Jak vybrat mobilní telefon

Každý výrobce nabízí nejméně tři třídy svých aktuálních modelů. Je to nižší třída s dobrými parametry za nižší cenu. Pak tu máme střední třídu, která je nejvíce zastoupena. Výborný výkon v poměru k ceně. Do nejvyšší třídy patří vlajkové lodi výrobců. Jde o prémiové zařízení s výborným výkonem, technologickými novinkami a luxusním designem. Použité plastové materiály z nižší třídy nahrazuje kov, sklo a kvalitní kůže.

Hrání se s mobilním telefonem

Pokud nevíte, na co se při výběru telefonu zaměřit, čtěte dále. Podíváme se na několik důležitých parametrů, které hrají při výběru telefonu velkou roli.

Oblíbené produkty

Výkon

Z hlediska výkonu se orientujeme na procesor. Dnes jsou na trhu mobilní telefony s 2, 4 až 8 jadernými procesory s různými taktovacími frekvencemi. Sekunduje jim RAM paměť, zde se pohybujeme od 1 GB až po 4 GB RAM paměti. Vnitřní paměť se pohybuje od 8 GB do 32 GB u modelů s možností rozšíření vnitřní paměti micro SD kartou a to až do velikosti 2 TB. Některé modely mají pevnou vnitřní paměť, kterou nelze rozšířit jako například iPhone a tam je velikost od 16 GB do 128 GB. Samozřejmě u takových modelů je velikost paměti úměrně odpovídají s cenou

Displej

Výraznou změnou prošly displeje. Zde vývoj opravdu postupuje závratnou rychlostí. Dnes máme na trhu různé verze displejů s vysokým rozlišením. Displeje s HD rozlišením vytlačují displeje s Full HD a QHD. Mezi nejlepší patří displeje s IPS technologií, SUPER AMOLED nebo Super LCD 5. Nezaostávají ani velikosti úhlopříček displejů a ty se pohybují od 4" směrem nahoru.

Displej mobilního telefonu

Fotoaparát

Zastoupení na trhu mají v největší míře mobilní telefony s 8 Mpix, ale najdou se stále i modely s 5 Mpix a níže. Střední a vyšší třída již nabízí 13, 16 Mpix a více. Optická stabilizace, dvojitý blesk a různá vylepšení fotoaparátu dělají tak z mobilu výborný přístroj na focení. Nesmíme zapomenout ani na přední kameru vhodnou pro stále populárnější selfie. I zde už se dostáváme nad hranici 5 Mpix.

Vydrž

Baterie může být vyměnitelná nebo pevná. Dnes je ve většině případů v zařízení vestavěná baterie. Kapacita baterii se pohybuje kolem 2 400 mAh, samozřejmě jsou mobily, které mají nižší kapacitu i ty které nabízejí kapacitu nad 3 000 mAh. Zde musíme zohlednit i velikost displeje, ten spolkne značnou část z kapacity baterie. Výhodou je možnost rychle nabíjení s vhodnou nabíječkou a možnost stále populárnějšího bezdrátového nabíjení.

Technologie

Vývoj stále pokračuje a tak nacházíme v mobilních zařízeních vychytávky o kterých jsme před časem ani nesnili. Kromě Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC a podpory rychlé sítě LTE určitě potěší stále preferovanější snímač otisků prstů pro přístup nejen k mobilu ale i aplikacím. Potěší možnost Dual SIM pro dvojici SIM karet.

Mobilní telefon

Odolnost

Vybrané mobilní telefony disponují zvýšenou odolností vůči prachu a vodě. Běžně s certifikací IP67, IP68. Na trhu najdete i mobilní telefony s vojenským standardem MIL STD 810G, který zaručují odolnost vůči vysokým i nízkým teplotám, tak prašnému prostředí, nárazům a silným vibracím.

Design

Přestože je na trhu množství mobilních telefonů, jakýmsi způsobem i tento produkt podléhá módě. Výrobci reagují a přizpůsobují své nové modely právě probíhajícímu trendu, nebo přicházejí na trh s modely udávajícími nový směr v designu. Dnes jsou v kurzu minimalistické štíhlé těla s pevnou konstrukcí.

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář