokud vezmeme v úvahu 14 sklenic v balení, je dokonce vynikající.

Parametry: nádoby: 14 ks po 150 ml; příkon: 13 W; ovládání: tlačítkem zap./vyp.; funkce: světelná kontrolka ve vypínači; rozměry (průměr x výška): 23,3 × 11,2 cm; hmotnost: 2,8 kg

Jogurtovač Severin JG 3519 je dostupný na ✅ webu Heureka.cz.

Až 14 sklenic jogurtu?

Jogurtovač Severin JG 3519 má, podobně jako jiné jogurtovače, ve skutečnosti mnohem kompaktnější rozměry, než by se zdálo z fotografií. Průměr pouze o málo přesahuje 23 cm a výška je cca 11 cm. Na jeho vyhotovení použil výrobce levnější tenké plasty, což je však vzhledem k ceně pochopitelné. Vrchní víko je průhledné, díky čemuž vidíte dovnitř (i když to v podstatě není nutné).

Severin JG 3519 recenze

Přestože má jogurtovač kapacitu na 7 sklenic, v balení jsme je našli až 14. Výrobce za to musíme pochválit, nemuseli jsme totiž čekat, dokud se všechny jogurty snědli, aby se uvolnily sklenice, ale za 2 dny jsme v podstatě mohli připravit 14 sklenic čerstvého jogurtu. Sklenice jsou skleněné, výrobce je oživil červenými víčky, jelikož samotný jogurtovač je bílý a má vcelku fádní design.

Sklenice mají objem 150 ml, patří tedy k těm menším. Dohromady si však můžete připravit až 2,1 l jogurtu (na dvakrát). Jogurtovač Severin JG 3519 tedy můžeme doporučit i pro větší rodiny.

Ovládání jediným tlačítkem

Jogurtovač Severin JG 3519 je velmi jednoduché zařízení. Celý chod zajišťuje topné těleso s výkonem 13 W, ovládání pouze jediný vypínač s integrovanou světelnou kontrolkou.

Teplotu si nemůžete nastavit a dokonce máme pocit, že zařízení není vybaveno ani pevně nastaveným termostatem. Výrobce totiž nespecifikuje teplotu, na kterou jsou jogurty ohřívány a v návodu k použití dokonce vzpomíná, že jogurtovač je určen pro provoz při pokojové teplotě. Provozní teplota jogurtovače je tedy bez termostatu závislá i na teplotě okolí.

Ovládání jogurtovače Severin JG 3519

S teplotou jsme problém neměli, někteří uživatelé v recenzích však udávají, že se jim zdála být vysoká. Při výrobě jogurtů v létě si můžete pomoci odstraněním vrchního víčka – teplota se sníží, protože část tepla unikne.

Jogurtovač Severin JG 3519 není vybaven ani časovačem. Výrobci však musíme uznat jeho vynalézavost, vrchní víčko je totiž označeny číslicemi od 1 do 12. Pokud si natočíte víčko tak, aby se konkrétní číslo nacházelo nad ryskou na jogurtů, budete vědět, o kolik hodin máte jogurtovač vypnout, případně kdy jste ho zapnuli.

Jogurtovač Severin JG 3519

Celý proces výroby jogurtů nám trval cca 8 h, přičemž jsme použili mléko z chladničky. Při použití vlažného mléka s teplotou 30 °C můžete proces zkrátit na 5 – 6 h. Jelikož vyrobeny jogurty musíte dát co nejdříve do chladničky, musíte výrobu jogurtů načasovat. Pokud by se proces skončil např. v noci, do rána by se vám mohli pokazit.

Jednoduchý a levný

Jogurtovač Severin JG 3519 koupíte za cenu kolem 700 Kč. I když nemá téměř žádné funkce, oceňujeme, že výrobce k němu přibalil až 14 skleněných sklenic na jogurt, díky čemuž ho doporučujeme i pro větší rodiny.

Zkušenosti a recenze

Uživatelé těší na tomto jogurtovači především cena. Za ni získáte jogurtovač s pěkným designem a 14 pohárky. Obsluha je jednoduchá, stejně jako údržba. Výhodou je i to, že sklenice jsou skleněné. Chybí však funkce samovypnutí.

Recenze a zkušenosti s jogurtovačem Severin JG 3519

Pozitíva

až 14 sklenic v balení
nízká cena

Negatíva

teplota nemusí být stabilní
nemá časovač


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 05.09.2020
Nejlepší jogurtovače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší jogurtovače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Přestože se za poslední roky objevilo v regálech supermarketů mnoho výrobků s označením "bio", stále si nemůžeme být jisti, že neobsahují barviva, konzervanty či přidaný cukr. To se bohužel týká i jogurtů. Chcete-li skutečně vědět, co jíte, nejrozumnější je vyrobit si jogurty doma. Pomohou vám s tím zařízení nazývané jogurtovače, my vám zase pomůžeme s výběrem toho správného z nich a... Přečíst článek


Přidat komentář