inSPORTline Gemini B200 rotoped – recenze, zkušenosti

robustní konstrukce
množství programů
pohodlné sezení
generátor energie
zabudovaný reproduktor
USB vstup

Hodnocení:
(79.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Jde o profesionální rotoped určený pro komerční, ale i domácí použití. Vyznačuje se nosností až 180 kg. Kvalitní a robustní konstrukce stroje má hmotnost 54 kg. Zátěžové kolo má 8,1 kg a stroj disponuje vlastním generátorem energie.

Nechybí USB vstup či audio vstup na sluchátka. Bohatá programová výbava obsahuje i HRC program či WATT program. Přehledný LCD displej se jednoduše ovládá. Ovládání stroje je praktické a celý trénink vám zpříjemňuje ergonomicky tvarované sedlo. Součástí je i držák na láhev nebo smartphone.

Máte zájem o rotoped inSPORTline Gemini B200? Dostupný je na ✅  webu Heureka.cz.

Profesionální volba

Rotoped Gemini B200 není jen takovým běžným rotopedem do obývacího pokoje. Své uplatnění najde tento promyšlený stroj především v komerčních posilovnách. Už samotná cena, která se přehoupla přes 27 000 Kč, je toho důkazem.

inSPORTline Gemini B200 recenze

Robustní konstrukce, která zvládne odnést jedince o hmotnosti 180 kg je jasným znakem, že levné plasty nebo nekvalitní kovy při Gemini B200 nenajdete. Celý rotoped váží 54 kg, což je na přístroj těchto rozměrů opravdu slušná váha. 8,1 kg váží zátěžové kolo, jehož stupně se regulují elektronicky a je jich až 16. Stroj se vyznačuje perfektní stabilitou a zároveň tichým chodem. Síťový adaptér? Ten nenajdete. Rotoped má vlastní generátor napájení. Stačí, když šlápnete do pedálů.

Přehledný a efektivní

Chcete prvotřídní trénink a simulaci cyklistiky, nepotřebujete cyklistický trenažér, protože inSPORTline Gemini B200 tento úkol zvládne na jednotku. Rotoped nabízí až 26 programů. Z toho 12 z nich si můžete nastavit přímo na LCD displeji, který je přehledný a snadno se ovládá.

Přehledný LCD displej rotopedu inSPORTline Gemini B200

Přístroj měří všechny potřebné hodnoty, jako jsou čas, rychlost, otáčky, vzdálenost, spálené kalorie, výkon či váš tep. Kromě toho máte možnost připojení hrudního pásu, který snímá hodnoty ještě reálnější. Samozřejmostí je HRC program pro optimální trénink podle tepové frekvence, no a chybět nemůže ani WATT program, který zvyšuje zátěž, když vy zpomalujete. Efektivní je i magnetický brzdný systém.

Komfort je přítomen

Na první pohled obyčejné sedadlo, ale po pár minutách sezení si najdete své místo a zjistíte, že je správně měkké i tvrdé. Navíc je polohovatelné. Ergonomické sedlo je dobře tvarované a nastavit si můžete i sklon řidítek. Komfortu napomáhá i držák na tablet či mobil a držák na láhev.

Sedadlo rotopedu inSPORTline Gemini B200

Pro lepší mobilitu disponuje stroj transportními kolečky a také nožičkami, které napomáhají vyrovnávat nerovnosti, a tak ještě zlepšit stabilitu celého stroje. Výhodou je i snížený nástup, což umožňuje pohodlné nastupování nižším osobám, resp. méně pohyblivým. Rovněž je to výhoda i pro osoby nad 200 cm, kterým nepůjdou kolena při cyklistice příliš vysoko.

A nemohu nezmínit věc, která mě osobně velmi potěšila. Přístroj disponuje také USB vstupem a 3,5 mm jack audio vstupem, takže můžete přehrávat zvuk ze sluchátek nebo přímo z reproduktoru. Zvuk je sice pořádně plechový, ale nenáročnému posluchači to vadit nebude. Potěší i elektronická regulace zátěže přímo na držadlech rotopedu.

Vlastní generátor

Exkluzivita, která se vidí pouze při profesionálních rotopedech. inSPORTline Gemini B200 je vybaven vlastním generátorem pro vytváření energie. Nepotřebujete tak žádný síťový adaptér. Energie se totiž vyrábí, když vy cvičíte na rotopedu. Výhodou je, že nemusíte řešit žádnou blízkost k elektrické síti, zbavíte se kabelů a zároveň šetříte energii.

Rotoped Gemini B200 má vlastní generátor

Pozor však na to, aby se při nepoužívání baterie nevybili. Pokud budou totiž příliš dlouho bez přísunu energie, může se stát, že se poškodí nebo se sníží jejich kapacita.

Závěrečné hodnocení

Profesionální rotoped vhodný pro komerční účely. Nikdo vám však bránit při koupi domů nebude. Zastavit vás může jediné mínus a tím je vysoká cena. Pokud berete v úvahu, že doma budete mít profesionální stroj s nosností 180 kg, robustní konstrukcí, bohatým programovým vybavením a vlastním generátorem, nemůžete o jeho schopnostech pochybovat.

Nechybí ani detaily jako USB vstup, reproduktor, držák na láhev a na mobil. Jednoduché ovládání a LCD displej jsou velmi přehledné a kvalitně zpracované. Stejně tak elektronické nastavování zátěže přímo na řídítkách. Přístroj je z kvalitních materiálů, o čemž vypovídá i hmotnost okolo 54 kg. Ergonomické sedadlo, pohodlný posed a k tomu všemu tichý chod. inSPORTline Gemini B200 je bezchybným rotopedem.

Pozitíva

robustní konstrukce
množství programů
pohodlné sezení
generátor energie
zabudovaný reproduktor
USB vstup

Negatíva

vyšší cena


Autor recenze: Mgr. Lucia Kunkelová
Datum publikace: 13.06.2020
Nejlepší rotopedy 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší rotopedy 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Rotoped je jedna z nejčastějších forem aerobního tréninku. Velkou oblibu v domácnostech si zasloužil pro svou jednoduchost a hlavně pro širokou škálu využití. Výhodou je nenáročnost pohybu a celkové pohodlí při cyklistice. Pokud jste se rozhodli pro nákup rotopedu, v první řadě si zvažte, kdo bude rotoped využívat. Potřebujete univerzální rotoped pro celou rodinu na kondiční cvičení, nebo pro... Přečíst článek

Jak vybrat rotoped poradí recenze, testy a hodnocení

Jak vybrat rotoped poradí recenze, testy a hodnocení

Na trhu je velké množství rotopedů v různých cenových hladinách a  s  různými parametry.   Možná si řeknete, zajdu do sportovního obchodu a  tam si nějaký vyberu.   V  lepším případě natrefíte na odborného prodejce, který vás seznámí s  parametry a  funkcemi modelů.... Přečíst článek


Přidat komentář