Philips Hue Go - recenze náladové lampy

Na produkty z řadu u Philips Hue jsem se mimořádně těšila. Jde o inteligentní žárovky se zařízením na přemostění (startovací balíček) a náladovou, inteligentní lampu.

Philips Hue

Prvním produktem, který jsem vyzkoušela, byla lampa Hue Go.

Čistý design

Stylový minimalistický design mě na první pohled okouzlil. Přestože nejde o sklo, ale lesklý plast, lampa působí luxusně. Má tvar polokoule o průměru přibližně 120 mm na horní straně. Ve spodní části se nachází menší podlouhlý podstavec, díky kterému lampu lze nastavit i do šikmé polohy. Vše, co na lampě kromě podstavce najdete, je jeden otvor pro kabel s adaptérem a tlačítko. To je zapuštěné, takže nevyčnívá a nijak nekazí čistý design lampy. Lampa může být zapojena do elektrické sítě, ale díky vlastní baterii po dobití svítí i bez kabelu. Není to sice dlouhá doba, ale na večerní sledování filmu postačí. Výhodou je, že ji může prakticky umístit kamkoliv a brát s sebou ven během letních večerních posezení.

V balení kromě lampy a kabel a do sítě, najdete už jen pár cizojazyčných brožurek. Na krabici je znázorněn návod a seznam kompatibilních domácích asistentů, s nimiž lampa spolupracuje.

Jaká inteligentní je lampa Philips Hue Go?

Tak, jak ji najdete v balení, je to jen lampa, která dokáže svítit bez napájení do sítě a měnit několik barev. Tlačítkem na spodní straně lampu zapnete a vypnete delším podržením. Pokud stisknete tlačítko 2x rychle za sebou, můžete měnit barvy (na výběr je 7 možností). Nic víc vám lampa nenabídne, pokud není zapojena pomocí zařízení Hue Bridge do sítě. Teprve s tímto přemostěním z ní získáte maximum z toho, co dokáže.

Hue Bridge

Jde o přemosťovací zařízení (v podstatě malá krabička), která je základnou pro ovládání všech produktů Philips Hue. Propojí se s routerem síťovým kabelem a zapojí do elektrické sítě. V mobilu stačí mít aplikaci Hue Philips (nechybí podpora aplikací třetích stran) a můžete tak přímo v mobilu ovládat vaše osvětlení.

Lampa Philips Hue Go

Lampa Philips Hue Go dokáže pomocí Bridge a aplikace měnit barvy podle audio signálu, změnit barevné podání vytvořeny na základě různých přednastavených scén, ale také klasicky měnit odstíny až z 16-ti milionů barev. Upravit můžete samozřejmě i intenzitu. Lampu si pomocí aplikace můžete nakonfigurovat tak, že vás vzbudí světlem východu slunce jako budík nebo vás upozorní na příchozí e-mail. Možností je mnoho.

Philips Hue start pack

Přemosťovací zařízení Hue Bridge jsem dostala spolu v startovacím balíčku, kde se nacházely i dvě žárovky Hue White a ethernet kabel. Ty dokáží samozřejmě svítit, ale přes aplikaci lze měnit intenzitu jasu, vypnout a zapnout je. Jsou to čistě bílé žárovky, bez možnosti změny barev, ale pro domácnost použitelné do většiny místnosti. Napíšu to přímo, bez Bridge jsou to jen žárovky a lampa s pár barvami. To kouzlo přijde, až investujete do zařízení Hue Bridge. Tehdy máte neskutečně více možností a dokonce i podporu domácích asistentů pro ovládání hlasem. Já jsem odzkoušela SIRI a kupodivu mi asi na 5x porozuměla a světlo zhaslo.

Komu ji doporučuji?

Určitě lidem, kteří milují technologie, a romantickým duším pro vytvoření krásné večerní atmosféry. Uživatelům, kteří alespoň trochu rozumí novějším technologiím a zvládnou instalaci Hue Bridge do sítě a nastavení osvětlení pomocí aplikace. Za mě však krásný produkt, z něhož se upřímně těším.

Žiarovka Philips Hue s ovládaním

Vlastní zkušenost

Celý proces přesto, že jsem žena, jsem absolvovala sama. Ze tří krabic jsem vybalila 2 bílé žárovky a most H ue Bridge, lampa u Hue Go a ovladač na produkty H ue. Po zapojení mostu do routeru ethernet kabelem a zapojení do sítě jsem stáhla aplikaci H ue (přímo od výrobce). Aplikace mi bohužel nedokázala najít Hue Bridge. I když vše bylo v routery i správně zapojeny. O tom svědčily svítící indikátory na Hue B ridge. Mobilem jsem byla připojena k Wi-Fi. Ani reset Hue Bridge u nepomohl. Řešením bylo překonfigurování routeru. Takže, pokud by se vám něco podobného stalo, na vině nemusí být zařízení Hue Bridge. K žárovkám i lampě mám i ovladač, ale ten pravý požitek přijde až s aplikací, díky které máte množství nastavení barev, intenzity a scén. Dokonce si můžete vytvořit i barevnou scénu z vlastní fotografie. Každou žárovku si můžete přiřadit do místnosti a nastavit pro ni vlastní konfiguraci, i více světelných scén. Jediné, co bych mohla tímto produktem vytknout, je cena, hlavně za žárovku.

Klady:

  • design
  • široké možnosti nastavení (vyžaduje Hue Bridge a aplikaci Hue)
  • podpora domácích asistentů
  • Hue Go (použitelná i jako přenosná lampa)
  • stmívání žárovek - výborné produkty pro vytvoření večerní atmosféry
  • ovládání i pomocí ovladače Philips Hue dimmer switch

Zápory:

  • bez zařízení Hue Bridge omezené možnosti nastavení
  • cena

Hodnocení článku:
(81.8%)

Pulbikované dňa: 20.02.2019


Přidat komentář