Recenze sluchátek Beats EP

Sluchátek není nikdy dost a vždy potěší ty nejnovější. Mně udělali radost nové Beats EP, které přibyly do mé sbírky lepších i těch horších sluchátek.

Sluchátka Beats EP

Ze začátku jsem měla obavy, zda budou pro mě vhodné a nejsou primárně zaměřeny na basy. Musím se přiznat, že nejvíc má lákal jejich design, což je uším v podstatě jedno. Používám je na poslech přibližně 2 týdny a zatím jsou mé pocity více pozitivní, než negativní.

Luxusní design základního modelu

Sluchátka Beats EP patří do portfolia Beats by Dr. Dre. Jde o model kabelových sluchátek On-Ear (na ucho). Jsou to velmi pěkné sluchátka s luxusním designem, přesto, že je to základní model. Na výběr jsou ve 4 barvách: bílá, černá, modrá a pro Beats typická červená. Já mám bílou verzi, která se mi líbila nejvíce.

Vzhled sluchátek je minimalistický. Po stranách je logo Beats a styl jim přidávají nerezové posuvníky, kterými se přizpůsobuje výška dosednutí na uši. Vnitřní strana sluchátek je příjemné polstrovaná jemnými polštářky a stejně dobré je řešena i vrchní oblouková část. Sedí na hlavě a uších velmi dobře a ani po delším poslechu jsem neměla problém, že by mě něco tlačilo. K výbornému pocitu přispívala i nízká hmotnost. Kabel je plochý a velmi dobře zpracovaný do mušlí. Při poslechu nevadí, ale nedá se odpojit, jak je to u dražších modelech. Nachází se něm ovládání pro regulaci hlasitosti, vypnutí a pozastavení přehrávání. Sluchátka jsou ukončeny "pozlaceným" 3,5 mm audio jackem. Balení je velmi pěkné. Sestává z červené otevírací krabice s kontrastním černým vnitřkem. Samotné sluchátka jsou uloženy v šedém látkovém kapse. Nechybí několik malých brožurek a samolepka s logem Beats. Celé to chrání bílý zasouvací kryt. Netvrdím, že jsou to nejkrásnější sluchátka na světě, ale mně se jednoduchý design velmi líbí.

Beats EP

Poslech hudby i přijímání hovorů

Model Beats EP připojíte konektorem k jakémukoliv mobilu, tabletu nebo pc, ale má to jeden háček. Jelikož jde primárně o sluchátka pro zařízení s iOS a Mac OS, ovládání vám sice bude fungovat i na Androidu, ale oželet budete muset hovory. A tady se dostáváme k dalšímu problému. Pokud máte někteří z nejnovějších modelů iPhone, které bohužel už nedostali do balení redukci audio jack - lightning konektor, musíte si ho k sluchátkům zakoupit. Redukci používám při poslechu hudby z iPhonu. Ovládání a přijímání hovorů funguje velmi dobře.

Zvuk mě nezklamal

Měla jsem mírně obavy spojené s přebasování zvukem, ale nemá na tolik zvýrazněné basy, jako některé jiné modely. Nejsem sice expert na hodnocení zvuku sluchátek, ale mně se hudba i mluvené slovo poslouchá s modelem Beats EP velmi příjemné. Zvuk je čistý, hlasitost dobrá, basy a středy výborné. Výšky jsou slabší. Možná trochu víc cítit ty níže frekvence při některých žánrech hudby. V takovém případě je lepší si to nastavit equalizérem na zařízení.

Sluchátka Beats EP by Dr. Dre

Zhodnocení na závěr

Nechci tato sluchátka nadmíru vychvalovat, ale patří k těm s celkem dobrým poměrem kvality zvuku, zdařilým designem a dostupnou cenou. Cenově šly dolů oproti ceně s jakou přišli na trh, což je důvod proč jsem je koupila. Na uších sedí dobře, konstrukce je díky zpevnění nerezovou ocelí výborná a hmotnost skoro neucítíte. Pokud vám vysloveně nevadí trochu více basů a okresané ovládání na kabelu v případě, že nemáte iPhone, je to dobrá volba.

Značka Beats se prodává primárně jako příslušenství pod záštitou Apple, což je trochu více ve prospěch uživatelů se zařízeními iOS. I zde však můžete narazit na problém "redukce" k iPhonu. Nikde jsem se nedostala k přesnější informaci o frekvenčním rozsahu, výrobce ho zdá se neuvádí u tohoto modelu. Beats EP nepatří do kategorie referenčních sluchátek, ale mají velmi dobrý, vyvážený zvuk a doporučuji jejich běžnému uživateli. Nároční uživatelé si pravděpodobně budou vybírat sluchátka z vyšší třídy.

Klady:

 • stylový design,
 • kvalitní zpracování,
 • pevná konstrukce, odolný materiál,
 • nízká hmotnost,
 • dobře sedí na uších,
 • dobré odhlučnění,
 • jednoduché ovládání (iOS a Mac OS zařízení),
 • čistý, vyvážený zvuk,
 • mírně zvýrazněné basy,
 • balení obsahuje sáček na přenášení,
 • dostatečně dlouhý kabel 1,4 m

Zápory:

 • pro někoho více výrazné basy,
 • omezené ovládání na zařízeních s OS Android,
 • nedají se sklopit nebo složit pro pohodlnější přenášení.
Hodnocení článku:
(81%)

Pulbikované dňa: 28.11.2018


Přidat komentář