Tefal BL 811D38 stolní mixér – recenze, zkušenosti

ohromný výkon až 1 200 W
nádoba z poctivého hrubého skla

Hodnocení:
(79.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Víceúčelový mixér s klasickým designem, obrovskou 2 l nádobou z poctivého hrubého skla a výkonem až 1 200 W. Nabízí 10 rychlostí a 3 automatické programy – příprava smoothie, drcení ledu a samočištění. S 28 000 otáčkami/min. a speciálně tvarovanými noži si poradí s čímkoli, o co ho požádáte – včetně mixování mraženého ovoce či drcení ledu. Všechny pozitivní vlastnosti jsou však vykoupeny nadprůměrnou cenou za mixér.

Parametry: příkon: 1 200 W; objem nádoby: 2 l; počet otáček: 28 000; počet rychlostí: 10; rozměry (d × š × v): 21,5 × 19,2 × 40,6 cm; hmotnost: 4,2 kg

Tefal BL 811D38 sice nepřekvapí designem, zato příjemně potěší svým výkonem či dostupností náhradních dílů. Podívali jsme na to, co všechno zvládne a jaké s ním mají uživatelé zkušenosti.

Uvažujete nad stolním mixérem Tefal BL 811D38? Zakoupit si jej můžete v ✅ e-shopu Mall.cz.

Kvalitní materiály a elegantní design

Design nás ničím nepřekvapil, jde o desetiletími ověřenou koncepci se základnou ve spodní části a s nádobou ve tvaru obráceného kužele s víčkem.

Tefal BL 811D38 recenze

Oceňujeme použití kvalitních materiálů – základna je z nerezavějící oceli, nádoba z kvalitního a pevného hrubého skla, které odolá i těm nejtvrdším surovinám, včetně ledových kostek. Sklo vypadá, že vydrží i pád na měkkou podlahu, ale tuto skutečnost jsme netestovali. Odolá i vyšším teplotám, mixér proto nemá problém ani s horkými polévkami.

Rozmixuje téměř vše

Nástavec na mixování se skládá ze 6 propracovaných čepelí s unikátním tvarem a zoubky, které jsou poháněny výkonným 1 200 W elektromotorem, který dosahuje až 28 000 otáček za minutu.

Tefal BL 811D38 zvládne rozmixovat horké i studené pokrmy

Díky těmto parametrům rozmixuje zeleninu i ovoce téměř dokonale, i když např. příprava arašídového másla mu trvá o něco déle. S ledem si sice jakžtakž pořadí, ale výsledné kousky se nám zdály být přece jen příliš velké.

Nikdo není dokonalý

Na mixéru jsme našli i pár konstrukčních nedostatků. V první řadě, mixovací nástavec i nádoba mají stejný závit, což v praxi znamená, že při pokusu o povolení nástavce se vám může uvolnit i nádoba a obsah vytéci – povolujte tedy opatrně.

Když už jsme u vytékání, na vrchní straně základny se nachází otvor, přes který může obsah nádoby natéct dovnitř do převodovky a motoru. Pokud si na to nedáte pozor, mohou se převody znečistit a zadřít, případně provést vyzkratování elektromotoru.

Tefal BL 811D38 příprava smoothie

O servis je postaráno

Tefal se snaží omezit zbytečné vyhazování neopravitelných elektrospotřebičů a tím i produkci odpadu. Na tento mixér vám tedy navzdory jeho nízké ceně garantuje 10-letou dostupnost náhradních dílů a servisních služeb.

Zkušenosti a recenze

Vzhledem na cenu přesahující 2 100 Kč jde o poměrně kvalitní výrobek (i když s několika nedostatky), u kterého máte jistou dostupnost náhradních dílů na dlouhá léta. Pokud si nepotrpíte na pravidelnou přípravu různých směsí, které vyžadují naprosto dokonalé rozmixování či na drcení ledu, s tímto mixérem nešlápnete vedle.

Recenze a zkušenosti s Tefal BL 811D38

Tefal BL 811D38 se mezi zákazníky těší velké oblibě. Kromě toho, že má silný výkon a dobře mixuje, zákazníci oceňují i ​​jeho provedení a snadné čištění. Výhodou tohoto stroje jsou podle nich i přednastavené programy (např. smoothie a led) a možnost regulace otáček.

Pozitíva

ohromný výkon až 1 200 W
nádoba z poctivého hrubého skla

Negatíva

vyšší cena
ozubené převody jsou z plastu


Autor recenze: Martin Kunkel
Datum publikace: 28.09.2019
Nejlepší stolní mixéry 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší stolní mixéry 2022 – recenze, test, srovnání

Stolní mixéry z mnoha našich kuchyní téměř vymizely a nahradily je jednodušší tyčové. V posledním období zažívají renesanci, za kterou jsou zodpovědné zejména oblíbené smoothie nápoje. Stolní mixéry vám však toho připraví mnohem víc. V článku vám prozradíme, na co je můžete použít, jaké jsou jejich výhody i negativa a dáme vám několik tipů, jak si správný stolní mixér vybrat.... Přečíst článek


Přidat komentář