Klarstein Arosa čistička vzduchu – recenze, zkušenosti

vysoký výkon
noční režim

Hodnocení:
(80.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Jednoduchá čistička vzduchu s válcovým designem, který však nemusí vyhovovat každému. Má vysoký výkon až 140 m3/h, přičemž rychlost filtrace lze nastavit ručně v 3 úrovních, případně to nechat na automatiku se senzorem kvality vzduchu. Škoda jen, že je vybavena pouze dvěma filtry, přičemž cena náhradního HEPA filtru atakuje 1 000 Kč, což rozhodně není málo. Zamrzí i vyšší hlučnost na úrovni 56 dB při max. rychlosti.

Parametry: max. výkon: 140 m3/h; doporučená plocha místnosti: 15 – 20 m2; hlučnost: 56 dB; el. příkon: nespecifikovaný; filtry: kompozitní, HEPA; funkce: senzor kvality vzduchu, nastavitelná rychlost, indikátor potřeby výměny filtru, dotykový panel, noční režim, časovač; rozměry (š × v × h): 20 × 20 × 34 cm; hmotnost: 1,7 kg

Malá a elegantní, tak bychom v krátkosti shrnuli čističku vzduchu Arosa z dílny německé společnosti Klarstein. Nedejte se splést její velikostí, tato čistička zvládne vzduch zbavit prachu, alergenů i pachů. Vyzkoušeli jsme ji za vás a v recenzi vám prozradíme, zda se do ní vyplatí investovat a jaké s ní mají ostatní uživatelé zkušenosti.

Čistička vzduchu Klarstein Arosa je v ✅  e-shopu klarstein.cz dostupná s dopravou zdarma.

Pouze jeden filtr

Sice nejkvalitnější, ale jen jeden. Čistička vzduchu disponuje vyměnitelným HEPA filtrem, který je považován za nejúčinnější filtraci. Dokáže odstranit až 99,7% částeček prachu a mikroorganismů. Pokud se řadíte mezi alergiky, s tímto filtrem budete spokojeni. O potřebě jeho výměny vás bude informovat kontrolka signalizující zbývající životnost filtru.

Klarstein Arosa recenze

Jako velké plus vnímáme, že čistička obsahuje UV lampu a ionizátor, které vzduch zbaví nejen jakýchkoli mikrobů, roztočů, virů a bakterií, ale i zápachu.

Senzor kvality vzduchu

Čistička vzduchu Klarstein Arosa se po zapnutí nachází v automatickém režimu, ve kterém měří kvalitu vzduchu. O stupni znečištění vzduchu informují LED světla. Modrá znamená dobrá kvalita vzduchu, oranžová signalizuje střední kvalitu vzduchu, fialová zas špatnou kvalitu vzduchu a růžová je znakem velmi špatné kvality vzduchu. Přístroj následně automaticky zvolí rychlost čištění vzduchu.

Stupně znečištění vzduchu čistička vzduchu Klarstein Arosa

Nekomplikované ovládání

Zařízení se ovládá přes dotykový panel na horní straně. Kromě zapnutí/vypnutí můžete pomocí něj ovládat UV lampu, ionizátor, světlo, časovač či proudění vzduchu. K dispozici jsou 3 různé režimy – automatický, manuální a noční (režim spánku). Automatické vypnutí lze nastavit v rozmezí od 0,5 do 24 hod.

Pravidelné čištění

V případě, že používáte čističku vzduchu pravidelně, neměli byste zapomínat ani na její pravidelné čištění. Dvakrát týdně očistěte filtr měkkým kartáčem nebo suchým bavlněným hadříkem. Potřebné je čistit i senzor, postačí to dělat přibližně jednou za měsíc pomocí vatového tamponu.

HEPA filtr čističky vzduchu Klarstein Arosa

Malý stroj do malé místnosti

Klarstein Arosa se vzhledem ke svým malým rozměrům (20 x 34 cm) a hmotnost 1,7 kg bez problémů vejde na noční stolek či poličku do obývacího pokoje. Délka kabelu je sice slušných 150 cm, i tak nezapomínejte na blízkost zásuvky. Hlučnost se liší podle zvoleného režimu, resp. rychlosti proudění vzduchu, pohybuje se v rozmezí 25 až 56 dB. V případě velmi znečištěného vzduchu tak může být čistička rušivá.

Doporučená velikost místnosti je max. 20 m², rychlost výměny čistého vzduchu (CADR) je max. 140 m3/h, což je velmi dobrý výkon.

Energeticky úsporná?

Výrobce u výrobku bohužel neuvádí jeho přibližnou spotřebu, dává však možnost energii ušetřit pomocí ovládání osvětlení. Během režimu spánku se automaticky vypnou kontrolky kvality vzduchu a intenzity proudu vzduchu, což má za následek úsporu energie.

Ovládací panel čističky vzduchu Klarstein Arosa

Zkušenosti a recenze

Klarstein Arosa je mezi uživateli považována za kvalitní a spolehlivou čističku vzduchu. Automatický program, UV lampa a ionizátor, barevné rozlišení znečištění vzduchu i snadná údržba patří mezi plusy tohoto produktu. Menším mínusem je cena samotné čističky a náhradního HEPA filtru.

Recenze a zkušenosti s čističkou vzduchu Klarstein Arosa

Pozitíva

vysoký výkon
noční režim

Negatíva

málo úrovní filtrace
poměrně drahý náhradní HEPA filtr


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 29.09.2019
Nejlepší čističky vzduchu 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší čističky vzduchu 2022 – recenze, test, srovnání

Pokud máte doma alergika nebo vám překáží zápach v domácnosti, řešením pro vás může být zařízení zvané čistička vzduchu. Na trhu najdete desítky různých modelů, proto vám poradíme, jak si vybrat ten, který vyhoví vašim požadavkům. Představíme vám také pár modelů čističek, které si spotřebitelé oblíbili. Nejlepší čističky vzduchu Čistička nebo zvlhčovač? Zpravidla... Přečíst článek

Vyplatí se výkonná čistička vzduchu? Jak funguje UV čistička vzduchu, čistička s ionizátorem, s HEPA a uhlíkovým filtrem

Vyplatí se výkonná čistička vzduchu? Jak funguje UV čistička vzduchu, čistička s ionizátorem, s HEPA a uhlíkovým filtrem

Jak funguje čistička vzduchu, HEPA či uhlíkový filtr, ionizátor nebo UV-C světlo? A fungují vůbec nebo jde jen o předražené a neefektivní zařízení pro ty, kteří nevědí co od rozkoše? Konečný verdikt necháme na vás. V následujícím článku se vám však pokusíme co nejpřesněji a... Přečíst článek


Přidat komentář