Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° odvlhčovač vzduchu – recenze, zkušenosti

nízká cena
úsporné řešení
dostatečně velká nádobka na vodu

Hodnocení:
(73.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360 ° je zcela ekologické a úsporné řešení na zkvalitnění ovzduší ve vašem příbytku. Jde o neelektrický odvlhčovač vhodný do menších místností s rozlohou do 20 m², ve kterých vás trápí nadměrná vlhkost vzduchu. Ten nasává po celém svém obvodu (360 °), takže mu nemusíte hledat žádné speciální místo. Dovnitř přístroje se umisťuje speciální absorpční tableta, která je vyměnitelná.

Technické parametry: náplň = vyměnitelné tablety, velikost místnosti = do 20 m², objem nádobky = 1 l

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360 ° si můžete pohodlně zakoupit v ✅ e-shopu Mall.cz.

Plíseň párty končí o 3, 2, 1...

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360 ° se ke mně dostal poprvé čistou náhodou. Narazila jsem na něj v akci a protože bydlím v dřevostavbě, kde bych při troše snahy mohla zachytit dostatek vody pro každodenní mytí nádobí, zkusila jsem to. Popravdě, nečekala jsem žádné zázraky. Ceresit je už od pohledu levnou alternativou pro ty, kteří nechtějí investovat do elektronických odvlhčovačů. O to větší bylo moje překvapení.

Umístila jsem ho přímo pod střechu vedle palandy (ano, udělali jsme tu hloupost, zrušily podhled a bydlíme rovnou pod střechou), kde nám začaly růst plísně. Do rána byla modrá tekutina (voda smíchaná s tabletou) v nádobce ve výšce kolem 1 cm. Asi do týdne byl tento prostor zcela suchý a plísně po odstranění znovu nenarostly.

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360 ° recenze

Ceresit následně putoval přímo pod postel, do prostoru o rozloze 2 x 2 m. Plísně byly i tam, protože stěna sousedila s přístavbou, na níž ještě nebyla střecha. Každý, kdo stavěl, ví, že je to velmi špatná kombinace. V přístavbě se začne hromadit voda, základy nasají vlhkost, a pokud máte stavbu ze dřeva, tak jste právě zorganizovali nekončící "plíseň párty". Potvrzuji, že Ceresit zaúčinkuje stejně dobře i na tomto místě.

Při umístění Ceresit-u do středu místnosti o velikosti 25 m², byly rozdíly pozorovatelné také. Přestala se srážet voda na oknech a vzduch byl o poznání sušší. Když teď po sobě čtu toto hodnocení, říkám si, že bych mu asi ani sama neuvěřila. Nemám vás jak přesvědčit o opaku, Ceresit je však v mých očích skutečným hrdinou. Uznávám ale, že možná i proto, že jsem od něj nečekala absolutně žádný výkon.

Bez chyby samozřejmě není

Jediným skutečným mínusem je nutnost výměny absorpčních tablet. Výrobce sice uvádí, že 1 vydrží až 3 měsíce, což však není pravda. Samozřejmě, závisí to na velikosti místnosti a vzdušné vlhkosti, ale pokud Ceresit umístíte do opravdu vlhkého prostoru, tableta se rozpustí max. do 4 týdnů. Plusem je určitě to, že nádobku stačí vylít až po jejím rozpuštění. Také nemohu popřít, že s elektrickým odvlhčovačem se tento Ceresit nedá srovnávat.

Odvlhčovač vzduchu Ceresit Stop vlhkosti Aero 360 °

A co jeho ekologická stránka?

Musím se přiznat, že při pohledu na hustou modrou tekutinu odkapanou v nádobce se mi nechtělo věřit, že jde o 100 % BIO EKO produkt. Po kratším pátrání jsem zjistila, že tableta je vyrobena z chloridu vápenatého, který obecně opravdu není považován za zcela bezpečný pro životní prostředí. Na druhé straně však nejde ani o totální EKO pohromu.

Chlorid vápenatý navíc najdete i v nemrznoucích směsích do ostřikovačů, některých lécích a dokonce i potravinách. Nachází se například v  kyselých okurkách značky Znojmia nebo v některých Kosteleckých uzeninách. Vím, vybočuji od tématu, věřím však, že všichni ECO friendly lidé tyto informace ocení.

Zkušenosti a recenze

Při menším průzkumu zákaznických hodnocení se mi, víceméně, potvrdil můj názor. Většina z nich si odvlhčovač pochvaluje. Někteří si stěžují na časté vyměňování tablet a konstatují, že jde o řešení do malých místností, což není žádné překvapení. Mezi hodnoceními jsem narazila i na pár (cca 2 z 30) vysloveně negativních, které hovoří o absolutní nefunkčnosti zařízení.

Recenze a zkušenosti s odvlhčovačem vzduchu Ceresit Stop vlhkosti Aero 360 °

Pozitíva

nízká cena
úsporné řešení
dostatečně velká nádobka na vodu

Negatíva

vhodný jen do menších prostorů
nutnost dokupování a výměny tablet


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 04.09.2020
Nejlepší odvlhčovače vzduchu 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší odvlhčovače vzduchu 2022 – recenze, test, srovnání

Nadměrně vlhký vzduch v domácnosti není jen nepříjemný, ale i nezdravý. Lidé trpící alergiemi, kožními či dýchacími potížemi, no i ti, kteří se jim chtějí vyhnout, by se proto měli snažit dělat vše, aby bylo ovzduší v jejich příbytku ideální. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání odvlhčovače vzduchu. V následujících řádcích se vám pokusíme poradit, jak vybrat ten... Přečíst článek


Přidat komentář