Jak vybrat mobilní telefon

Každý výrobce nabízí nejméně tři třídy svých aktuálních modelů. Je to nižší třída s dobrými parametry za nižší cenu. Pak tu máme střední třídu, která je nejvíce zastoupena. Výborný výkon v poměru k ceně. Do nejvyšší třídy patří vlajkové lodi výrobců. Jde o prémiové zařízení s výborným výkonem, technologickými novinkami a luxusním designem. Použité plastové materiály z nižší třídy nahrazuje kov, sklo a kvalitní kůže.

Hrání se s mobilním telefonem

Pokud nevíte, na co se při výběru telefonu zaměřit, čtěte dále. Podíváme se na několik důležitých parametrů, které hrají při výběru telefonu velkou roli.

Nejlepší telefony

Názov Hodnotenie Detail
Huawei Mate 20 Pro   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Xiaomi Redmi Note 8 Pro   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Apple iPhone 11 64GB   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Samsung Galaxy S10   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Huawei P30 Pro   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Výkon

Z hlediska výkonu se orientujeme na procesor. Dnes jsou na trhu mobilní telefony s 2, 4 až 8 jadernými procesory s různými taktovacími frekvencemi. Sekunduje jim RAM paměť, zde se pohybujeme od 1 GB až po 4 GB RAM paměti. Vnitřní paměť se pohybuje od 8 GB do 32 GB u modelů s možností rozšíření vnitřní paměti micro SD kartou a to až do velikosti 2 TB. Některé modely mají pevnou vnitřní paměť, kterou nelze rozšířit jako například iPhone a tam je velikost od 16 GB do 128 GB. Samozřejmě u takových modelů je velikost paměti úměrně odpovídají s cenou

Displej

Výraznou změnou prošly displeje. Zde vývoj opravdu postupuje závratnou rychlostí. Dnes máme na trhu různé verze displejů s vysokým rozlišením. Displeje s HD rozlišením vytlačují displeje s Full HD a QHD. Mezi nejlepší patří displeje s IPS technologií, SUPER AMOLED nebo Super LCD 5. Nezaostávají ani velikosti úhlopříček displejů a ty se pohybují od 4" směrem nahoru.

Displej mobilního telefonu

Fotoaparát

Zastoupení na trhu mají v největší míře mobilní telefony s 8 Mpix, ale najdou se stále i modely s 5 Mpix a níže. Střední a vyšší třída již nabízí 13, 16 Mpix a více. Optická stabilizace, dvojitý blesk a různá vylepšení fotoaparátu dělají tak z mobilu výborný přístroj na focení. Nesmíme zapomenout ani na přední kameru vhodnou pro stále populárnější selfie. I zde už se dostáváme nad hranici 5 Mpix.

Vydrž

Baterie může být vyměnitelná nebo pevná. Dnes je ve většině případů v zařízení vestavěná baterie. Kapacita baterii se pohybuje kolem 2 400 mAh, samozřejmě jsou mobily, které mají nižší kapacitu i ty které nabízejí kapacitu nad 3 000 mAh. Zde musíme zohlednit i velikost displeje, ten spolkne značnou část z kapacity baterie. Výhodou je možnost rychle nabíjení s vhodnou nabíječkou a možnost stále populárnějšího bezdrátového nabíjení.

Technologie

Vývoj stále pokračuje a tak nacházíme v mobilních zařízeních vychytávky o kterých jsme před časem ani nesnili. Kromě Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC a podpory rychlé sítě LTE určitě potěší stále preferovanější snímač otisků prstů pro přístup nejen k mobilu ale i aplikacím. Potěší možnost Dual SIM pro dvojici SIM karet.

Mobilní telefon

Odolnost

Vybrané mobilní telefony disponují zvýšenou odolností vůči prachu a vodě. Běžně s certifikací IP67, IP68. Na trhu najdete i mobilní telefony s vojenským standardem MIL STD 810G, který zaručují odolnost vůči vysokým i nízkým teplotám, tak prašnému prostředí, nárazům a silným vibracím.

Design

Přestože je na trhu množství mobilních telefonů, jakýmsi způsobem i tento produkt podléhá módě. Výrobci reagují a přizpůsobují své nové modely právě probíhajícímu trendu, nebo přicházejí na trh s modely udávajícími nový směr v designu. Dnes jsou v kurzu minimalistické štíhlé těla s pevnou konstrukcí.

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář