Gardena Sileno+ 2000 Smart robotická sekačka – recenze, zkušenosti

mobilní aplikace
precizní kosení
orientace v prostoru
určené pro velké plochy
sensor control – kontrola růstu trávy

Hodnocení:
(79.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Doporučená plocha kosení: do 2 000 m2; Záběr: 22 cm; Výdrž baterie: 65 min.; Doba nabíjení: 60 min.; Hmotnost: 9,6 kg; Hlučnost: 60 dB

Inteligentní robotická sekačka Gardena Sileno+ 2000 Smart je praktickým pomocníkem do každé zahrady. Praktické využití najde na kosených plochách s maximální výměrou až 2 000 m2. Smart sekačka nabízí záběr až 22 cm a vyznačuje se extrémně tichým chodem. Na jedno nabití vydrží v provozu přibližně 65 minut.

V rámci funkcionality nechybí dešťový senzor a sekačka si poradí i s drobnými překážkami či sklonem trávníku. Navíc sekačku můžete pohodlně ovládat prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace pro Android i iOS. Sekačce Gardena Sileno+ 2000 Smart dokáže vyhodnotit i růst trávy a vypočítat dobu nejbližšího kosení. V prostoru se orientuje díky hraniční drát velmi dobře. GSM modul ve výbavě není.

Robotická sekačka Gardena Sileno+ 2000 Smart je dostupná na ✅ webu Heureka.cz.

Vesmírná loď

Pokud hledáte do zahrady pomocníka v kategorii robotické sekačky a chcete, aby vám po zahradě "plavala" vesmírná loď, Gardena Smart Sileno+ 2000 může být tím pravým zařízením. No a vězte, že zahrada může mít i 2 000 m2, protože do takových podmínek je tento stroj stavěn. Plně automatické sekání je opravdu realitou. Sekačka od Gardeny je téměř autonomním zařízením. V zásadě kromě položení na trávník se jí nemusíte ani dotknout, protože všechno dokáže dělat sama.

Gardena Sileno+ 2000 Smart recenze

Svým designem zaujme už na první pohled, ale při jejím používání si skutečně uvědomíte, jaké úsilí (žádné) musíte při sekání trávníku vyvinout. Problémem nejsou žádné drobné záhony, stromky či jiné překážky a pokud svah nepřekročí sklon 35 procent, není se čeho bát. Výkonný a extrémně tichý motor pracuje neúnavně a poctivě za každých podmínek. Sekačce nevadí ostré slunce ani déšť.

Nezpochybnitelná kvalita

Při sekačce, za kterou zaplatíte částku okolo 46 000 Kč, určitě neočekáváte, že by při kosení mohla zaváhat. A vězte, že v tomto případě se zaváhání ani nedočkáte. Gardena je vybavena akumulátorem s kapacitou 2 100 mAh a v zátěži vydrží přibližně 65 minut. Nabíjení je automatické, sekačka tedy sama zamíří k nabíjecí stanici. Nabíjení pak trvá přibližně jednu hodinu.

Sekačka má záběr 22 cm. Při doporučené kosené ploše takových rozměrů by člověk přijal i více, ale vzhledem ke kvalitě kosení zde není žádná výhrada. Navíc sekačka je vybavena senzory Sensor Control, které detekují výšku trávy a Gardena Sileno+ 2000 Smart tak dokáže vyhodnotit, kdy je potřeba trávník znovu sekat.

Robotická sekačka Gardena Sileno+ 2000 Smart

Výšku kosení lze regulovat v úrovni od 20 do 60 mm. O kosení se starají tři rotující nože. Sekačka seká ve tvaru spirály a nezanechává tak pruhy. Robotické sekačce je pochopitelně třeba vyhranit za pomoci hraničního drátu a plastových kolíků kosenou plochu. O překážky jako drobné záhony, stromy či keře se obávat nemusíte. Gardena se jim s přehledem vyhne a ještě poseká precizně okraje trávníku kolem nich. To platí i o systému Spot Cutting. Sekat dokáže i pod předměty jako trampolíny či skluzavky. A ano, v této cenové hladině i nás zaskočilo, že sekačka nemá GSM modul, což považujeme za velké mínus.

Sci-fi ovládání

Ovládání za pomoci Smart aplikace je v této cenové hladině více či méně běžné. No při Gardeně je to velká přidaná hodnota. K sekačce totiž dostanete speciální bezdrátový přijímač Smart Gateway, který můžete mít například v obývacím pokoji. Připojíte ho k vaší Wi-Fi. Tento modul se spáruje se sekačkou a vy ji ovládáte za pomoci zdarma dostupné aplikace Smart Gardena pro iOS i Android.

Robotická sekačka Gardena Sileno+ 2000 Smart s dešťovým senzorem

Nastavit lze časy, kdy má sekačka sekat nebo můžete vytvořit plán prostřednictvím kalendáře. Sekačka je vybavena i bezpečnostním systémem při náhodném převrácení. Rovněž je chráněna alarmem a PIN kódem proti krádeži. Ovládání přes telefon a její programování je otázkou několika minut. Manuál je v balení i v češtině. Dostanete rovněž 250 metrů obvodového drátu a 400 kusů plastových skob do trávníku.

Cenový strop

Pokud máte určený cenový strop, zřejmě nebude sahat tak vysoko, jak by si žádala Gardena Smart Sileno+ 2000. A věru, cenovka na hranici 46 000 Kč za robotickou sekačku a komfort kosení není málo. Vyplatí se to vůbec? Z pohledu uživatelského komfortu, kvality kosení a kvality zpracování určitě ano. No pokud se podíváme na poměr ceny a kvality, až tak jednoznačné to není. Inteligentní ovládání není všechno a pokud platíte za robotickou sekačku takovou částku, GSM modul by měl být opravdu samozřejmostí. 80 procent funkcí totiž nabídnou i levnější konkurenti i když s možná menší doporučenou výměrou kosené plochy.

Robotická sekačka Gardena Sileno+ 2000 Smart není hlučná

Závěrečné hodnocení

Pokud si představíte sekačku, která dělá práci za vás, Gardena Sileno+ 2000 Smart je určitě prototypem této představy. Nevyjímaje velké zahrady s rozlohou do 2 000 m2. Záběr 22 cm je dostatečný i pro větší plochy. Problémem nejsou svahy ani překážky. Dešťový senzor nebo Sensor Cut systém, který detekuje výšku trávy a vyhodnocuje automaticky, kdy je potřeba nejbližší sekání.

Tři rotační nože ve spojení s výkonným motorem dělají svou práci nejlépe jak se dá. Navíc o sekačce během práce ani nevíte díky tichému chodu. Nelze nic vyčítat ani detailům jako regulace výšky kosení, sekání ve stísněných prostorech nebo sekání okrajů trávníku. Ovládání z obývacího pokoje prostřednictvím mobilní aplikace a Wi-Fi spojení působí už opravdu jako sci-fi. Pokud by sekačce nechyběl GSM modul pro ještě lepší navigaci v prostoru, určitě by byla Gardena Smart Sileno+ 2000 absolutním lídrem. A to i přes přemrštěnou cenu.

Pozitíva

mobilní aplikace
precizní kosení
orientace v prostoru
určené pro velké plochy
sensor control – kontrola růstu trávy

Negatíva

vysoká cena
nemá GSM modul


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 15.08.2020
Nejlepší robotické sekačky 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší robotické sekačky 2023 – recenze, test, srovnání

Pokud berete sekání trávníku jako hobby, robotická sekačka zřejmě nebude nic pro vás. Pokud však naopak sekání trávy vnímáte jako těžko strávený čas, robotická sekačka se vám bude hodit. Moderní technologie se už dostává i do zahrady a robotické sekačky na našich dvorech budou pomalu samozřejmostí. Víte, kolik času vám může takové zařízení ušetřit? Jsou ekologické, tiché a praktické. Ušetří... Přečíst článek


Přidat komentář