Whirlpool ART 9811 SF2 úzká chladnička – recenze, zkušenosti

velký objem až 308 litrů
mimořádně tichý chod (jen 35 dB)
polička pro láhve s pojistkou
maxi zásuvka pro nadrozměrné potraviny
Funkce super rychlého chlazení
technologie StopFrost pro minimum námrazy

Hodnocení:
(78.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Vestavná chladnička s mrazničkou má celkový využitelný objem 308 litrů. Z toho 228 l tvoří chladící část a mrazák pojme 80 l. Jde proto o spotřebič vhodný pro větší rodinu. Potěšil nás mimořádně tichý chod s hladinou hluku pouze 35 dB či kvalitní LED osvětlení vnitřního prostoru. Chladnička je velmi dobře členěná, uvnitř se nachází pět poliček z odolného skla a na dveřích je prostor na odkládání menších potravin, přičemž ve spodní části nechybí ani polička na láhve s pojistkou. Mrazák má dvě klasické zásuvky a jednu maxi zásuvku na zamrazení nadrozměrných potravin. Mínusem je mrazící výkon, ten dosahuje jen 3,5 kg surovin za den. Oceňujeme funkci super rychlého chlazení, rovnoměrnou distribuci chladného vzduchu či senzory kontrolující vnitřní teplotu. Odmrazování chladničky je automatické a mrazák disponuje technologii StopFrost pro minimum námrazy. Je třeba dodat, že chladnička má výšku více než 193 cm, proto není vhodná do místností s nízkým stropem.

Vestavnou kombinovanou chladničku Whirlpool ART9811SF2 najdete na ✅ webu Heureka.cz.

Vestavná kombinovaná chladnička Whirlpool ART9811SF2 patří do energetické třídy E a její celkový využitelný objem je 308 litrů. Chladnička, která se nachází ve vrchní části, pojme 228 l a do mrazničky vložíte 80 l. V rámci našeho výběru jde o spotřebič s největší kapacitou, na své si proto přijdou i vícečlenné domácnosti. Potěšil nás mimořádně tichý chod, hladina hluku dosahuje jen 35 dB, proto vás v kuchyni nebude rušit při žádné činnosti. Tento fakt ocenili i spokojeni spotřebitelé.

Whirlpool ART9811SF2 recenze

Uvnitř chladničky se nachází pět poliček z vysoce odolného skla, z toho čtyři jsou nastavitelné a dovolují uspořádat si prostor podle vlastních preferencí. Nechybí zásuvka na ovoce a zeleninu, která tyto suroviny udržuje dlouhodobě čerstvé. Další odkládací prostory na dveřích. Zde jsme měli k dispozici čtyři přihrádky včetně poličky s pojistkou pro uskladnění lahví. I mrazicí prostor je členěn, dvě zásuvky pojmu běžné mražené potraviny a jedna zásuvka je maxi pro nadrozměrné pokrmy. Trocha nás zklamal slabší mrazící výkon, ten je 3,5 kg za 24 hodin. Vyšší výkon má např. kombinovaná chladnička Bosch KIS86AFE0 s mrazícím výkonem 7 kg/24 hodin.

Vyzdvihujeme unikátní technologii, tzv. 6 smysl FreshControl, která pomáhá udržovat potraviny déle čerstvé. Můžeme potvrdit, že tato funkce funguje skvěle a uskladněny suroviny byly dlouhodobě voňavé a čerstvé. Pomocí senzorů se v chladničce zachovává ideální teplota i vlhkost. Chladný vzduch rovnoměrně distribuuje ventilátor a potěší i funkce super rychlého chlazení pro nově přidané potraviny. Odmrazování chladničky je automatické a s beznámrazovým řešením StopFrost přišel výrobce i u mrazničky. Technologie StopFrost kumuluje námrazu na speciální desce v horní části mrazničky. Odmrazování je proto jednoduché a jednou za čas stačí desku vyjmout a opláchnout pod tekoucí vodou. Při výpadku elektřiny je akumulační doba slušných 19 hodin.

Whirlpool ART 9811 SF2 mrazicí prostor

Chladnička se šířkou 54 cm má výšku 193,5 cm a hloubku 54,5 cm, jde proto o poměrně vysoký spotřebič, který se nehodí do místností s nízkým stropem. Elektronické ovládání chladničky je na horním panelu a pomocí intuitivních tlačítek jsme si uměli nastavit aktuální program i teplotu. Je třeba dodat, že chladnička je vysoká, proto osoby menšího vzrůstu mohou mít problém s pohodlným ovládáním. Dvoudveřová kombinovaná chladnička s konstrukcí pro vestavbu má kvalitní LED osvětlení, které spolehlivě osvětlí celý vnitřní prostor. Samozřejmostí tohoto modelu je změna směru otevírání dveří. Dveře jsou ploché s hranami a otevírání je bezproblémové i bez externích klik.

Spotřebič je vybaven invertorovým kompresorem, na který výrobce nabízí prodlouženou 5letou záruku. Kompresor optimalizuje spotřebu energie a snižuje výkyvy teploty. Oceňujeme funkci FreezeControl, která omezuje nepříjemné popálení mrazem. Nechybí praktická miska na tvorbu ledových kostek. Líbila se nám flexibilita při montáži spotřebiče v kuchyni. Ta je zajištěna díky tenkým dvířkům a speciálnímu designu závěsů na dveře. Ty po otevření nevybočují z profilu chladničky a nenarážejí do dalšího nábytku nebo do zdi kuchyně ani když je chladnička umístěna hned vedle. Bezproblémovou montáž vyzvedli i zákazníci.

Recenze a zkušenosti s úzkou chladničkou Whirlpool ART 9811 SF2

Pozitíva

velký objem až 308 litrů
mimořádně tichý chod (jen 35 dB)
polička pro láhve s pojistkou
maxi zásuvka pro nadrozměrné potraviny
Funkce super rychlého chlazení
technologie StopFrost pro minimum námrazy

Negatíva

slabší mrazící výkon (3,5 kg / 24 hodin)
nevhodná do místností s nízkým stropem


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 03.06.2021
Nejlepší úzké chladničky 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší úzké chladničky 2022 – recenze, test, srovnání

Žádná domácnost se neobejde bez kvalitní chladničky. Některé byty jsou však dispozičně navrženy tak, že v kuchyni je málo prostoru. Právě v těchto případech je vhodné sáhnout po úzké kombinované chladničce s mrazničkou, která dokáže ušetřit několik centimetrů. Aby byla zajištěna přiměřená vnitřní kapacita, je třeba počítat s tím, že chladnička bude vyšší. K výhodám tohoto typu... Přečíst článek


Přidat komentář