Niceboy Pilot XR Radar kamera do auta – recenze, zkušenosti

Dobrý poměr ceny a výkonu
Kvalitní denní i noční záznamy
Možnost ovládání přes mobil
Jednoduchá instalace

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Niceboy Pilot XR Radar je poměrně levná kamera do auta. Nahrává videozáznamy v maximálním rozlišení 2K. Záznamy jsou díky kvalitní optice dobře čitelné během dne i noci. Pozorovací úhel 170° je dostatečně široký, aby měl řidič přehled o situaci kolem sebe. Výhodou jsou upozornění na radary, jednoduché ovládání přes mobilní aplikaci či možnost pořídit fotografii pomocí gesta. Kamera podporuje paměťové karty do 128 GB, což je dostatečná kapacita. Vyzdvihujeme jednoduchou instalaci na čelní sklo.

Parametry: rozlišení videa: 1440 x 1080; záznam zvuku: ano; clonové číslo: F1.8; pozorovací úhel: 170°; rozlišení foto: 12 Mpx; velikost displeje: 2,45 palce; noční režim displeje: ano; upevnění: magnetický držák; menu v češtině: ano; funkce: G-senzor, GPS modul, detekce pohybu, detekce rychlostních radarů, noční režim, HDMI výstup, Wi-Fi; podpora paměťových karet: microSD (do 128 GB); kapacita baterie: 260 mAh

Autokamera Niceboy Pilot XR Radar se instaluje na přední sklo a řidiči poskytuje dostatečný úhel záběru. Zvládá video záznamy i fotografie. Záznamy v rozlišení 2K jsou dobře čitelné. Ovládání je přes mobilní aplikaci díky zabudovanému Wi-Fi. Jednoduchost používání doplňuje nenápadný a elegantní design kamery.

Kameru do auta s 2K rozlišením Niceboy Pilot XR Radar naleznete na ✅ webu Heureka.cz.

Kvalitní záznamy ve dne i v noci

Kamera umí zachytit videozáznam v rozlišení 2K nebo Full HD, při druhém zmíněném rozlišení zachycuje 60 snímků za sekundu, díky čemuž je záznam plynulejší. Uvnitř se ukrývá kvalitní senzor od Sony a čip z dílny Novatek. Nahrávky jsou detailní a dobře čitelné. Neměli jsme problém ani s přečtením RZV. Kromě videa přístroj zvládá i zachytávání fotografií. Zde je rozlišení 12 Mpx, což je rovněž dostačující. Objektiv se světelností f/1.8 dokáže zachytit kvalitní záznamy i v noci.

Niceboy Pilot XR Radar recenze

Jednoduchost ovládání

Plusem kamery je databáze rychlostních radarů i úsekových měření. Řidiče předem upozorní a ten se může vyhnout případné pokutě za překročení povolené rychlosti. Nechybí integrované Wi-Fi a možnost ovládání kamery přes mobilní aplikaci, kterou je třeba si stáhnout a nainstalovat do smartphonu. Přístroj má dostatečně velký 2,45palcový displej, takže i bez mobilu je ovládání přehledné. Menu je v češtině.

Mapování jízd

Pomocí GPS modulu jsme si mohli mapovat naše jízdy. Kamera automaticky zaznamená souřadnice a rychlost. Program kamery navíc zobrazí trasu v Google mapách. Za výhodu vnímáme G-senzor, který je standardem autokamer. Tento senzor poslouží při případné nehodě. Zaznamená náhlou změnu pohybu a nahrávanou sekvenci uzamkne, čímž se nahrávka ochrání před jejím nechtěným přepsáním. Chybí však parkovací režim.

Další praktické funkce

Autokamera dokáže snímat obraz v kontrastních světelných podmínkách díky WDR technologii. Nabízí dostatečně široký úhel záběru v hodnotě 170°. Její instalace je jednoduchá, neboť se připevňuje na magnetický držák. Ten se na sklo připevní pomocí samolepky. V balení je bohužel jen jedna samolepka. Vyzdvihujeme praktickou funkci rychlého zachycení fotografie pomocí gesta. Součástí balení je nabíječka do zapalování se dvěma USB výstupy. Proto je možné najednou napájet kameru a nabíjet si například mobilní telefon. Samozřejmostí je podpora paměťových karet, v tomto případě konkrétně microSD do kapacity 128 GB.

Kamera do auta Niceboy Pilot XR Radar

Zkušenosti a recenze

Kamera podle uživatelů nabízí kvalitní denní i noční záznam. RZV lze bez problémů přečíst, což je u takového typu kamery podstatné. Ocenili dobrou čitelnost záznamu, velikost kamery i napájení, které vede do držáku. Vadilo jim, že v balení byla jen jedna samolepka na sklo. Plus dostala za GPS, jednoduché ovládání, hlášení radarů či za integrované Wi-Fi. Některým překážela méně častá aktualizace radarů. Pochvalu si vysloužila za dlouhý nabíjecí kabel, široký záběr či magnetický držák na sklo.

Recenze a zkušenosti s kamerou do auta Niceboy Pilot XR Radar
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s kamerou do auta Niceboy Pilot XR Radar
Zdroj: Alza.cz

Pozitíva

Dobrý poměr ceny a výkonu
Kvalitní denní i noční záznamy
Možnost ovládání přes mobil
Jednoduchá instalace

Negatíva

Méně častá aktualizace radarů


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 08.12.2022
Nejlepší kamery do auta 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší kamery do auta 2022 – recenze, test, srovnání

Provoz na silnicích by se měl řídit zákonnými pravidly, v praxi však často vyhrává jediné pravidlo  – pravidlo silnějšího.   Nebo většího a arogantnějšího? Ani ten nejzodpovědněji šofér není zcela uchráněn od rizika dopravní kolize, kterou často zapříčiňují silniční piráti svou bezohlednou jízdou. Následné dokazování viny a neviny tak při absenci svědků bývá ... Přečíst článek

Jak namontovat kameru do auta: montáž/zapojení couvací a přední kamery

Jak namontovat kameru do auta: montáž/zapojení couvací a přední kamery

Kamery v autech získávají na popularitě a pomalu se stávají běžnou výbavou auta. Vždyť proč by ne? Jednoduchou instalací kamery zjistíte, kdo vám na parkovišti oškrel auto nebo dokážete poskytnout cenný důkaz v případě autonehody. Tak či onak, tato investice se rozhodně vyplatí. Montáž... Přečíst článek


Přidat komentář