Posilovací stroje

V dnešní době již existují posilovací stroje na každou partii těla. Je na vás, abyste si vybrali, zda chcete několik specializovaných posilovacích strojů, nebo jeden multifunkční. Tomu odpovídá i šířka nabídky – od poměrně jednoduchého nářadí po mohutné posilovací věže. Pojďme se spolu podívat, jaké máte možnosti a co je třeba při výběru posilovacího stroje zohlednit.

Nejlepší posilovací stroje 2020 – recenze, test, srovnání

Nejlepší posilovací stroje 2020 – recenze, test, srovnání

Výběr posilovacího stroje je odpovědná záležitost. Pokud jste se již rozhodli pro nákup, musíte si zvážit pár základních kritérií. Jste víkendový, začínající cvičenec nebo jste aktivní sportovec, který potřebuje posílit určité partie svého těla? Hledáte stroj na posílení určitých partií nebo komplexní posilovací stroj na posilování většího množství svalů. V dnešní době je trendem... Přečíst článek

Jak vybírat? Sledujte parametry

Konstrukce – pokud vám to možnosti a rozpočet dovolí, zaměřte se na ověřeného výrobce, který vám garantuje kvalitu zpracování, vysokou kvalitu materiálu rámu, materiálu spojů a spojovacích částí, jakož i jejich nosnost a odolnost. Posilovací stroj musí mít výbornou pevnost a dostatečnou nosnost celé konstrukce. Celkové konstrukční řešení musí splňovat i dobrou ergonomii. Nezapomeňte na polohovatelnost. V případě lavičky a části, které si to vyžadují je důležitá polohovatelnost a nastavitelnost podle postavy cvičence pro co nejvyšší komfort a bezpečnost při cvičení.

Typ závaží a kladky – prověřte si možnosti dokupování různých závaží, nastavitelnost a kvalitu materiálu kladky a lanek.

Bench press

Způsob složení a možnosti údržby – Nezapomeňte na montáž při složitějších strojích. Pokud je náročná, ověřte si u prodejce možnost montáže kvalifikovaným pracovníkem přímo u vás doma.

A samozřejmě jako vždy na závěr vám doporučujeme ověřeného výrobce se zárukou na celý komplet, jakož i jednotlivé části stroje a poskytovaný servis. Informujte se o dostupnosti náhradních dílů na našem trhu, aby se vám nestalo, že kvůli malé součástce budete muset oslovit výrobce až někde v Hongkongu.