Electrolux EHH 6240 ISK recenze

Electrolux EHH 6240 ISK recenze a zkušenosti
(84.6%)

Indukční varná deska Electrolux EHH6240ISK se 4 varnými zónami. Deska disponuje funkcemi detekce hrnců a pánví a dětským zámkem pro uzamknutí ovládání desky. Rychlost...

od 5990 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Při výběru varné desky máte hned několik možností. Která je ale nejlepší? Plynová, sklokeramická či indukční - každá z nich má své plusy i mínusy. Electrolux EHH 6240 ISK je indukční varná deska, která nabízí výborný výkon za výhodnou cenu. 

Indukční technologie pro nejrychlejší vaření

Varná deska v černé barvě má příjemný moderní design. Dodává se bez rámečku a je určena k zabudování. Její povrch se výborně čistí a snadno udržuje. Důvodem je fakt, že se během provozu zahřívá pouze ta část varné zóny, která kopíruje tvar hrnce. Většina povrchu desky tedy zůstává během jejího provozu studená a jídlo se na ni nepřipálí. Navíc nedochází ani k tepelným únikům. Na varné zóně, která je určena pro větší hrnce proto můžete s klidným svědomím používat i malé hrnky.

Electrolux EHH6240 ISK má 4 varné zóny - 2 větší a 2 menší. Deska se ovládá dotykovými tlačítky. Aby zareagovali, je nutné vyvinout pouze minimální tlak prstem. Teplota každé varné zóny se ovládá samostatným tlačítkem.

Obchody, kde koupíte online:

Mall.cz 5990 Kč
7990 Kč
Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 5990 Kč
7990 Kč
Do obchodu Kasa.cz
favorite Pridali sme nové recenze na varné desky a redakčný výber nejlepší varné desky

Několik užitečných funkcí

Cena této varné desky není vysoká, proto od ní nelze vyžadovat velké množství speciálních funkcí. Model bychom zařadili do kategorie "základní". Přesto však disponuje užitečnými funkcemi dětská pojistka a zámek tlačítek. Z hlediska bezpečnosti oceňujeme i to, že se spotřebič dokáže automaticky vypnout a to krátce poté, co z varné desky odložíte hrnec.

Obecnou vlastností indukčních panelů je mimořádně vysoká rychlost ohřevu. Deska totiž začne zahřívat svůj povrch okamžitě po spuštění a po umístění hrnce na varnou zónu. Tento model má navíc funkci Booster, která po aktivaci vyvine extra výkon pro rychlejší dosažení požadované teploty.

Díky indikátoru zbytkové teploty budete mít neustálý přehled o tom, která z varných zón ještě hřeje. Chladnutí spotřebiči totiž chvíli trvá. Vy se však díky této jednoduché funkcí určitě nespálíte.

Několik nedostatků

Během používání varné desky Electrolux EHH 6240 ISK člověk narazí i na pár negativ. Při nižších stupních ohřevu je to například spínání termostatu, který se zapíná a vypíná v pravidelných intervalech a tento zvuk je po čase poměrně iritující. Tuto kosmetickou vadu vyřeší zvýšení varného výkonu desky - termostat přestane spínat a bude sice vydávat jemný, ale kontinuální provozní zvuk.

Při nejvyšším stupni výkonu lze krátce před dosažením bodu varu pozorovat rezonování hrnců, což však prakticky nemá žádný vliv na funkčnost spotřebiči. Při koupi nových hrnců a pánví si navíc dejte pozor na to, aby byly vhodné i pro indukční varné desky - není to totiž pravidlem. Dno hrnců totiž musí mít speciální povrch, který dokáže reagovat s povrchem desky. Je tedy možné, že některé starší hrnce nebudete moci po koupi této moderní desky používat.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ Indukční varná deska
+ Mimořádná rychlost dosažení bodu varu
+ Moderní design
+ Povrch desky se snadno čistí
+ Jednoduché a intuitivní ovládání desky
+ Hřeje jen ta část varné zóny, na níž leží dno hrnce
+ Funkce Booster
+ Bezpečnostní funkce (dětská pojistka, zámek tlačítek)
+ Indikátor zbytkové teploty varných zón
+ Automatické vypnutí desky
+ Velmi výhodná cena

thumb_down

- Hrnce musí být vhodné i na indukční desky (pozor při koupi nového nádobí)
- Obtěžující zvuk spínání termostatu při nižších stupních vaření
- Rezonování hrnců při nejvyšším stupni výkonu

Shrnutí na závěr

Indukční desku Electrolux EHH 6240 ISK koupíte za opravdu velmi výhodnou cenu. Tento základní model disponuje pouze několika funkcemi, na běžné domácí použití je však absolutně dostačující. Podává solidní výkon a výborně se udržuje. Bezpečnostní funkce zabrání náhodnému spuštění, ale i nechtěnému popálení se o povrch desky, kterou jste ještě před chvílí používali. 

Vývoj ceny produktu Electrolux EHH 6240 ISK

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Varné desky

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Gorenje IT 614 SC

Přidat komentář